Krátkodobý výhled na české akcie: červenec 2010 - ČEZ, NWR a Unipetrol
|

Krátkodobý výhled na české akcie: červenec 2010 - ČEZ, NWR a Unipetrol

Potenciál a riziko akcií energetického sektoru v systému SPAD pro následující týdny.

ČEZ NWR Unipetrol
ČEZ

ČEZ

Elektrická energie se stále drží na solidních úrovních 51,5 EUR z vrcholu 55 EUR/MW (minimum 44 EUR). ČEZ se již obchoduje bez nároku na dividendu (53 Kč či 5,7% hrubý div. výnos). Titul považujeme za dobrou defenzivní story a výsledky jsou stále solidní a ani do budoucna nevidíme větší prostor pro výrazné zhoršení výsledků. Hlavním indikátorem tedy bude sentiment či potenciálně polská IPO, ale ta již takový vliv nemají.

Krátkodobý výhled

Vliv voleb se nenaplnil, tedy ani superregulace ani superdividenda. Očekáváme, že nová vláda nepřinese žádná nestandardní řešení do společnosti. Aktuální vývoj, tedy ceny kolem 850 Kč hodnotíme jako zajímavou investiční příležitost.

NWR logo

NWR

V polovině července by se mohla objevit zpráva o doprodeji zbylé 20% produkce. U tohoto méně kvalitního uhlí se očekává nižší cena než je v ročním kontraktu (jiná kvalita uhlí), ale cena by mohla být vyšší než u shodné zbytkové produkce v 1Q. Tento fakt by mohl být lehce pozitivní. Nicméně hlavní pozitivní zprávou co se fundamentu týče, budou až výsledky za 2Q (projeví se zvýšené ceny produkce), ale ty (výsledky) až ke konci srpna. Aktuálně bude NWR pod vlivem sentimentu a zpráv ohledně vývoje ocelářské produkce potažmo vývoje v Číně či Austrálii. Právě zprávy z Austrálie by mohly mít potenciál být podpůrným faktorem, protože snížení původních požadavků na mimořádnou daň na těžaře je rozhodně pozitivní zprávou. Na druhou stranu zprávy o slabším výkonu čínské ekonomiky jsou celkově pro trh negativní a pro komodity ještě o trochu více.

Krátkodobý výhled

Na titul jsme pozitivní a domníváme se, že současné ceny kolem 210 Kč jsou vhodné k nákupu s tím, že v průběhu července/srpna by mohly přijít pozitivní korporátní zprávy o hospodaření.

Unipetrol logo

Unipetrol

Provozní úroveň (tzv. „trading statement“ = obchodní sdělení do kterého patří úroveň marží apod.) bude vydán až 29. července. Výsledky pak až na konci srpna. Očekáváme, že 2Q si udrží poměrně solidní výkonnost a díky pozitivnímu očekávání na petrochemické marže by tzv. očištěné výsledky o mimořádné jevy mohly být dokonce lepší než bylo 1Q. Nicméně absolutní čísla včetně mimořádných položek pravděpodobně budou slabší než 1Q. Celkově by se EBIT mohl pohybovat stále někde kolem 200-400 mil. Kč (nemáme prozatím detailní projekci vzhledem k absenci trading statementu), což hodnotíme jako pozitivní číslo.

Krátkodobý výhled

Spíše opakování = úrovně kolem 200 Kč vnímáme jako vhodné pro realizaci zisků. Relativně je na současných úrovních titul spíše z těch dražších. Výraznějším potenciálem je spíše jen technika a potenciální absence volných akcií na trhu. Zároveň se však domníváme, že zde není výraznější prostor pro pokles. Nejbližší fundamentální zprávy jsou až na konci měsíce.