Tohle byste měli vědět, než začnete s daytradingem
|

Tohle byste měli vědět, než začnete s daytradingem

Donedávna byl daytrading něčím, o čem většina drobných investorů vůbec nepřemýšlela. V posledních týdnech a měsících však o intradenním obchodování začala pod tlakem rychlého růstu cen některých akcií a zvýšené volatility uvažovat i část dosud konzervativně uvažujících investorů.

Investování Trading Obchodování Investiční strategie

"Neuvěřitelné. Prostě jen vydělávám. Tohle je k**** jednoduché, tak k**** jednoduché. Je to ta nejjednodušší hra, kterou jsem kdy zkusil. Nahoru, nahoru, nahoru, nahoru, nahoru. Tisknu peníze! Všechny akcie rostou!" vyřvává v jednom ze svých nedávných videotweetů zakladatel Barstool Sports a bloger David Portnoy, který o sobě prohlašuje, že je o několik řádů lepší investor než "vykopávka" Warren Buffett, a tvrdí, že každodenní trading je něco, co zvládne i malé dítě.

Poslední týdny a měsíce jsou extrémní. Je ale potřeba mít na paměti, že to, co se na trzích děje dnes, nebude trvat věčně. Jakmile se začnou vracet trhy do normálu, budou tradeři bez velkých zkušeností pod obrovským tlakem.

Americký ekonom Burton Malkiel v knize A Random Walk Down Wall Street upozorňuje na dvě studie týkající se denního obchodování. Podle jedné tradeři ze společnosti Charles Schwab nedokážou překonávat trh v průměru v horizontu delším než šest let a podlé druhé vykazují zisky dlouhodobě jen 3 % brazilských denních traderů.

"Dokud k dennímu obchodování využíváte jen malou část svého portfolia, není na něm nic špatného. Rozhodně bych ale nikomu nedoporučoval na denním obchodování stavět investiční strategii," říká Mark Hulbert, zakladatel Hulbert Financial Digest. "S denním obchodováním je to trochu jako s loterií. Když se trefíte a vyhrajete jackpot, máte vystaráno, jenže šance, že se tak stane, jsou dlouhodobě velice malé."

Zdroj: MarketWatch