S&P 500 na konci roku 1 475 bodů, ale zásadní růst přijde až po prezidentských volbách, předpokládá kontroverzní stratég
|

S&P 500 na konci roku 1 475 bodů, ale zásadní růst přijde až po prezidentských volbách, předpokládá kontroverzní stratég

Stratég David Bianco ještě "v dresu" Bank of America rozvířil tehdy již velice divoké investiční vody silně býčím výhledem na americké akcie. Index S&P 500 se jeho tehdejší cílové ceně (1 450) již přiblížil, Bianco je ovšem zpátky, dnes již v barvách Deutsche Bank. A býčí nálada ho za uplynulý půlrok opravdu neopustila.

Býčí trh Světové akcie Volby

Shrňme si Biancův výhled v několika bodech:

  • Index S&P 500 se během příštích 12 měsíců dostane na 1 500 bodů nebo na 14násobek budoucích i aktuálních zisků.

  • Na konci roku 2012 se bude index pohybovat okolo 1 475 bodů. Na základě ocenění by Bianco viděl index ještě výše (1 550 bodů), ovšem ve výhledu je "opatrný" kvůli existujícím rizikům.

  • Jak se index vyšplhá až na 1 475 bodů? "Nepředpokládám, že by americké akcie ze současných hodnot (v době psaní zprávy okolo 1 390 bodů indexu S&P 500 - pozn. red.) posílily do prezidentských voleb výrazně více než o 5 %. Zbytek růstu si proto trhy nechají na závěr roku. Naopak v létě se dá čekat až 10% pokles kvůli vyostření politických sporů o fiskální otázky USA a kvůli globálnímu ekonomickému zpomalení," píše Bianco ve svém výhledu.

Tři důvody, proč Obama obhájí prezidentské křeslo
Kašlete na masivní prezidentské kampaně, televizní debaty, zprávy z primárek republikánské strany a podobně. Barack Obama prezidentský post bez problémů obhájí. Američanům totiž stačí málo.

  • Americká ekonomika letos posílí o 2,7 %, globální růst kvůli zpomalující Číně a zničené Evropě dosáhne pouze 3,5 %.

  • Solidní růst amerického HDP ovšem navzdory zpomalení růstu ziskovosti firem pomůže poměru P/E. Také význam evropské dluhové krize bude v druhém pololetí klesat.

Býků přibývá. Chystá se hlubší akciový propad?
Páteční čísla z amerického pracovního trhu vymazala týdenní zisky amerických akciových indexů, i tak se ovšem od začátku roku drží v plusu okolo 10 %. Býčí sentiment navíc v uplynulém týdnu vzrostl. Jak je vidět, od začátku roku američtí individuální investoři pramálo věří v posilování cen akcií, ale těm se nebývale daří. Bude fungovat i opačný vztah? Příští týden mohou být údaje o tržním sentimentu velice zajímavé stejně jako vývoj akcií samotných.

Zdroj: Deutsche Bank