ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Erste Group: Chce splatit kapitál (1,2 mld. EUR) od rakouského státu do konce června. Banka z tohoto kapitálu platí úrok 8 %, t.j. 98 mil. EUR ročně. GŘ Andreas Treichl dále řekl, že Erste v případě splacení nepotřebuje vydávat nové akcie.

ČEZ: Cena kontraktů na dodávku silové elektřiny v roce 2012 (na německé burze) se drží okolo 58,35 EUR/MWh (pro rok 2013 to je okolo 58,7 EUR/MWh). To společnosti umožňuje zvyšovat průměrnou předprodanou cenu, která se nyní pohybuje okolo 52-53 EUR/MWh (pro rok 2012) a 54 EUR/MWh (pro rok 2013).

Telefónica CR: Výsledky za 1. kvartál byly podle očekávání slabé. Tuzemské aktivity dosáhly nižší výkonnosti a zaostaly tak za odhady, zatímco slovenské byly překvapivě silné. Vedení bude jednat na konci roku o restrukturalizaci vlastního kapitálu s cílem udržení stabilní dividendy.

NWR: Výsledky za 1. kvartál zaostaly za odhady trhu na úrovni čistého zisku a EBITDA, zatímco na úrovni tržeb byly v souladu s odhady. Společnost potvrdila svůj výhled nákladů a produkce uhlí a koksu pro fiskální rok 2011. V příštím roce chce dosáhnout produkčního mixu koksovatelného a energetického uhlí 60/40 (v 1Q/11 to bylo 40/60).

Philip Morris ČR: Společnost minulý týden vydala mezitímní výsledky za 1. kvartál. Jak tržby, tak objemy prodejů mírně zaostaly za odhady ČS. I tak společnost pravděpodobně dosáhne meziročního nárůstu zisků a dividendu z letošního zisku (tzn. s výplatou v roce 2012) lze čekat kolem 800 Kč na akcii.

VIG: Výsledky za 1. kvartál byly v souladu s očekáváním. Hrubé předepsané pojistné vzrostlo meziročně o necelá 3 % na 2,6 mld. EUR. Výsledky byly taženy regionem CEE (živelné a životní pojištění), zatímco Rakousko bylo kvůli jednorázovým položkám slabší. Firma potvrdila svůj výhled meziročního růstu zisku před zdaněním za rok 2011 na asi 10 %.

Zdroj: Česká spořitelna