US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Fitch: Důvěra investorů v Evropě roste, dluhové problémy už strach nenahánějí

Výsledky průzkumu ratingové agentury Fitch naznačují, že investoři jsou ohledně Evropy mnohem optimističtější než v předchozích měsících.

Redakce IW
Redakce IW
20. 11. 2013 | 12:28
Evropa

Podle průzkumu European fixed income investor survey vidí pokračující recesi jako velké riziko pro Evropu jen 40 % dotázaných. Ještě v červenci to bylo 71 %, v dubnu dokonce 86 %.

Dluhové problémy a nízké měnové stimuly vidí jako riziko 57 % a 56 % respondentů. Většina investorů má naopak obavy o dění na emerging markets - 60 % z nich čeká, že se zde budou úvěrové podmínky zhoršovat. Hned za emerging markets se ve smyslu rizika umístil evropský podnikový segment (riziko zhoršení podmínek vidí 50 %).

Průzkum proběhl od 1. do 4. listopadu, reprezentuje názory manažerů fixed-income aktiv v hodnotě 7 miliard EUR.

Zdroj: Bloomberg

EvropaInvestiční a ekonomický výhled
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie