Podle čeho investoři vybírají fondy?
|

Podle čeho investoři vybírají fondy?

Zaměřují se investoři při výběru fondů více na jejich historickou výkonnost, poplatky, nebo na skladbu portfolia? Odpověď přináší nová analýza renomované investiční společnosti Morningstar.

Investiční fondy Podílové fondy Ponaučení pro investory Investování

Významnou roli hraje samotné hodnocení společnosti Morningstar, jež fondům uděluje od jedné do pěti hvězdiček. Z dílčích faktorů pozornost investorů přitahuje například ukazatel alfa (nadvýkonnost jednoho fondu nad jiným). Zájem investoři projevují také o indexové fondy, fondy fondů nebo fondy investující v souladu s principy udržitelného rozvoje.

Souběžně s růstem popularity indexových fondů ovšem začíná opět růst i popularita fondů s jednodušší skladbou portfolia. To lze podle společnosti Morningstar vysvětlit zvýšenou poptávkou po aktivní správě fondů.

Na trhu je nadále patrný zájem o nové fondy, pomalu se ale opět zvyšuje i zájem o zavedené fondy. Vysvětlením tohoto trendu může být to, že se investoři poohlížejí po fondech, které jsou lépe připravené na možný propad na trzích, který po téměř deset let trvajícím růstu cen akcií hrozí.

Zdroj: Morningstar