Investice pro vaše vnoučata: Mexický dluhopis se splatností 100 let
|

Investice pro vaše vnoučata: Mexický dluhopis se splatností 100 let

Investoři i přes řadu varování nepřestávají milovat dluhopisy. Důkazem jejich "hladu" po dluhopisech je úspěšný prodej mexických státních dluhopisů, které budou splatné až za neuvěřitelných sto let.

Státní dluhopisy Mexiko
mexický státní dluhopis - ilustrace

Prodej dluhopisů potvrdil, že investoři prahnou po zajímavějších výnosech, než kterých mohou dosáhnout investicemi do dluhopisů například na vyspělých trzích.

Mexiko získává na své poměry levné financování na rozdíl od ostatních latinskoamerických ekonomik, které naopak pomocí zvyšování daní (Brazílie) raději zahraniční investory v jejich poptávce brzdí.

První tranše mexických dluhopisů byla prodána ve výši 500 milionů dolarů a stoletý mexický státní dluhopis nabízí výnos v rozmezí 6 až 6,125 procenta.

Mexiko není zemí, která by nutně potřebovala zdroje na financování, ale spíše využívá silné poptávky po dluhopisech rozvíjejících se zemí.

"Úvěrová kvalita Mexika se zvyšuje, na rozdíl například od Irska," říká Tom Sowanick, investiční ředitel v OmniVest.

Mexiko si stále drží tzv. investiční rating a ratingové agentury nedávno Mexiku znovu potvrdily stabilní ekonomický výhled.

Otázkou je, zda prodej tak "dlouhého" dluhopisu není ukázkou toho, že dluhopisový trh vykazuje známky investiční bubliny.

Zdroj: Reuters