Týden na trzích podle burzovních grafů
|

Týden na trzích podle burzovních grafů

Trhy jsou i nadále volatilní, i když se stále pohybují ve stejném pásmu. Support, hladina, od které se cena indexu S&P 500 odráží nahoru, je na ceně 1 040 bodů. Jestliže bude tato hodnota proražena, očekáváme velký výprodej. Horní hranice současného rozpětí se vytvořila na ceně 1 105 bodů. Několikrát byla snaha o její proražení, ale zatím se vždy cena vrátila zpět.

Ve střednědobém výhledu grafy stále ukazují negativní směr. 20denní klouzavý průměr směřoval minulý týden velmi rychle dolů. Hodnota indexu S&P 500 byla minulý týden od tohoto klouzavého průměru 70 bodů, ve čtvrtek se přiblížila až na vzdálenost 10 bodů.

S&P 500 denní graf

S&P500 04062010

Put call ratio, které sleduje poměr mezi objemy obchodovaných put a call opcí a je označováno jako sentiment trhu, roste a je stále v uptrednu, což je medvědí signál. Byl překonaný náznak možného signálu k nákupu z minulého týdne, kdy se křivka put call ratia začínala stáčet z přímého směru nahoru.

Index volatility VIX setrvává v rostoucím směru a připomíná pro akcie sestupný trend.

VIX denní graf

VIX 04062010

Závěr: Většina signálů - put call ratio, směr indexu VIX a hlavně cenový graf - je stále v medvědím trendu. Indikátor, který se ukazuje přeprodanost trhů, je první, který dává střednědobý nákupní signál. Býčí signál můžeme očekávat, až cena uzavře nad hladinou 1 105 nebo alespoň dvakrát nad 20denním klouzavým průměrem.