US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

PPF bance stoupl letos čistý zisk o tři pct na 657 milionů Kč

PPF bance stoupl za tři čtvrtletí 2014 čistý zisk meziročně o dvacet milionů na 657 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla o osm procent na 113 miliard korun.

Redakce IW
Redakce IW
24. 11. 2014 | 11:54
Výsledková sezóna

"Za tři čtvrtletí roku 2014 jsme dosáhli čistého zisku 657 milionů korun, což představuje mírný meziroční růst o tři procenta. Stejným tempem rostl také objem poskytnutých úvěrů v porovnání se stejným obdobím loňského roku, a to při stabilních hodnotách bilanční sumy a kapitálové přiměřenosti," uvedl generální ředitel banky Petr Jirásko.

Úvěry klientům PPF banky meziročně vzrostly o tři procenta na 32 miliard Kč. Hlavním zdrojem financování zůstaly závazky vůči klientům, které proti konci roku 2013 vzrostly o deset procent na 96 miliard Kč.

Celková kapitálová přiměřenost dosáhla koncem září 12,9 %, ve srovnání s koncem roku 2013 se zvýšila o 1,2 procentního bodu.

Zdroj: ČTK

PPFVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie