V září se akcií nemusíte bát, když myslíte dividendově
|

V září se akcií nemusíte bát, když myslíte dividendově

Září sice nezačalo špatně a investoři po uplynulém týdnu dopíjejí šampaňské, ale znáte to – nechval dne před večerem. Hned v úterý americké akcie svůj růst korigovaly. Měsíc, který školáci nemají v lásce, historicky nesvědčí burzovním parketům. Býkům sice pulsuje v krvi adrenalin, ale jak praví další moudro, v nejlepším bývá ten pravý čas přestat. Anebo alespoň myslet na zadní kolečka. Pro tento účel burzovní bůh vymyslel dividendové tituly.

Světové akcie Dividendy

V portfoliu jsou stejně důležité jako hůlky při nordic walkingu – jistěji dosáhnete vrcholu a při sestupu vás podrží. Nechme se inspirovat stránkami TheStreet, která našla 7 titulů s vysokým dividendovým výnosem.

Nezapomeňte na heslo Warrena Buffetta, jehož taktikou je oponovat trhu, a napište si pod sebe deset nejvýznamnějších makrodat za uplynulý měsíc. Je opravdu čas bezhlavě nakupovat? Možná ano, zde ovšem najdete několik titulů pro ty, kdož před říznutím vždy dvakrát měří.

Verizon

1. Verizon

Čtvrtletní dividendový výnos 6,3 % je vynikající. A to přesto, že společnost navýšila dividendu o pouze 5 centů, což bylo nejméně za poslední čtyři roky. Loni byla dividenda zvýšena o 6 centů, v roce 2008 dokonce o 12.

Procentuálně bude vývoj dividendy pochopitelně působit ještě skromněji. 6,3 % ovšem nezní vůbec špatně. „Čtvrtletní dividenda je splatná 1. listopadu, rozhodným datem je 8. říjen,“ dodává TheStreet.

Altria

2. Altria

Hvězda na tabákovém a potravinářském nebi oznámila čtvrtletní dividendu 38 centů na akcii, což znamená zvýšení oproti dřívějším 35 centům o takřka 9 %. Výnos činí 6,6 %.

Jde o 43. zvýšení dividendy v řadě. V tomto roce Altria zvedla čtvrtletní dividendu již podruhé. Lorillard

3. Lorillard

Společnost odsouhlasila 12,5% zvýšení čtvrtletní dividendy, a to z jednoho dolaru na 1,125 USD na akcii. Jde o druhé zvýšení dividendy od počátku obchodování akcie na NYSE v roce 2008 a výnos činí kolem 5,6 %.

Během těžkého období v létě si tento titul vedl velice dobře, když například v červnu posílil o deset procent. Plusem titulu jsou stabilní příjmy v rámci regulovaného odvětví, o dividendu se tak nemusíte v budoucnu tolik bát.

Další dividendové tipy najdete na iPoint.cz