Akcie ve 4Q2012: Amerika je pořád nejlepší dům ve světové ekonomické ulici
|

Akcie ve 4Q2012: Amerika je pořád nejlepší dům ve světové ekonomické ulici

Investoři by měli ve čtvrtém kvartálu nadále sázet na americké akcie, protože většina největších ekonomických starostí pramení z Evropy a Číny. Největší rizika jsou ta globální, tvrdí akciový stratég Alec Young z S&P Capital IQ.

Sektory Světové akcie

Alex Young je ve svém akciovém výhledu velice konkrétní:

Favorizované sektory pro 4Q2012: Technologie, spotřební zboží zbytné

Čemu se vyhnout ve 4Q2012: Veřejné služby (utility), materiály

"Nic není tak vystaveno situaci v čínské ekonomice jako komoditní sektor, proto nevěříme materiálům," vysvětluje Young. Naopak se nebojí, že by ochabla poptávka po technologických novinkách, sektor v čele s Applem a Googlem by proto měl i ve čtvrtém kvartálu patřit k těm nejvýkonnějším.

Prezidentské volby se blíží

Investoři by se podle Younga také měli připravit na blížící se prezidentské volby. Historicky si totiž americké trhy ve volebních letech počkají s dosažením maxim zpravidla až na listopadové nebo prosincové obchodování. "Konec nejistoty ohledně nájemníka v Bílém domě a nadvlády nad Kongresem akciím většinou pomáhá," tvrdí Young.

Pokud jde o takzvaný fiskální útes, investoři mají podle Younga na přípravu pozic ještě dost času. "Jsme přesvědčeni, že trh ještě nabídne vyšší úrovně, na kterých bude možné realizovat letošní zisky," uzavírá Young.

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

Týden na trzích podle burzovních grafů: Čeká americké akcie velký propad?
Minulý týden index pokračoval v korekci a vrací se od horní linie býčího kanálu, který je v platnosti od začátku června. Spodní linie je v pásmu 1 410 až 1 420 a cena v pátek uzavřela mírně pod jeho polovinou na hodnotě 1 440.

Býci se vezou na Jobsově odkazu do čtyřciferných výšin
Ať se nám to líbí, nebo ne, Apple svůj nový telefon iPhone 5 prodává rekordně rychle. Za první víkend našlo nové majitele přes 5 milionů přístrojů. Už v době uvádění na trh se našli analytici, kteří své cílové ceny pro akcie Applu měli vysoko nad psychologickou hranicí tisíce dolarů. Optimismus totiž nečerpali pouze z úspěšného, i když už ne tak inovativního telefonu.

Zdroj: CNBC