Investiční tipy velkých hráčů I
|

Investiční tipy velkých hráčů I

Akciové trhy na celém světě prožívají turbulentní období. Pro investory už není tak lehké vybrat tu správnou společnost. Krize v určitém smyslu pozměnila kritéria právě pro výběr těch nejlepších akcií. Co si však myslí profesionální investoři? Dozvíte se v trojdílném investičním doporučení.

Goldman Sachs Světové akcie Akciové tipy
Qualcomm

1. Qualcomm

Tato společnost splňuje čtyři kvalitativní akciové zásady – je pro trh dlouhodobě významná, konkurenčně velmi silná, má spolehlivé a pevné vedení a potenciální zisk z dvojitého propadu. Společnost stále profituje z technologie, která umožňuje smartphonům připojení k sítím 3G a 4G. Qualcomm má bezpočet patentů a technologický vývoj stále pokračuje. Akcie by měly v dlouhodobém horizontu jen růst.

Hartford Financial Services Group

2. Hartford Financial Services Group

Společnost HFSG byla krizí zasažena naplno, ale postupně se dostala z nejhoršího a mezi analytiky je v současnosti považována za méně rizikovou. Během několika let by se měla dostat na zajímavé hodnoty s možností ročního zisku nad 7 procent.

Goldman Sachs

3. Goldman Sachs

Rada profesionálních investorů zní – kupujte cokoli, co je ziskové. V současnosti preferují akcie finančních společností. Goldman Sachs sice propadly v tomto roce o 24 procent, ale do budoucna jde o velmi zajímavou koupi. P/E je v těchto dnech na hodnotě 6, tedy více než o polovinu níže než průměr za 10 let. Akcie jsou velmi nízko a nákup by se měl v tuto chvíli vyplatit. Goldman Sachs zůstává v očích analytiků dobrou firmou se zkušeným managementem.

Ultimate Software Group

4. Ultimate Software Group

Pro ty. kteří chtějí rychlé zisky a možnost až dvojnásobek výdělku, je Ultimate Software Group ta pravá společnost. Zisky společnosti, zabývající se lidskými zdroji, jsou stabilní. Mezi konkurenty jasně vede a podle investorů by její zisk měl v příštích 5 letech stoupnout až o 20 procent. Tržby by se měli dokonce zdvojnásobit. Checkpoint Systems

5. Checkpoint Systems

Firma vyrábějící bezpečnostní systémy se analytikům jeví jako bezpečná. Na trhu je dost dlouho a díky schopnému managementu a silné účetní rozvaze by hodnota akcií měla jen růst. V současnosti jsou podle mnoha investorů akcie Chceckpoint Systems stále levné. Navíc pro další dva roky předpovídají růst tržeb o 75 procent.

Omnicare

6. Omnicare

Společnost, která distribuuje léky do zdravotnických zařízení, je jasným favoritem zdravotnického sektoru. Firmu postihlo během krize několik problémů, ale dokázala se rychle zotavit a akcie se zdají být zdravé. Rostoucí základna zákazníků a stabilní příjmy dávají společnosti slušný výhled na zisk. Navíc populace seniorů, na kterou jsou léky zaměřeny, by se měla do roku 2010 rozrůst na 52 milionů lidí.

Hewlett-Packard

7. Hewlett-Packard

Tom Forester, ředitel Forester Value Fund, je vůči velkým společnostem skeptický, ale Hewlett-Packard je už dlouhou dobu jeho favoritem. Technologický sektor je podle něj stále na dobré úrovni a vkládá v něj největší naděje. "Zotavuje se rychleji než ostatní sektory a myslím, že HP je příkladem toho, že investovat lze i do velké společnosti bez většího rizika," dodává Forester.

Timber

8. Timber

Akcie společnosti Timber jsou podle analytiků jedny z nejbezpečnějších. Pro dalších 7 let se počítá s růstem čistého zisku okolo 6 procent. Jedná se o mírné zhoršení, jelikož od roku 1910 si Timber připisuje ročně 7 procent na akcii. I přes to je investice do této společnosti sázkou na jistotu.

Zdroj: CNN