Akcie: Goldman Sachs má za sebou špatný PR týden, a přesto doporučuje investorům jednu z nejrizikovějších sázek
|

Akcie: Goldman Sachs má za sebou špatný PR týden, a přesto doporučuje investorům jednu z nejrizikovějších sázek

Americká banka Godlman Sachs věří i přes letošní prudké posílení americkým akciím. Co je ovšem zajímavé, doporučuje pozici v indexu Russell 2000, který sleduje výkonnost akcií menších amerických společností. Ty mají ovšem dlouhodobě tendenci daleko více kolísat než akcie zastoupené v indexu S&P 500. V případě hlavního indexu amerických akcií jsou analytici Goldman Sachs mnohem opatrnější.

Světové akcie

Doporučení Goldman Sachs na index Russell 2000: cílová cena 870, stop-loss 800

Russell 2000

Podle banky se americká ekonomika bez problémů drží v pozitivním trendu, který nastoupila na přelomu roku. Potvrdila to i řada údajů z uplynulého týdne, kdy až v závěru mírně zaostaly průmyslová produkce a index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity.

Své možná poněkud opožděné nákupní doporučení na americké akcie analytici Goldman Sachs zdůvodňují tím, že čekali na další pozitivní ekonomické ukazatele, která jejich původní myšlenku podpoří. A k tomu podle nich v týdnu došlo.

"Řada aktiv ještě na ekonomické oživení v USA nestihla zareagovat," napsala banka ve zprávě klientům. "U indexu Russell 2000 stále odolávají únorová maxima, a přitom právě index těchto menších amerických firem lépe zohledňuje stav americké ekonomiky, protože zahrnuté firmy nemají tak významnou expozici na zahraničních trzích."

Kvůli nejasnostem ohledně dalšího vývoje v Číně a v Evropě proto Goldman Sachs nabádá investory k sázce na nejvíce "americký" akciový index.

Zdroj: Goldman Sachs