US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

IHS Markit: Podnikatelská aktivita v USA se dále zvyšuje, růst je nejrychlejší od března 2019

Podnikatelská aktivita ve Spojených státech v srpnu pozitivně překvapila a roste nejrychleji od března 2019. Ve své předběžné zprávě to v pátek uvedla konzultační společnost IHS Markit. Podnikatelská aktivita překonala očekávání analytiků jak ve zpracovatelském sektoru, tak v sektoru služeb.

Souhrnný index podnikatelské aktivity, který je považován za spolehlivý ukazatel zdraví ekonomiky, v srpnu vzrostl na 54,7 bodu, což je nejvyšší hodnota od března 2019. Po červencovém růstu nad 50bodovou hranici, která odděluje pásmo růstu od pásma poklesu, tak zaznamenal další výrazný nárůst.

Aktivita ve zpracovatelském sektoru i v sektoru služeb také rostla nad očekávání. PMI ve výrobním sektoru vzrostl na 53,6 bodu po červencovém růstu na 50,9 bodu, přičemž analytici očekávali růst na 51,9 bodu. PMI v sektoru služeb vzrostl na 54,8 bodu, po červencovém růstu na rovných 50 bodů čekali analytici růst na 51 bodů.

Zdroj: tradingeconomics.com

Americká ekonomikaIndexy nákupních manažerů (PMI)Spojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie