Investory čeká další várka výsledků. Najdou mezi nimi i čísla Applu
|

Investory čeká další várka výsledků. Najdou mezi nimi i čísla Applu

Americká výsledková sezóna je v plném proudu. Úterý bude ve znamení technologií, protože budou reportovat AMD, Yahoo! a Apple. Den nato zveřejní svá čísla těžební ConocoPhillips. Ale ani v ostatních dnech nebude o výsledky nouze.

Světové akcie Výsledková sezóna
Halliburton - zisk na akcii

Halliburton (23. 1.)

Halliburton vyrábí produkty a poskytuje služby pro energetický průmysl, zejména pro těžbu a zpracování ropy a zemního plynu.

Zisk 99 centů by oproti loňskému roku znamenal více než 45% nárůst. Tržby by měly taktéž zaznamenat vzestup, a to z 5,2 miliardy USD na 6,8 miliardy.

Většina analytiků (92,6 %) doporučuje Halliburton k nákupu. U deseti největších konkurentů je podíl "koupit" hodnocení v průměru jen 73,2 %.

Apple - zisk na akcii

Apple (24. 1.)

V minulém čtvrtletí Apple investory zklamal, když reportoval nižší než očekávané tržby (dílem k tomu možná přispěla nenaplněná očekávání ohledně uvedení iPhonu 5). Zatímco tržby v oblasti chytrých telefonů by díky novému iPhonu 4S měly být nadále silné, u iPadů bude situace pravděpodobně horší kvůli úspěchu konkurenčního modelu Kindle Fire od Amazonu.

Zisk Applu by mohl meziročně vzrůst o téměř 55 % na 9,95 USD na akcii. Tržby podle analytiků porostou z 26,7 miliardy USD na 38,8 miliardy.

Naprostá většina analytiků (95,1 %) doporučuje akcie Applu k nákupu, čímž Apple drtivě poráží největších rivaly, kterým analytici udělili jen hodnocení "koupit". jen v 52,8 % případů.

Yahoo! - zisk na akcii

Yahoo! (24. 1.)

Firma již léta ustupuje z kdysi výsostných pozic na poli internetové reklamy. jen těžko se vyrovnává s nástupem Googlu a v posledních letech Facebooku. Podle Jima Cramera by firma potřebovala velký re-branding, respektive nabídnout zákazníkům něco, co jinde nenajdou. "Ať si klidně to ypsilon v názvu nechají," uvedl v nadsázce Cramer pro server The Street.

Analytici očekávají pokles zisku o téměř 8 % na 24 centů na akcii. Tržby zůstanou ve srovnání s minulým rokem téměř beze změny na 1,2 miliardy USD.

16 z 26 analytiků by akciím Yahoo! zůstala věrná. Sentiment se za poslední tři měsíce zlepšoval a rostl počet hodnocení "koupit".

AMD - zisk na akcii

AMD (24. 1.)

Druhý největší výrobce čipů (za Intelem) by měl potvrdit růstový trend z posledních čtvrtletí. Stále důležitější součástí hospodaření jsou příjmy z dodávek technologií pro chytré telefony.

AMD čeká pravděpodobně meziroční růst zisku o 14 % na 16 centů na akcii. Čtvrtletní tržby by mohly meziročně růst z 1,6 miliardy na 1,7 miliardy USD.

Většina analytiků by AMD zůstala věrná, 14 z 27 doporučuje akcie držet.

ConocoPhillips - zisk na akcii

ConocoPhillips (25. 1.)

Společnost ConocoPhillips by akcionářům měla prozradit detaily plánu rozdělení se do dvou firem - Phillips 66 (rafinérie) a ConocoPhillips (výroba a těžba ropy). Investory bude dále zajímat, v jakém stavu je žaloba proti vyvlastnění aktiv z roku 2007 proti Venezuele.

Společnost se nejspíš pochlubí 30% růstem zisku na 1,88 USD na akcii. Tržby by podle analytiků měly klesnout z 53,2 miliardy USD na 49,3 miliardy USD.

Colgate-Palmolive - zisk na akcii

Colgate-Palmolive (26. 1.)

Společnost je jedničkou na trhu výrobků pro zubní péči. Poslední měsíce však musela bojovat o udržení marží kvůli růstu cen komodit z minulého roku. Inflace však v druhé polovině roku 2011 polevila, což by mohlo být pro marže Colgate-Palmolive pozitivním signálem.

Analytici očekávají zhruba 4% meziroční růst zisku na 1,30 USD na akcii. Čtvrtletní tržby by se měly vyšplhat z loňských 4 miliard na 4,2 miliardy USD.

Starbucks - zisk na akcii

Starbucks (26. 1.)

Největší světová síť kaváren se dokázala vyrovnat s nástupem konkurenční řady McCafé z dílny McDonald's. Kromě zisku z prodeje kávy ve všech možných podobách totiž rozvíjí svůj merchandise. hrníčky, ale i knihy a hudbu (divize Hear Music).

Sama společnost v rámci guidance počítá se zhruba 10% růstem tržeb a zhruba 15% růst zisku. Analytici predikují téměř 7% meziroční růst zisku na 48 centů na akcii. Čtvrtletní tržby pravděpodobně porostou na 3,3 miliardy ze 3 miliard před rokem.

Akcie jsou v současnosti poměrně drahé (P/E těsně pod 30), k dalšímu růstu akcií by proto bylo nejspíše potřeba odhady analytiků výrazněji překonat.

Lockheed Martin - zisk na akcii

Lockheed Martin (26. 1.)

Akcie zbrojařského giganta, který dodává řadu technologií americké armádě, přidaly od srpna přes 20 %. Firma získala novou zakázku v Japonsku, investory láká i stále téměř 5% dividendový výnos a nízké valuace.

Odhady analytiků překonal Lockheed Martin pokaždé v posledních 12 čtvrtletích. její akcie jsou oblíbené i mezi hedgeovými fondy, které drží akcie za zhruba 900 milionů dolarů.

Společnosti by měl klesnout zisk o zhruba 18 % na 1,94 USD na akcii. Snížení by měly zaznamenat i tržby, a to z 12,8 miliardy USD na 12,3 miliardy.

Honeywell - zisk na akcii

Honeywell (27. 1.)

Další zástupce leteckého průmyslu má velice široký záběr aktivit - kromě leteckých motorů vyrábí například komponenty pro automobily, speciální materiály nebo tepelná řešení pro domácnosti i firmy.

U Honeywell mohou investoři očekávat až 20% nárůst zisku z loňských 87 centů na akcii na 1,05 USD. Tržby by měly stoupnout z 9 miliard USD před rokem na 9,6 miliardy USD za uplynulé čtvrtletí.

Dividendový výnos přes 2,5 % je pro investory zajímavý, růstový trend posledních pěti měsíců ovšem může znamenat krátkodobou překoupenost, a tedy pokles akcií i po jen mírně nepříznivých zprávách.