Nebojte se evropských akcií, Řecko i recese jsou už v kurzech zahrnuty
|

Nebojte se evropských akcií, Řecko i recese jsou už v kurzech zahrnuty

Analytici a další odborníci většinou nejsou jednotní v názoru na průběh ekonomické krize. V současnosti se ovšem většinou shodují v tom, že jsou akcie dlouhodobě v medvědí fázi, nehledě na růst z uplynulých týdnů. Špatné zprávy jsou již ovšem v cenách akcií promítnuty. Dlouhodobý výhled je ovšem stále nejistý.

Investice Řecko Evropské akcie
Niels Jensen

Pokud politici dojdou ke shodě ohledně řešení evropské dluhové krize, mohly by se trhy také definitivně odrazit nahoru směrem z obchodního pásma, v němž jsou uzavřeny déle než rok.

Niels Jensen z Absolut Capital Partners k tomu říká: "Věřím, že je řecký dluh už v cenách aktiv započítán. To samé platí o evropské krizi. Jediná věc, která by mohla ohrozit růst akcií, je případný dominový efekt, tedy přenesení těžiště problémů do dalších, větších států eurozóny."

Akcie v Evropě: Jděte po silných mezinárodních společnostech!

Klesající riziko?

Investoři s klesajícím rizikem v Evropě stále více sledují evropské akcie.

"Navzdory nervozitě na trzích jsme nedávno opět začali zařazovat evropské akcie do svých portfolií, samozřejmě s výjimkou finančního sektoru," podotýká Jensen. "Myslím si, že to dělají i další fondy. nelze to ovšem zatím obecně doporučit, jsme na tenkém ledě." Nelze zkrátka odhadovat, jak se vyvine situace v eurozóně. Za rok mohou dnešní optimisté vypadat jako hlupáci.

Na začátku roku 2009 to ve finančním světě vypadalo na armagedon. Nikdo tehdy nepočítal s tím, že se akcie nadechnou k mohutnému býčímu sprintu.

Nejhorší měsíce by měly být za námi. Podle analytiků však doba, kdy by se mohli investoři vrátit v plné síle a bez nervů na trhy, ještě úplně nepřišla.

5 investičních strategií pro obchodování na kolísavých trzích

Zdroj: Absolut Return Partners