Trh s americkými dluhopisy ve třech grafech: Definitivní obrat trendu, nebo šance na sázku proti většině?
|

Trh s americkými dluhopisy ve třech grafech: Definitivní obrat trendu, nebo šance na sázku proti většině?

Výprodej amerických vládních dluhopisů spojený s růstem jejich výnosů v posledních zatřásl také s akciovým trhem. Nálada na trhu se poměrně rychle sesunula na extrémní úroveň. To zpravidla netrvá dlouho.

Americké státní dluhopisy Státní dluhopisy Dluhopisový trh Kontrariánské investování Americké akcie Výnosy Spekulace

Pro ty, kdo vyhlížejí kontrariánské signály, mohou být následující grafy inspirativní. Některé obchody se během pár dnů až týdnů hodně přeplnily, což v případě změny nálady může vést k prudkým protipohybům. Grafy ale také mohou ukazovat pouhý začátek masivního obratu trendu.

Spekulativní pozice na trhu s americkými vládními dluhopisy jsou extrémně pesimistické (sázka na další růst výnosů), především obchodníci s třicetiletými bondy předvedli v posledních týdnech doslova kapitulaci.

Akciový trh má za sebou sérii ztrátových dnů. Dlouhodobý graf ale ukazuje, že spekulanti akciím stále věří, zatímco vyprodávají bondy. Sázka na stále solidní růst americké ekonomiky a posun inflace výše téměř nemůže být jasnější, rozdíl v pozicích obchodníků s akciemi a s dluhopisy je rekordní.

Výprodej na dluhopisovém trhu probíhá za účasti podílových dluhopisových fondů. Odliv peněz z nich je nejvýraznější od doby, kdy Ben Bernanke poprvé po krizi veřejně promluvil o možnosti ukončování podpory ekonomiky ze strany Fedu.

Zdroj: Topdown Charts