US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Panasonic přestěhuje své evropské sídlo z Británie do Amsterdamu

Japonský výrobce elektroniky Panasonic v říjnu přestěhuje své evropské sídlo z Británie do Amsterdamu. Podle šéfa své evropské divize se chce vyhnout případným daňovým problémům v souvislosti s odchodem Spojeného království z Evropské unie (EU).

Redakce IW
Redakce IW
30. 8. 2018 | 11:19
Japonské akcie

Laurent Abadie to ve čtvrtek řekl listu Nikkei Asian Review. Dodal, že dalším motivem rozhodnutí, které společnost zvažovala 15 měsíců, byla i snaha vyhnout se překážkám ve volném pohybu zboží a osob, platném v EU.

Přemístit své centrály z Británie hodlají i japonské finančnické firmy. Úmysl přestěhovat v souvislosti s brexitem, který by měl nastat v březnu 2019, některá pracovní místa z Británie do zemí EU již oznámila i celá řada nadnárodních společností.

Panasonic se obává, že pokud Londýn ve snaze přilákat investory sníží firemní daň, začne na něj Tokio nahlížet jako na daňový ráj. Podle šéfa firmy by tak hrozilo, že Panasonic více zdaní doma v Japonsku.

Zdroj: ČTK

Japonské akcieSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie