Proč jsem medvědem 6.
|

Proč jsem medvědem 6.

Technická analýza burzovních grafů signalizuje, že to nejlepší co nyní můžete udělat se svými penězi, je nechat je v hotovosti nebo začít spekulovat na pokles.

Technická analýza pro řadu investorů představuje zásadní investiční nástroj, podle kterého nakupují nebo prodávají své investice

Přeprodanost trhu

pojem z technické analýzy burzovních grafů; naznačuje přeprodanost, neboli vyčerpání nabídky a blížící se korekci nebo konsolidaci na klesajícím trendu

Řada technických indikátorů signalizuje velkou přeprodanost trhu, další jako například tzv. Elliotovi vlny dokonce čas zlomu.

Elliotovi vlny

teorie analyzování trhů na základě toho, že společenské chování trenduje v identifikovatelných vzorcích; Elliot věřil, že trh má rytmickou pravidelnost, která může být použita v predikování trhu

Na konci února 2009, Robert Prechter - dlouholetý medvěd a zakladatel Elliott Wave International velmi dobře předpověděl začátek medvědí rally.

Medvědí (bear) rally

silný růst akcií, ale stále v sestupném dlouhodobém trendu

Ten samý člověk, který po třicet let studuje burzovní grafy říká, že je ten nejvyšší čas akcie prodat.

Prechter je přesvědčen, že další vlna bude určitě dolů a bude delší, než jsme zatím zažili. Akcie by se měly dokonce dostat pod svá březnová minima.

Akcie se od začátku března vznesly nahoru v nejrychlejším tempu v historii (+50%) a posunuly se do tzv. cílové zóny 1000 až 1100 bodů, kde vidí Prechter konec růstu amerického akciového indexu S&P500.

Zdroj: Elliott Wave International