Týden na trzích podle burzovních grafů: Pěti drobnými krůčky se americké akcie posunuly o procento výše
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Pěti drobnými krůčky se americké akcie posunuly o procento výše

Index S&P 500 ve všech pěti obchodních seancích uplynulého týdne posílil, byť někdy velice skromně. Celkem je z toho po týdenním zakolísání opět zelená svíčka a zapsaných +1,16 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se před týdnem vrátil ke svému 20dennímu klouzavému průměru, což bylo, pokud jde o poklesy, vše. Kurz se v posledním týdnu vrátil lehce nad 2 900 bodů, což ale zajímá spíše milovníky kulatých čísel. Pro obchodníky je podstatnější, že se benchmark drží ve svém vzestupném cenovém kanálu a nebyla prolomena žádná podstatnější hladina podpory.

Nejbližší důležitý support je okolo 2 850, lehce pod ním je 50denní klouzavý průměr. V srpnu se index navíc dvakrát odrazil od úrovně 2 800, až pod ní by pevnější půdu pod nohama získali medvědi.

S&P 500: Graf hanby
Vzpomeňme při příležitosti blížícího se desátého výročí pádu banky Lehman Brothers na některé velké investory, kteří v uplynulých letech věřili v další hluboký propad cen amerických akcií. Jednou se ho dočkají a my s nimi, ale kdo je v inkriminovaných okamžicích poslechl, připravil se o zisky.

VIX

Index volatility VIX během uplynulého týdne klesal a drží se bezpečně pod 15 body. Pod touto hladinou vysílá pro akcie býčí signál.

Závěr

Zdá se, že medvědi opět vzdali svůj boj o místo na slunci dříve, než doopravdy začal. V pátek index S&P 500 uzavřel na druhé nejvyšší hodnotě v historii (a během posledních tří týdnů). Ceny akcií mají maxima na dohled, k jejich překonání budou ale potřebovat nějaký katalyzátor.

5 akcií za pár dolarů
Nejzajímavější akcie nemusejí stát stovky dolarů a mít za sebou roky růstu. Někdy je to právě naopak, pro růstové investory mohou být nominálně levné cenné papíry menších firem mnohem atraktivnější. I akcie Amazonu stály někdy méně než dva dolary a dnes atakují dvoutisícovou hranici. Zároveň ale platí, že ne každá levná akcie je dobrá.