Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie mírně posílily, útok indexu S&P 500 na historický rekord ale nevyšel
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie mírně posílily, útok indexu S&P 500 na historický rekord ale nevyšel

K dorovnání historického rekordu nakročil index S&P 500 pondělním mírným ziskem. Středeční růst o 1,4 % znamenal mimo jiné také nová intradenní maxima, ale do konce týdne index na novém rekordu uzavřít nedokázal. Celkově si za pět dnů připsal 0,64 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Denní graf je v býčím nastavení, index S&P 500 je nad klouzavými průměry a testuje rezistenci na 3 390. Nejbližší support je na 3 200 (zesílený 50denním klouzavým průměrem). Další support je na 3 000. V pásmu 3 200 až 3 390 by mohl index konsolidovat po relativně rychlém letním růstu.

Americké akcie: 17 z 20 indikátorů hlásí nadhodnocenost indexu S&P 500, růstové tituly vystřelily do stratosféry
Index S&P 500 ve středu bezprostředně atakoval historické maximum, zisky firem zároveň za poslední půlrok prudce klesly. Nabízí se otázka za biliony dolarů: Jak výrazně jsou americké akcie nadhodnocené?

VIX

Index volatility VIX se postupně sune níže k úrovni 20 bodů. Po celý týden zůstal pod 25 a pro akcie začíná vysílat pozitivní signál.

Závěr

Index S&P 500 je od začátku roku 4,6 % v plusu. Ačkoli se situace ohledně nemoci covid-19 v USA příliš nemění, index se po více než 30% prudkém propadu vrátil na úroveň maxim rekordně rychle. V posledních letech se to ostatně opakuje – po rychlém poklesu výrazné oživení. Jako kdyby ceny akcií zkrátka neměly být nižší po delší dobu.

Analytik: Index S&P 500 je blízko hranice překoupenosti, na historickém maximu by měla přijít konsolidace
Americký akciový index S&P 500 atakuje únorový historický rekord. Index relativní síly je blízko hladině 70 bodů, která signalizuje překoupenost akcií, nová maxima jsou ale velice pravděpodobná. Na nich by měla přijít konsolidace podobná dvěma během jara a léta. Investoři zaměření i na evropské akcie by ale mohli v současnosti zvážit relativní nadvážení německého indexu DAX, říká na základě technické analýzy analytik Ľuboš Mokráš z PPF Banky.
Fed dlouho prahl po vyšší inflaci, teď se růstu cen bojí. Přestává trh věřit centrální bance?
Americká centrální banka dlouho bojovala s nízkou inflací a snažila se ji vytlačit výše různými nástroji. Teď ovšem začíná uvažovat o jiném problému. Přemýšlí, jak by měla reagovat na příliš vysokou inflaci, která by mohla přijít jako důsledek masivních ekonomických stimulů.