ČS: Monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Monitor ocenění českých akcií

Jak si podle analytiků České spořitelny kurzově stojí nejobchodovanější akcie na pražské burze? A co jim ČS předpovídá do nejbližších týdnů?

Bankovní sektor: PS ČR schválila dodatek, který zdvojnásobuje pojištění vkladů až do 100 tisíc € (zhruba 2,6 mil. Kč). Banky a kampeličky by měly nově odvádět 0,04% z objemu pojištěných vkladů za předchozí čtvrtletí (tzn. ročně 0,16% proti dřívějším 0,1%). Zvýšení poplatků by při případném schválení Senátem a podepsání prezidentem mělo začít platit od 3. kvartálu a mít lehce negativní pro bankovní sektor. Avšak myslíme si, že banky zvýšené náklady přesunou na zákazníky.

ČEZ: Diskont ČEZu vůči regionálnímu mediánu se podle ukazatele P/E 2010 od počátku roku zvětšil (konkrétně z 0 na současné 2 body), zatímco čistá zisková marže v letošním roce vzrostla (z lednových 24% na současných 27,3%).

Velkoobchodní ceny elektřiny – konkrétně německý kontrakt pro rok 2011 – zastavily svůj pád na 46 € za MWh a nyní se pohybují kolem 46,6 € za MWh. ČEZ má na rok 2011 předprodanou asi polovinu produkce, přičemž počítáme, že v roce 2011 dosáhne průměrné ceny kolem 52 € za MWh.

Philip Morris ČR: Minulý týden jsme vydali nový report. I při zohlednění plánovaného rozšíření kapacity během let 2010-11 a zvýšení odhadu výše dividendy za loňský rok na 800 Kč, snižujeme naše doporučení z Akumulovat na Prodat a roční cílovou cenou zvyšujeme z 7 150 Kč na 8 600 Kč za akcii.

Pegas: Minulý týden jsme vydali nový report se zvýšeným doporučením z Držet na Akumulovat a zvýšenou roční cílovou cenou z 350 Kč na 500 Kč. Společnost tento čtvrtek (18.3.) zveřejňuje své výsledky za 4. kvartál 2009. Společnost by díky zlepšení efektivity a udržení nákladů pod kontrolou, měla i přes meziročně zhoršené podmínky na trhu vykázat meziročně obdobné výsledky na provozní úrovni.

Orco: obdrželo tříměsíční prodloužení (do 26.6.) záchranného plánu, který společnost ochraňuje před svými věřiteli. Prodloužení by společnosti mělo poskytnout čas k finalizaci plánu restrukturalizace dluhu, který chce Orco představit věřitelům na konci března. Věříme v dohodu společnosti s věřiteli.