Bublina roku 2013: Ruce pryč od dluhopisů, smysl budou mít zlato a stříbro!
|

Bublina roku 2013: Ruce pryč od dluhopisů, smysl budou mít zlato a stříbro!

Gerald Celente, populární předpovídač trendů ve světové ekonomice z Trends Research, varuje investory před dalšími investicemi do dluhopisů. "Celá ta hra je zmanipulovaná," tvrdí. Trh s americkými dluhopisy je podle něj jednou velkou bublinou, která může prasknout již v roce 2013. Finanční kolaps, který to způsobí, bude bezprecedentní.

Státní dluhopisy Zlato Centrální banky Investiční bubliny Zadlužení
Výnosy 10letých státních dluhopisů USA

Své přesvědčení Celente opírá o názory Paula Craiga Robertse, bývalého náměstka ministra financí za vlády Ronalda Reagana.

"Nafukování dluho(piso)vé bubliny nemůže trvat věčně. Proto by měli investoři přestat lít peníze do dluhopisů," doporučuje Celente. Centrální banka Fed přitom spouští čtvrtou vlnu kvantitativního uvolňování (QE4).

Zadlužený svět nahrává drahým kovům

"Celý svět je postavený na dluzích, Amerika je v tom učitelem řadě dalších zemí," pokračuje Celente. Výnosy z dluhopisů dříve nebo později musejí začít růst, investoři nemohou mít donekonečna důvěru v to, že Washington, Berlín a další splatí biliony svých dluhů.

"Jakmile dojde k růstu výnosů z tohoto logického důvodu, bublina splaskne. Kolaps bude ničivější než Velká deprese," tvrdí Celente.

Zmanipulovanost trhů ukazuje na příkladu zlata a stříbra. Jejich ceny ale podle něj musejí začít v současném prostředí růst. "Jak je možné, že cenné kovy nezareagovaly na oznámení QE4 nebo neomezené případné podpory evropské ekonomiky ze strany ECB raketovým růstem cen?" ptá se Celente. "Nejsem finanční poradce, ale mám svůj důchodový účet. A víte, co jsem ke konci roku nakoupil? Zlato a stříbro."

Šokující předpovědi na rok 2013
Drastický pokles ceny ropy a zlata, výnosy z 30letých amerických státních dluhopisů na dvojnásobku a masivní znárodňování japonského elektronického průmyslu - to jsou jen některé ze šokujících předpovědí na rok 2013 od dánské Saxo Bank. Nejde o hlavní scénáře vývoje, ale události, které by v případě, že by se staly realitou, těžce dolehly na dění na světových trzích

Zdroj: Kingworldnews.com