Paul Tudor Jones: Akcie ještě mohou ztrácet, ale za tři až pět měsíců budou výše
|

Paul Tudor Jones: Akcie ještě mohou ztrácet, ale za tři až pět měsíců budou výše

Miliardář a slavný investor Paul Tudor Jones si myslí, že po očekávaných dubnových turbulencích na trzích způsobených vrcholící pandemií koronaviru by akcie mohly být již koncem června výše.

Americké akcie Koronavirus Panika na trzích Rally Investiční guru

"Myslím si, že jedním z důvodů, proč akciové trhy posilovaly (minulý týden - pozn. red.), bylo rebalancování pozic na konci měsíce. Trh si zkrátka uvědomuje, že v nejbližší době bude mnoho příležitostí k nákupům," řekl Jones v rozhovoru pro CNBC.

V dubnu budou trhy podle Jonese opět pod tlakem. Investoři se minulý týden uklidnili, ale podle známého investora bude o tržní náladě v dalších týdnech rozhodovat vývoj pandemie koronaviru. "Myslím si, že na dno trh klesne, až když pandemie dosáhne vrcholu. Nepochybuji však o tom, že pak zažijeme akciovou rally, takže za tři až pět měsíců na tom budou trhy lépe než nyní," míní.

Jones je poměrně optimistický také ohledně samotné pandemie koronaviru. Snaží se investory částečně uklidnit i tím, že jde pouze o onemocnění podobné chřipce, které již dokonce v mírné formě postihlo i jeho dceru, která se z něj dokázala dostat. "Měli bychom si dávat pozor, abychom z této nemoci neudělali mýtus, nějakou pandemickou Godzillu. Určitě ji můžeme porazit," řekl Jones.

Dále doplnil, že ačkoli se COVID-19 šíří poměrně rychle, počet obětí v USA je podle něj vzhledem k počtu nakažených poměrně nízký (rozhovor proběhl minulý čtvrtek, za tu dobu nakažených i obětí koronaviru v USA výrazně přibylo).

Jonesův optimismus může na někoho působit přehnaně. Se svou pověstí, kterou si investor vybudoval, když předpověděl propad na trzích v roce 1987, si klidně může dovolit párkrát "vystřelit mimo". Je ale jasné, že výhledy a rady slavných investorů je potřeba obecně vnímat s maximální ostražitostí, jejich kapitál, investiční horizont a často také informace se od možností drobných investorů výrazně liší.

Zdroj: CNBC