US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Čínský developer Risesun postaví v Pasohlávkách lázeňské centrum za dvě miliardy

Zástupci společnosti Thermal Pasohlávky v pátek v Číně podepsali dohodu s čínskou developerskou společností Risesun o vybudování lázeňského střediska v Pasohlávkách na Brněnsku. Řekl to jihomoravský hejtman Michal Hašek, který se podpisu účastnil i s premiérem Bohuslavem Sobotkou (oba ČSSD).

Redakce IW
Redakce IW
17. 6. 2016 | 10:22
Čína

Náklady na vybudování centra se pohybují okolo dvou miliard korun. Podle Haška by mohlo být středisko dokončeno v roce 2019 a přinese nejméně 500 pracovních míst. Hejtman si od projektu slibuje zvýšení návštěvnosti kraje.

Thermal Pasohlávky je společnost, kterou založil Jihomoravský kraj s obcí Pasohlávky. Nové lázně vzniknou na zelené louce na ploše přibližně 20 hektarů. "Areál bude mít 12 objektů, jejichž součástí bude pavilon tradiční čínské medicíny, ale i rehabilitační ústav," uvedl Hašek. Podle něj bude do začátku roku 2018 trvat příprava a získání příslušných povolení. "S výstavbou se počítá v letech 2018 až 2019. Do čtyř let tak na jižní Moravě vznikne unikátní rekreační středisko s kapacitou až 2000 hostů. Navíc přinese minimálně 500 nových pracovních míst, při nejoptimističtější variantě až 700 míst," zdůraznil hejtman.

V místě zatím žádné lázně nejsou, ale prostor je na lázeňské objekty připravený. Kraj založil s obcí firmu Thermal Pasohlávky už v roce 2007 a společnost budovala pro lázeňskou zónu potřebnou infrastrukturu. Podle lázeňských odborníků však nebude výstavba jednoduchá. Problém spatřují nejen ve stavbě samotné, ale i v nedostatku pracovních sil a možným nedostatkem přírodních zdrojů, které jsou základem pro lázeňskou činnost.

Pasohlávky se nacházejí asi 30 kilometrů jižně od Brna. Žije v nich asi 700 obyvatel. Obec je na břehu vodní nádrže Nové Mlýny a v jejím katastru jsou hydrotermální zdroje. V blízkosti je chráněná krajinná oblast Pálava a Lednicko-valtický areál. Okolí proto hojně navštěvují turisté.

Zdroj: ČTK

Česká republikaČínaTurismus a cestovní ruch
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie