US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Čína by údajně mohla už v listopadu zavést vlastní kryptoměnu

Čína by mohla už v listopadu zavést vlastní kryptoměnu. Informoval o tom americký finanční časopis Forbes, který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Podle některých analytiků Peking zřejmě svůj postup urychlil poté, co americká internetová společnost Facebook v červnu představila plány na vlastní digitální měnu s názvem libra, uvedla agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
28. 8. 2019 | 11:21
Čína

Čínská centrální banka od roku 2014 zkoumá možnost zavedení vlastní digitální měny s cílem snížit náklady na oběh bankovek a mincí a zvýšit kontrolu nad zásobováním trhu penězi. Náměstek ředitele oddělení plateb v centrální bance Mu Čchang-čchun tento měsíc uvedl, že banka je na zavedení digitální měny už téměř připravena.

Podle zdrojů listu Forbes by nová měna mohla začít platit 11. listopadu, kdy se v Číně slaví takzvaný den nezadaných, který je nejrušnějším dnem z hlediska internetového prodeje. Centrální banka podle zdrojů zpočátku hodlá novou měnu distribuovat prostřednictvím nejméně sedmi institucí, včetně čínských internetových gigantů Alibaba a Tencent, největšího čínského vydavatele platebních karet China UnionPay a čtyř státem vlastněných bank.

Vlastní kryptoměnu mají i subjekty v Česku. "Celkový počet virtuálních měn přesahuje tisícovku a stále roste. Objevují se měny vztažené k určitému oboru nebo k určité zemi. Většina z nich sice nedosáhne proslulosti bitcoinu nebo etherea, i tak ale nabízí zajímavé možnosti zhodnocení. O čínskou kryptoměnu bude určitě zájem, pokud její pořízení nebude spojené s nějakými restrikcemi," řekl ČTK Daniel Tanner ze společnosti Platon Finance.

Zdroj: ČTK

ČínaKryptoměny
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie