US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Čínská Huawei vyrazila v USA do protiútoku inzercí v tisku

Čínská telekomunikační společnost Huawei, kterou Spojené státy obviňují, že její produkty by mohl Peking využívat ke špionáži, vyrazila do protiútoku na stránkách tisku. V celostránkových inzerátech nabádá čtenáře, aby nevěřili všemu, co o ní slyší.

Redakce IW
Redakce IW
1. 3. 2019 | 17:17
Čína

Největší světový výrobce telekomunikačních zařízení, který byl obviněn z bankovních podvodů souvisejících s americkými sankcemi proti Íránu, propaguje například své úsilí pomoci zemím postiženým katastrofami, jako je Chile a Indonésie. "Naše dveře jsou vždy otevřené, chceme, aby nás veřejnost lépe poznala," tvrdí reklama a konstatuje, že americká vláda "nás špatně pochopila". Reklama byla vytištěna v listech The Washington Post, The New York Times, The Wall Street Journal, Politico, USA Today a Los Angeles Times, uvedla firma.

Tento krok je součástí bezprecedentní mediální kampaně, která byla zahájena v lednu 25minutovým rozhovorem státní televize China Central Television (CCTV) se zakladatelem a generálním ředitelem podniku Ženem Čeng-fejem. Brzy nato hovořil také v britské stanici BBC a americké CBS.

Zdroj: ČTK

ČínaSpojené státy americké (USA)Telekomunikace
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie