Zlato za bezmála 7 tisíc USD za unci? Za dvě minuty pochopíte, že to není nesmysl

Portfoliomanažer a autor bestselleru "Měnové války" Jim Rickards na Offshore Tactics Workshopu v chilském Santiagu vysvětlil, proč by se cena zlata měla vyšplhat na 7 tisíc USD za trojskou unci. Svým vystoupením na stejném workshopu nezklamal ani hlasitý britský euroskeptik Nigel Farage.
Jim Rickards se v následujícím videu vyjadřuje k vyhlídkám světového finančního systému:
K propočtení ceny zlata Rickards využívá světových měnových agregátů M1 a M2 (tří největších světových celků - USA, eurozóny a Číny) se 40% a 100% krytím. Kdybychom vzali měnový agregát M2 se 100% krytím, dostaneme se dokonce k ceně zlata 44 552 USD. Při propočtu 40% krytí M1 získáme výše uvedenou cenu necelých 7 tisíc USD.
Jedinou účinnou strategií pro ochranu vašich investic proti zadluženým vládám, nekontrolovatelným krokům centrálních bankéřů a finančního systému plného hazardu je mezinárodní diverzifikace.
Světový systém mnoha rezervních měn
Přecenění ve dvacátých a třicátých letech 20. století podle amerického ekonoma Barryho Eichengreena.
Zastoupení amerického dolaru v systému světových rezervních měn kleslo mezi lety 2000 a 2012 ze 70 % na 60 %.
V budoucím systému světových rezervních měn budou mít měny následující váhy: 35 % USD, 35 % EUR, 10 % JPY a 20 % GBP, CNY, CHF, CAD, AUD a ostatní.
Systém je dynamicky nestabilní - bez jakékoli kotvy.
Neřeší problémy, jen vytváří nové.
Fed tiskne peníze. ECB tiskne peníze. MMF může tisknout zvláštní práva čerpání (SDR).
Řešení pomocí SDR
Koncept SDR byl prvně představen v roce 1969, emitovány byly v letech 1972, 1981 a 2009.
V osmdesátých letech ho banky obcházely.
Cesta, kterou preferují mocné elity.
Desetiletý plán zahrnuje emitenty, nakupující, dealery, repo, deriváty a nové alokace.
SDR nebude místní měnou, ale bude využívána v obchodě s ropou, světovými korporacemi a v rozvahách.
Staví MMF do pozice světové "centrální banky" s měnou a rozsáhlou rozvahou.
Nový zlatý standard
Co je zlatý standard?
Co je přesným měřítkem peněz?
Jaký je přesný poměr rezerv?
Jaké státy budou zapojeny?
Nigel Farage nezklamal
Na stejném workshopu vystoupil i Nigel Farage, britský poslanec Evropského parlamentu, který nabídl několik postřehů k blízké budoucnosti Evropské unie:
Zarytý euroskeptik Farage straší rozpadem eura a násilnou revolucí, kterou již můžeme pozorovat ve Středozemí. Po bailoutu PIIGS přijde podle něj na řadu Slovinsko. Očekává, že k tomu dojde do dvou až tří měsíců.
Nit suchou nenechává na novém francouzském prezidentovi ("největší z idiotů ve vedeních zemí"), u něhož kritizuje zejména jeho nápad zavést vysoké 75% daně, které odradí každého úspěšného podnikatele. Řešením je podle něho opustit zemi, a to neprodleně.
Merkelová je podle Farage vystrašená, protože ji čekají v září volby, a zatím německému lidu ukázala jediný způsob, jak vést politiku - krást peníze.
Na závěr připojuje dobrou radu drobným investorům: "Pokud máte investice, nebo jakékoli peníze u evropských bank, vyberte je z nich, jak nejrychleji můžete, protože další pohroma, která přijde, postihne právě vás!"
Zdroj: sovereignman.com
Aktuality
