Týden na burzách podle burzovních grafů
|

Týden na burzách podle burzovních grafů

Minulý týden se obchodovalo jenom čtyři dny. Na trzích se nedělo nic nového a zatím to vypadá, že investoři si stále kladou otázku: "Kam investovat své peníze?"

Americký akciový index S&P 500 minulý týden vytvořil další nové cenové maximum za 52 týdnů, což znovu vytvořilo podmínky pro středědobý býčí - růstový trend. Hranice supportu - cena, která může být testovaná při korekci - je na 1 150 bodech.

S&P 500 denní graf

S&P500 - 02042010

Put call ratio, které sleduje poměr mezi objemy obchodovaných put a call opcí a je označované jako indikátor sentimentu trhu, dává tentokrát smíšený signál a nepotvrzuje jako v minulosti jenom růstový trend.

Index volatility VIX zůstává na nízkých úrovních a pomáhá důvěře investorů, aby pokračovali v nakupování akcií.

VIX denní graf

VIX - 02042010

NYSE - Procento akcií nad 50denním klouzavým průměrem

Akcie nad 50denním průměrem NYSE

Graf ukazuje, jaké procento akcií je nad 50denním klouzavým průměrem. Když se tato hodnota dostane nad 75, brzy dochází v krátké době ke korekci. V posledních několika měsících tato situace nastala v říjnu 2009 a v lednu letošního roku.

Závěr: Střednědobý výhled je stále býčí. Extrémně překoupený trh může způsobit krátkodobou, silnou korekci. Stejné podmínky jsou na trzích už několik týdnů, ale ceny zatím pokračují v růstu a vytvářejí nová letošní maxima.