Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci musejí doufat v dobré firemní výsledky, změna trendu je na spadnutí
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci musejí doufat v dobré firemní výsledky, změna trendu je na spadnutí

Posledních pět svíček grafu indexu S&P 500 se "nezelená". Zdá se, že 13. září, kdy Fed oznámil časově neomezené QE3, byl posledním výrazně růstovým dnem s nadprůměrným objemem obchodů. Následující den se cena dostala na několikaleté maximum, ale to bylo vše.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Na tom, že se index S&P 500 obchoduje od začátku června v růstovém kanálu, se nic nemění. Nicméně v pátek uzavřel pod 1 430, tedy pod úrovní, která ve středu, ve čtvrtek a dvakrát během září zafungovala jako support. To je společně s dalšími indikátory negativní znamení.

Cena je nyní na spodní linii kanálu a zároveň na 50denním klouzavém průměru. Pokud půjde níž, graf se dostane do neutrální fáze a další nejbližší support bude v zóně 1 395 až 1 400. Na straně rezistence jsou důležité hladiny 1 475 a 1 500.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX zatím negativní vyhlídky nepotvrdil a drží se pod 17. Je zajímavé, že při středečním poklesu S&P 500 šel VIX také dolů. Ke zmírnění růstového pozitivního výhledu pro akcie je minimálně nutné, aby vystoupal a uzavřel nad 17. Jestliže pak ještě půjde nad 19, případně 21, potvrdí změnu trendu z býčího na medvědí.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Indexy S&P 500 a VIX jsou blízko důležitých hladin. Pokud je prolomí, musíme si dát pozor na možnost změny trendu. Objevily se indikace o prodejích, ale je předčasné malovat čerta na zeď. Cena je nyní na spodní linii kanálu a zároveň na 50denním klouzavém průměru. Pokud půjde níže, graf se dostane do neutrální fáze a další nejbližší support je v zóně 1 395 až 1 400. Na straně rezistence jsou důležité hladiny 1 475 a 1 500.

Přestože zprávy ze Spojených států nejsou tak špatné, jak se čekalo, index S&P 500 zakončil týden se ztrátou 2,2 %, což je nejhlubší týdenní pokles od června. Poklesům nad 1 % jsme odvykli, nicméně nepochybuji, že jim brzy, zejména v příštím roce, znovu přijdeme "na chuť".

Příští týden bude vyhlašovat hospodářské výsledky přibližně 80 společností z indexu S&P 500, například Coca-Cola, Intel, IBM, GE, Microsoft nebo Bank of America. O kurzotvorné zprávy tak opravdu nebude nouze.

Výsledková sezóna v USA nabírá na obrátkách. Co očekávat od čtrnáctky velkých firem?
Zatím se zdá, že americká výsledková sezóna za 3Q2012 mnoho příjemných překvapení nepřinese - varování od Chevronu a AMD, žádná sláva ze strany Alcoy, JPMorgan ok, ale Wells Fargo hlásí nižší úrokovou marži. Jindy optimističtí analytici očekávají v konsenzu u firem z S&P 500 pokles zisku. V první polovině příštího týdne reportuje mimo jiné čtrnáctka významných firem. Jaké výsledky jim predikují analytici oslovení agenturou Bloomberg?