Pražská burza zahájila týden v červených číslech

Index PX v pondělí odepsal 0,19 % na 949,75 bodu.
Více než polovinu objemu představovaly akcie společnosti ČEZ, které ztratily přes procento. Nedařilo se ani Komerční bance, jejíž cenné papíry oslabily o 0,62 %. Naproti tomu Erste Group Bank posílila o 2,17 %.
Výraznějšího objemu dosáhly i akcie O2 C.R., které odevzdaly 2,30 % a ztrácela i tabáková společnost Philip Morris (-0,93 %).
Těžební společnost OKD propustí ke konci roku 300 lidí. Při odchodu dostanou šest měsíčních platů. Jde hlavně o pracovníky kanceláří a povrchových pracovišť, především v důchodovém nebo předdůchodovém věku. V pondělí to řekl mluvčí OKD Marek Síbrt. OKD má nyní přes 11 000 vlastních zaměstnanců. "Cílem je zefektivnit fungování OKD a vytvořit štíhlejší firmu, jejíž podnikání bude udržitelné a konkurenceschopné i při současných mimořádně náročných podmínkách na světových trzích s černým uhlím, kde se ceny koksovatelného uhlí za poslední tři roky doslova zřítily o dvě třetiny," uvedl Síbrt.
Zdroj: BCPP