Zaručená investiční strategie: Nepřestávejte nakupovat!
|

Zaručená investiční strategie: Nepřestávejte nakupovat!

Investoři neustále hledají svatý grál finančních trhů. Strategii, která by jim přinesla zaručené zisky. Přitom prakticky neprůstřelné doporučení mají před očima.

Investování Investiční strategie Akciový trh

I když jsou akcie v absolutním i relativním vyjádření velice vysoko a Wall Street roste již více než devět let, vyplatí se nakupovat. Nikdo totiž neví, kdy přijde hlubší korekce. Může to být zítra, klidně ale také za pět let, během kterých může vaše portfolio zaznamenat výrazné zhodnocení. O tom, že jsou akcie nadhodnocené, se hovořilo již v roce 2012, od té doby ale index S&P 500 do začátku roku 2017 přidal zhruba 70 %.

"Dokupujte akcie průběžně a nechte pracovat čas. Je to stejné, jako když se v zimě z kopce valí sněhová koule, která se neustále zvětšuje," říká Nick Maggiulli z webu Of Dollars and Data.

Základem je dlouhý investiční horizont

Kdybyste v letech 1973, 1987, 2000 a 2007, před hlubokými burzovními propady, do amerických akcií investovali souhrnně 200 000 dolarů, mělo by nyní vaše portfolio hodnotu téměř milion dolarů. Propadům navzdory. Stačilo by jediné - vydržet, neprodávat.

Následující graf ukazuje, že čím delší je investiční horizont, tím vyšší je pravděpodobnost, že se tržní cena portfolia v součtu zvýší, a to v zásadě bez ohledu na valuační ukazatel P/E.

Nepřestávejte nakupovat! Tak zní doporučení, kterým by se měli řídit všichni, kdo přišli na burzu s cílem zhodnotit své peníze. Někdy jsou geniální myšlenky nečekaně jednoduché. Zapomeňte na časování trhu, stock picking i hedgeové strategie. Pokud jste na akciový trh nepřišli hrát ruletu, nic z toho nebudete potřebovat.

Zdroj: Of Dollars And Data