Týden na trzích podle burzovních grafů: Čtvrtý pokles indexu S&P 500 v řadě ještě (stále) neznamená drama, korekce ale již začala
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Čtvrtý pokles indexu S&P 500 v řadě ještě (stále) neznamená drama, korekce ale již začala

Index S&P 500 v týdnu střídal růstové dny a těmi ztrátovými, zejména středeční pokles o více než 2 % ale zajistil medvědům další dílčí vítězství, červenou týdenní svíčku s hodnotou -0,63 % a také oficiální začátek korekce (pokles z vrcholu o 10 %). Od maxima ze začátku ledna je index vzdálený více než 8 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Na denním grafu svíčky zformovaly sestupný trend. Support na 3 400 vzal zasvé, ale důležitý support 3 200 prozatím ustál nápor prodejců, index se od něj ve čtvrtek odrazil. Nad podporou na 3 000 je ještě 200denní klouzavý průměr na 3 100. Supporty jsou jasně dané hladinami 3 400 a 3 600.

Pět akcií, které mají svým výkonem překonat index S&P 500
Americká investiční banka Goldman Sachs má týmy odborníků sledujících akciové trhy a vybírajících konkrétní příležitosti. V polovině září zveřejnila analýzu, ve které argumentuje pro nákup pěti amerických titulů. Háček to má jediný – bez výjimky jde o akcie z hlediska ocenění dražší než Amazon nebo Microsoft.

VIX

Situace se za uplynulý týden prakticky nezměnila. Index volatility VIX je nad 25 a mezi klouzavými průměry. Příslibem je, že je pod 200denním klouzavým průměrem a že při poklesech indexu S&P 500 zatím nepředvádí nic dramatického.

Závěr

Index S&P 500 v září výrazně klesá, ale zatím nedochází k extrémně rychlým propadům jako například v březnu 2020 nebo předloni v říjnu a prosinci. Probíhající měsíc ale bude pravděpodobně od března první ztrátový, a potvrdí tak svoji historií danou pověst. Na trhy působí nejistota spojená s covidem-19, dost možná i blížící se prezidentské volby. Akciový trh ale stále celkem nadějně hraje o celkový letošní zisk.

Mobius: 20% pokles připraví půdu pro další růst cen akcií
Proslulý investor Mark Mobius předpokládá, že ceny amerických akcií jako celku ještě budou klesat, aby během podzimu mohly opět začít výrazně růst. A má jasno v tom, kterým sektorům by se nyní investoři měli vyhnout obloukem.