Co Twitter dal: Technologičtí lídři

Tentokrát něco o tom, proč je Boris Johnson nezřídka považován za velkého pokrytce, kolik lidí již odešlo nebo bylo vypoklonkováno z Trumpovy administrativy nebo o tom, že Česká republika patří mezi technologické lídry ve střední a východní Evropě. A nakonec pár pesimistických i optimistických grafů.
1. Brexitová dohoda v parlamentu
V sobotu se v britském parlamentu bude rozhodovat, zda dohoda Borise Johnsona s EU projde. Je to téměř ta samá dohoda, s níž třikrát neuspěla jeho předchůdkyně. Oponenti brexitu Johnsonovi připomínají, že před rokem takovou dohodu zatracoval. A dělají to přímo na budově parlamentu.
A Boris není mezi lidmi až tak oblíbený, jak se může zdát. Možná se mu celý ten brexitový plán trochu hroutí pod rukama, k demonstracím proti odchodu země z unie (opět) nemusí být daleko.
2. Trumpovi úředníci
Kolik lží a dezinformací za své prezidentování již Donald Trump vypustil z úst, víme. Za tu dobu opustilo jeho administrativu již 465 lidí. To není málo.
Jedním z nich je někdejší ministr obrany James Mattis, o němž Trump řekl, že je to nejvíce přeceňovaný generál na světě. Mattisova reakce na charitativní akci Alfred E. Smith Memorial Foundation Dinner jen ukazuje, jak se dá v pár větách udělat legrace z hloupého prezidenta a zároveň projevit úctu skvělé herečce.
3. Technologičtí lídři
Mluví se o tom již delší dobu, ale stejně to asi mnohé překvapí. Jestli v tom není nějaký háček, je to fajn zpráva.
4. Grafy na obě strany
První graf (opět) připomíná, že by USA již dávno měly být v recesi. Zatím nejsou, takže si lze stále opakovat, že tentokrát je to jiné.
Na americkém akciovém trhu zatím strach nepanuje. Nejlepší výsledek od začátku roku za posledních 22 let je důvod k oslavám. Nebo snad ne?
A kdyby optimismu nebylo dost, minulost tomuto scénáři dává za pravdu.