Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie na dalších rekordech, investoři vítají první fázi obchodní dohody
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie na dalších rekordech, investoři vítají první fázi obchodní dohody

Americký akciový index S&P 500 má za sebou druhý lednový ziskový týden. Připsal si 1,97 % a čtyřikrát uzavřel na novém historickém maximu.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Z technického hlediska je situace obdobná jako před týdnem. Akciový trh letí vzhůru a ceny podporuje prakticky každá jiná než vyloženě negativní zpráva. Trend je ukázkově býčí, denní svíčky vytvářejí nová maxima a stále vyšší minima.

Hladiny podpory jsou na stejných úrovních již několik měsíců. Nejbližší support je na 3200, kde bylo na přelomu roku několikrát denní minimum. I 50denní klouzavý průměr je nyní níže. Další support je na 3 150, zásadní je až podpora v pásmu 3 060 až 3 070.

Jak se připravit na (z)hroucení trhů?
Nemá smysl strašit, natož vyvolávat paniku tvrzením, že se na akciových trzích chystá armagedon. Není ale od věci si ukázat, co dělat, když se na trzích změní nálada a ceny akcií poletí dolů. Na možné propady je totiž potřeba se připravit dříve, než začnou.

VIX

Index volatility VIX se po celý týden držel nízko, drží spodní linii pásma okolo 12 a pro akcie vysílá býčí signál.

Závěr

Ceny akcií doslova letí výše, za 12 obchodních dnů roku 2020 index S&P 500 přidal 3 %. Na trh chodí příznivé zprávy a trend je jasně růstový. Většinově očekávané zpomalení, či snad korekce se odkládají, byť třeba jen o pár týdnů. Po uzavření první fáze obchodní dohody USA a Číny se trh bude soustředit na politiku Fedu a hospodářské výsledky firem.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 20. ledna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 20. ledna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?
Co Twitter dal: Fed v blázinci?
Tentokrát o tom, že hotovost je (opět) na nic, že dolar ztrácí a zlato může dále posilovat, že je v USA další firma za bilion, že obchodní dohoda USA s Čínou nemusí mnoho znamenat a že lidé z Fedu patří do ústavu.