Co Twitter dal: Jak muslimové opravují kostel

Američané dluží jen na kreditkách bilion dolarů, těžaři bitcoinu spotřebují tolik energie jako celá Nigérie a muslimové v Iráku opravují kostel. A chcete vědět, ve kterých zemích se chovají nejlépe k ženám?
1. Dluhy na rekordech
Nezadlužují se jen státy, ale i samotní lidé. Nízké úroky a životní styl, kdy je potřeba mít vše hned, dovedl spotřebitele v USA k jednomu bilionu dolarů dluhů na kreditních kartách. Další bublina je na světě, její prasknutí může mít negativní vliv nejen na samotné dlužníky, ale na celou ekonomiku.
2. Škola psychologie
Tomu, kdo nakoupil bitcoin na posledním vrcholu, možná zatím není do zpěvu. Když to ale ustojí a cena kryptoměny bude dále růst, bude se moci považovat za velkého borce, kterého nějaký ten výkyv nerozhodí.
3. Spotřeba energie
Když jsme u bitcoinu, těžaři při získávání měny spotřebují celkem dost energie. Podle někoho jako celá Nigérie.
Na Facebooku jsme ale již byli poučeni, že to není tak jednoduché.
4. Akciová perspektiva
Když index překoná dlouhodobé maximum, je to událost. Japonský index TOPIX ve středu 8. listopadu uzavřel na 1 817,6 bodu, kde byl naposledy v roce 1991. Za posledních 10 let to ovšem znamenalo zisk pouhých 0,03 %. Americké indexy si i přes krizi za tu dobu připsaly přes 60 %.
5. Náboženská tolerance
Že se v každém náboženství najdou tolerantní lidé, kteří se dokáží pustit do opravy svatostánku jiného náboženství, je dobrá zpráva. Zbývá jen věřit, že podobně jako skupina muslimů z iráckého Mosulu se chová většina lidí vyznávajících jakékoli náboženství.
6. Přístup k ženám
A ještě k mezilidským vztahům. Nejen Hollywoodem v poslední době rezonuje skandál týkající se obtěžování žen některými herci, režiséry, producenty a podobně. I když nechceme zlehčovat situaci postižených žen (vlastně i některých mužů), které se po letech konečně vypořádávají s traumaty, možná by mohly najít útočiště v zemích, kde se k nim budou chovat lépe.