Richard Russell: Svět čeká chaos a nárůst zločinnosti, smysl mají zlato a zbraně!
|

Richard Russell: Svět čeká chaos a nárůst zločinnosti, smysl mají zlato a zbraně!

Richard Russell pokračuje ve svých pesimistických výhledech pro světovou ekonomiku. Finanční trhy podle něj nečeká nic dobrého. Vydělat se podle Russella dá na zlatě, ale i na zbraních. Mohou se totiž hodit, až půjde do tuhého.

Zlato Stříbro Světové akcie Zbraně Světová ekonomika
Zločin - ilustrační foto

"Našetřete nějaké peníze, nakupte zlato a stříbro a buďte trpěliví," hřímá Russell na svém blogu. "Připravte se na vlnu kriminality, hodně lidí bude mít takový hlad, že zkrátka vyjdou do ulic a budou dělat všechno, co bude potřeba, aby ho neměli."

Pokud politici neposkytnou ekonomice dostatečnou podporu, čímž není myšleno kvantitativní uvolňování, situace se bude postupně zhoršovat až do let 2015 až 2017. Podle Russella bude toto období ve znamení tlaku na dolar a kolapsu na akciovém i dluhopisovém trhu.

"Připravte se na zločin a násilí, při korekcích nakupujte zlato a nevěřte levným penězům," varuje známý investor. Zlato podle něj zažije raketový růst. Spojené státy zažijí rychlý příliv imigrantů, Evropu i Asii zachvátí chaos. Eurozóna totiž nevydrží.

"Eurozóna se rozpadne," píše Russell. Dominovat podle něj bude barterový systém, v němž peníze ztratí důvěryhodnost. "Reality, zlato, stříbro a diamanty budou hlavními uchovateli bohatství".

Lidé nebudou váhat bránit svůj majetek se zbraní v ruce. Russell v této souvislosti upozorňuje na silnou rally, kterou zažívají akcie výrobců zbraní.

Smith & Wesson

Recese, nebo kvantitativní uvolňování, tomuto sektoru je to jedno! Zbrojařský boom pokračuje
Minulý týden společnost Sturm Ruger & Co. oznámila, že nebude přijímat další objednávky, dokud neuspokojí ty současné. Ty se jí totiž nahromadily navzdory tomu, že se společnost snaží navyšovat produkci. Lepší vzkaz investorům snad ani nemohla vyslat. Výrobce pušek, pistolí a revolverů plánuje přijímat objednávky znovu od konce května. Americký zbrojní průmysl se zkrátka budoucnosti nemusí bát.

Zdroj: Kingworldnews.com