Spojené království: Míra nezaměstnanosti v průběhu tří měsíců do května klesla na 4,9 %
|

Spojené království: Míra nezaměstnanosti v průběhu tří měsíců do května klesla na 4,9 %

Podle dat organizace ILO klesla míra nezaměstnanosti ve Spojeném království v průběhu tří měsíců od března do května na 4,9 %. Očekávala se stagnace na předchozích 5 %. Průměrná týdenní mzda se zahrnutím bonusů ve stejném období rostla 2,2% tempem, očekávala se stagnace na předchozím tempu 2,3 %. Průměrná týdenní mzda bez zahrnutí bonusů rostla podle očekávání 2,3% tempem po předchozích 2 %.

Nezaměstnanost Platy a osobní ohodnocení Spojené království

Někteří analytici nicméně upozorňují, že příznivý vývoj na trhu práce zřejmě nebude dlouho pokračovat, protože na britskou ekonomiku bude mít negativní dopad rozhodnutí opustit Evropskou unii. Britové se pro odchod z EU vyslovili v referendu, které se konalo 23. června.

"Hlasování pro odchod z EU nyní téměř jistě přiměje některé podniky, aby pozastavily nábor zaměstnanců nebo jejich počet snížily," uvedl britský ekonom Paul Hollingsworth ze společnosti Capital Economics. "Očekáváme, že míra nezaměstnanosti se v příštích čtvrtletích začne zvyšovat," dodal.

Evropská komise v úterý ve svém prvním hodnocení hospodářských dopadů takzvaného brexitu uvedla, že britská ekonomika by se v příštím roce mohla propadnout do recese.