Týden na trzích podle burzovních grafů: S&P 500 se zastavil na rezistenci
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: S&P 500 se zastavil na rezistenci

Rok 2019 začal růstem, v týdnu index S&P 500 posílil o 2,54 % a až páteční červená nula ukončila sérii pěti zelených denních svíček v řadě.

Americké akcie S&P 500 Technická analýza Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se podle očekávání z pátku 4. ledna dostal na silnou rezistenci 2 600. Příští týden pravděpodobně nebudu tak jednoznačný jako ten uplynulý, index zřejmě bude korigovat předchozí jednoznačný vývoj.

S&P 500 svým růstem korigoval předchozí ztráty. I tak je denní graf v medvědím nastavení. Index se 26. prosince 2018 odrazil od 200týdenního klouzavého průměru a přiblížil se k 50dennímu klouzavému průměru.

Rezistence je na 2 600, na opačné straně je důležitý support na 2 350, což jsou minima a zavírací cena z 24. prosince 2018.

Co dělat při propadech na trzích? Ideálně nic!
Pokud by měl nějaký investor schopnost předpovědět všechny pohyby na akciovém trhu, ideálním investičním přístupem by pro něj bylo časování trhu a časté nákupy a prodeje. Jenže takový investor neexistuje, a proto je nejlepším přístupem pro většinu investorů střídmost a minimální aktivita.

VIX

Index volatility VIX se od Vánoc sune níže. Ve čtvrtek a v pátek se jasně dostal pod 20.

Závěr

Pozitivní nálada z předchozího pátku se přelila i do uplynulého týdne, přesto je graf medvědí a S&P 500 je na zlomové úrovni. Příští týden se pravděpodobně a jednoznačný vývoj zastaví.

Blackstone: Na trhu je nákupní příležitost, americké akcie letos přidají 15 %
Investiční společnost Blackstone apeluje na investory, aby nezanevřeli na (americké) akcie. Stratég Joseph Zidle věří, že se trh letos odrazí ode dna, protože současné propady jsou způsobeny neopodstatněně negativní náladou.