Burzovní kalendář 26. 8. - 30. 8. 2013
|

Burzovní kalendář 26. 8. - 30. 8. 2013

Nový týden bude na makrodata bohatší než ten uplynulý. Ve Spojených státech budou investory zajímat vývoj HDP, index cen domů nebo spotřebitelská důvěra, v Evropě i Japonsku pak data o inflaci, v zemi vycházejícího slunce bude sada ekonomických údajů bohatší také o průmyslovou výrobu nebo nezaměstnanost. Na pražské burze završí výsledkovou sezónu poslední čtyři firmy.

Investiční a ekonomický výhled

USA

26/8 - 30/8 Výsledková sezóna (Tiffany & Co, Brown-Forman, Campbell Soup, Salesforce.com)

26/8 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

26/8 Index průmyslové aktivity dallaského Fedu

27/8 Index cen domů S&P/Case-Shiller

27/8 Spotřebitelská důvěra

27/8 Index průmyslové aktivity richmondského Fedu

28/8 Pokračující prodeje domů

29/8 HDP za 2Q2013

29/8 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

30/8 Osobní příjmy a výdaje

30/8 Index nákupních manažerů pro oblast Chicaga

30/8 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Za uplynulý týden Dow odepsal 0,47 %, S&P 500 o 0,46 % posílil a Nasdaq připsal 1,53 %. Stále panují obavy z toho, co se bude dít, až americká centrální banka zahájí ústup od svého programu na podporu ekonomiky. V týdnu ale akcie měly spíše tendenci napravit předchozí rychlé poklesy.

"Cena S&P 500 před sedmi obchodními dny prolomila důležitý support 1 675 bodů a formace na grafu se změnila na negativní. Situace se nyní začíná měnit, indikátory už tak jednoznačné nejsou. Nejbližší rezistence je nyní na předchozím silném supportu v zóně 1 670 až 1 680 bodů, supporty na hladině 1 640 a 1 620 bodů," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "Support v zóně 1 640 až 1 650 potvrdil platnost a cena se vrátila nad 50denní klouzavý průměr."

Akcie společnosti v pátek Microsoft zpevnily o 7,35 % poté, co firma oznámila, že její výkonný ředitel Steve Ballmer do 12 měsíců opustí funkci a že zvláštní výbor sestavený správní radou již hledá nástupce.

Vzhůru zamířila také největší světová internetová sociální síť Facebook, jejíž akcie poprvé uzavřely nad hranicí 40 USD. Od 24. července, kdy firma zveřejnila překvapivě příznivé čtvrtletní výsledky, tak jejich cena stoupla již o 53 %. Akcie Facebooku si v pátek připsaly více než 5 % a uzavřely na 40,55 USD.

Obchodování na trhu Nasdaq v pátek fungovalo bez problémů poté, co bylo ve čtvrtek na zhruba tři hodiny kvůli technickým potížím přerušeno. Ředitel společnosti Bob Greifeld v rozhovorech pro televizní stanice Bloomberg a CNBC opakoval, že závady, která způsobila výpadek burzy, lituje, nemůže však slíbit, že se něco podobného nezopakuje, přestože vyloučení této možnosti samozřejmě je cílem burzy. Důvěře investorů ale výpadky podobné tomu čtvrtečnímu nepřidávají.

Světové ceny ropy v pátek rostly a barel ropy Brent zdražil o více než dolar na 110,94 USD. Vzhůru je tlačily zprávy o narušení vývozu libyjské ropy. Trh také dále těžil ze čtvrtečních údajů agentury Markit, podle které aktivita v americkém zpracovatelském průmyslu vzrostla tento měsíc na maximum za pět měsíců. Americká lehká ropa WTI rovněž podražila o více než dolar na 106,23 USD.

Investoři v týdnu vyhlíželi zápis z jednání FOMC a trhy kvůli nejistotě krvácely. Ve středu zveřejněný zápis však nic nového nepřinesl, přestože investoři zběsile hledali mezi řádky jakýkoli náznak toho, že Fed začne utahovat kohoutky už v září.

Podle analytiků je to ovšem stále nejpravděpodobnější scénář, mluví se o omezení programu odkupů o 10 až 20 miliard USD měsíčně. Pozornost si jistě i proto zaslouží očekávané projevy guvernérů jednotlivých poboček amerického Fedu, například Jeffreyho Lackera, Jamese Bullarda nebo Johna Williamse.

Centrální bankéři se na konci týdne sešli v Jackson Hole ve Wyomingu, aby probrali současnou ekonomickou situaci. Ben Bernanke porušil 25 let trvající tradici, když pozvání odmítl. Místo něj panelu předsedá jeho možná nástupkyně Janet Yellenová. Účast odřekli i šéf ECB Mario Draghi a šéf Bank of England Mark Carney, poslali však za sebe náhradníky a účastníci se shodují na tom, že na zajímavosti debat to nijak neubralo. Více zde: Co se letos řeší v Jackson Hole na sympóziu centrálních bankéřů

Trhy v pátek lehce otřásla data z amerického trhu s nemovitostmi. Prodeje nových domů meziměsíčně nečekaně klesly o 13,4 % a data za předchozí měsíce byla revidována výrazně níže. Přesný důvod propadu není podle Ľuboše Mokráše z České spořitelny ještě znám, ale na prodeji domů by se mohla projevovat hrozba rostoucích hypotéčních sazeb. Příjemně naopak ve středu překvapily prodeje starších domů, které v červenci nečekaně vzrostly o 6,5 %, nejvíce od listopadu 2009.

Ve čtvrtek investory zaskočil týdenní počet žádostí o podporu nezaměstnanosti. Žádostí přibylo mírně více, než se čekalo, čtyřtýdenní průměr však klesl nejníže od listopadu 2007.

V týdnu také pokračovaly v růstu výnosy amerických státních dluhopisů. "Makroekonomický obrázek je důležitý," tvrdí Jim Russell, hlavní akciový stratég U.S. Bank Wealth Management. "Investoři se snaží přijít na to, jak trh zareaguje na rostoucí sazby a co to bude znamenat pro spotřebitele a podnikatelské prostředí." Výnos desetiletých dluhopisů se pohyboval těsně pod hranicí 3 %, nakonec však klesl až na 2,82 %. Co to může znamenat pro akcie? Výnosy amerických dluhopisů rostou velice rychle, akciím ale nemusí znít pohřební píseň

V novém týdnu budou z makroekonomických dat podstatné pondělní objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za červenec, u nichž se čeká pokles zhruba o 4 % meziměsíčně po červnovém růstu o 3,9 % a 5,5 % v předchozích měsících. Sledované budou také úterní spotřebitelská důvěra a index cen domů S&P/Case-Shiller.

Ve čtvrtek pak bude zpřesněn odhad vývoje HDP ve druhém čtvrtletí. Očekává se potvrzení mezikvartálního růstu o 0,7 %, meziročně americká ekonomika rostla podle předběžných údajů o 1,7 %, ale to i díky revizi vývoje v prvním čtvrtletí níže. Změnila se také metodika výpočtu HDP, nově jsou do něj započítány inovace.

V pátek makrokalendář týdne i celého měsíce uzavřou index nákupních manažerů v oblasti Chicaga a finální údaj indexu spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, který předběžně klesl o 5,1 bodu na rovných 80 bodů.

Americké dluhopisy: Konec býka a posun výnosů nad 4 %
Výnosy 10letých státních dluhopisů USA vzrostly nad 2,8 %. Jde o nejvyšší úroveň od roku 2011. Z historického hlediska je to stále velice nízká úroveň. Budou výnosy budou nadále driftovat nahoru a ceny dluhopisů klesat?
Proč nezapomínat na dividendové akcie a čemu teď věří manažeři největších fondů?
Nakupujte aktiva, která dostala v posledních týdnech nejvíce na frak. Tak lze shrnout výsledky srpnového průzkumu Bank of America Merrill Lynch mezi 180 manažery fondů z celého světa, kteří mají ve správě dohromady přes 500 miliard USD. Společnost BlackRock ve stejné době připomíná význam dividend.
Drobní investoři firmy nezajímají. Už léta
Velké americké společnosti zahrnuté v indexu S&P 500 v posledních letech nemají zájem nalákat drobné investory na nízké nominální ceny akcií. Kdysi tak populární štěpení akcií (splity) jsou v uplynulých deseti letech stále vzácnější.

Evropa

26/8 - 30/8 Výsledková sezóna (Sběrbank, Carrefour, Vivendi, L'Oreal, Lukoil)

27/8 Německo - index podnikatelské nálady Ifo

28/8 Německo - index spotřebitelské důvěry GfK

28/8 Itálie - maloobchodní tržby

29/8 Německo - celková míra nezaměstnanosti*

29/8 Německo - index spotřebitelských cen

29/8 Francie - index podnikatelské nálady

30/8 Německo - maloobchodní tržby

30/8 Eurozóna - celková míra nezaměstnanosti

30/8 Eurozóna - index spotřebitelských cen

30/8 Eurozóna - spotřebitelská a ekonomická důvěra

Za uplynulý týden britský index FTSE 100 klesl o 0,12 %, francouzský CAC 40 o 1,32 %, německý DAX si naopak připsal 0,3 %.

Uplynulý týden se nesl na pozitivní vlně, kterou ve čtvrtek potvrdily předběžné indexy nákupních manažerů. Index ve zpracovatelském sektoru v eurozóně v srpnu vzrostl na 53,4 bodu z červencových 52,3 bodu, což je maximum za posledních 27 měsíců. Nejlepšího výsledku za více než dva roky dosáhlo i Německo, zato situace ve Francii se podle předběžných údajů sestavených na základě 85 % odpovědí zhoršila.

Spotřebitelská důvěra v eurozóně v srpnu podle předběžných údajů vzrostla na -15,6 bodu, což je nejlepší výsledek od července 2011. Druhou pozitivní zprávou byl zpřesněný odhad vývoje britského HDP ve druhém čtvrtletí, podle něhož britská ekonomika rostla mezikvartálně tempem 0,7 % namísto původně odhadovaných 0,6 %, což ji staví na stejnou úroveň jako Německo, které také oznámilo mezikvartální růst o 0,7 %.

"S nedávnými pozitivními čísly s evropských ekonomik mají politici tendenci hromadně přijímat životný postoj ve stylu 'poloplné sklenice'," říká Nicola Marinelli, portfoliomanažer z Glendevon King. "Každý prohlašuje, že to nejhorší máme za sebou, ale je příliš brzy na to něco podobného tvrdit. Mnoho evropských zemí se stále potýká s recesí. Existuje-li na světě místo, kde úrokové sazby mohou klidně dále klesat, je to právě Evropa," dodává.

V pátečním rozhovoru pro Bloomberg naopak člen Výkonné rady ECB a šéf rakouské centrální banky Ewald Nowotny prohlásil, že pro další snižování sazeb ECB nyní nevidí dostatek důvodů ani argumentů. Více zde: Co se letos řeší v Jackson Hole na sympóziu centrálních bankéřů

V novém týdnu budou podstatná především data z Německa. U podnikatelského indexu Ifo se očekává další mírné zlepšení, míra nezaměstnanosti by měla stagnovat na 6,8 %. V pátek pak dorazí sada důležitých makročísel také za celou eurozónu - červencová míra nezaměstnanosti by měla zůstat 12,1 %, předběžný údaj o inflaci by podle analytiků měl naznačit zpomalení růstu cen na 1,4 %, očištěný index by měl vykázat stejný růst jako předchozí měsíc, tedy o 1,1 %.

Co bude v novém týdnu sledovat analytik Ľuboš Mokráš z České spořitelny?

Asie

29/8 Japonsko - maloobchodní tržby

30/8 Japonsko - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

30/8 Japonsko - nezaměstnanost, index spotřebitelských cen, průmyslová výroba

30/8 Indie - HDP za 2Q2013

Investiční fórum Speciál: Závislost na eurozóně střední Evropě pomůže, Fed trhy podpoří
Jaké názory mají dva profesionálové na vývoj ekonomiky a investování? V pondělí 19. srpna proběhlo v Praze Investiční fórum speciál, na kterém vystoupil Nick Beecroft, uznávaný hedgeový manažer z londýnské City, a Nikolaus Görg z investičního oddělení prestižní privátní rakouské Bank Gutmann. Oba nabídli svá očekávání ohledně zbytku roku a odhalili strategie, jimiž se budou řídit. Investiční web přináší záznam vystoupení obou hostů.
Jan Bureš (Poštovní spořitelna): Eurozóna je zachráněna, do Evropy se vrátí růst
Hlavní ekonom Poštovní spořitelny Jan Bureš je přesvědčen o tom, že by ekonomika EMU měla v dalších kvartálech pokračovat v mírném růstu.
Čínské nemovitosti: Zvýšená poptávka po dřevě jako signál dalšího nafukování cen?
V roce 2012 se zdálo, že se podařilo korigovat nárůsty cen nemovitostí v Číně, navíc se jako pozitivní jevilo zavedení tříletého vládního plánu akontace u poskytovaných hypoték, zavedení daně z nemovitostí v Šanghaji a Čchung-čchingu a nákupních restrikcí ve 35 městech. Ceny realit ale opět rostou.
Panický úprk z mladých trhů: Kdo je další na řadě?
Výprodeje na rozvíjejících se trzích se stupňují. Nejvíce zasažené jsou Indonésie a Indie. Analytici však varují, že vznikne dominový efekt a bude smeten celý region. Nervozita se přenesla i na burzy v Evropě.

Česká republika

26/8 Ekonomická, podnikatelská a spotřebitelská důvěra

29/8 Fortuna - hospodářské výsledky za 2Q2013

29/8 Pegas Nonwovens - hospodářské výsledky za 2Q2013

29/8 VIG - hospodářské výsledky za 2Q2013

29/8 Orco Property Group - hospodářské výsledky za 2Q2013

Pražská burza v uplynulém týdnu oslabila. Index PX proti minulému pátku klesl o 1,42 % na 967,96 bodu. Nejvíce posílily akcie mediální společnosti CME, naopak největší propad postihl cenné papíry Erste Group.

Nejvíce rostoucí akcií v uplynulém týdnu byla CME, která přidala 12,88 % na 85,9 Kč. Společnost oznámila odchod kontroverzního ředitele Adriana Sarbua. Někteří investoři prý mohou spekulovat na dosazení člověka ze společnosti Time Warner, což by dále upevnilo spolupráci obou společností.

Naopak největší pokles zaznamenaly akcie Erste Group, které přišly o 5,29 % na 655 Kč. U společnosti se objevily informace o prodeji 20 tisíc akcií generálním ředitelem Andreasem Treichlem. "Pravděpodobně větší vliv měl však posun ve výnosech státních dluhopisů, který ovlivňuje celý sektor," upozorňuje hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

V úterý reportovala výsledky tabáková společnost Philip Morris ČR. Tržby klesly v první polovině roku meziročně o 4,1 % na 6 miliard Kč, čistý zisk na 851 milionů Kč (-24,6 %). Podíl na trhu s cigaretami v České republice v prvním pololetí 2013 v porovnání se stejným obdobím roku 2012 klesl o 1,2 procentního bodu na 49,7 %, především v důsledku pokračujícího poklesu tržního podílu místních značek. "Výsledky Philip Morris ČR investory příliš nepotěšily. Společnost ve všech sledovaných položkách zaostala za našimi odhady," komentoval zprávu Josef Novotný, analytik z České spořitelny, podle kterého je v ohrožení dosavadní celoroční výhled zisku na akcii a s ním související dividenda. Akcie za týden ztratily 4,67 %.

Čísla za druhý kvartál a první pololetí zveřejnila ve čtvrtek také uhelná NWR, jejíž akcie na zprávu reagovaly jako na horské dráze. Ve druhém kvartálu společnost vykázala překvapivou ztrátu 315,4 milionu eur oproti konsenzu 70,3 milionu kvůli odpisu těžebních aktiv za 307 milionů eur. Firma ale potvrdila celoroční cíle produkce a prodejů. Tržby NWR ve druhém kvartálu dosáhly 252,84 milionu eur, čekalo se mírně více, konkrétně 254,5 milionu eur. Odpis aktiv má negativní dopad i na výsledky za celé první pololetí 2013. "Celkově byly výsledky mírně lepší než očekávání, pochopitelně bez 307milionového odpisu aktiv, a to díky rychlejšímu poklesu nákladů," napsal ve svém komentáři Petr Bártek, analytik z České spořitelny. Titul za týden odepsal 4,26 %.

Z velkých emisí zůstaly v uplynulém týdnu v plusu Komerční banka (+1,54 %) a ČEZ (+1,01 %), do záporu se naopak propadly VIG (-3,13 %) a Telefónica C.R. (-1,37 %).

"Na politické scéně v ČR jsme sledovali informace ohledně potenciálu zrušení osvobození od daně z dividend, která je aktuálně 15 %. V případě ponechání této daně bychom to vnímali jako mírně nepříznivou informaci pro domácí dividendové tituly, jako jsou Philip Morris ČR, Telefónica C.R., Komerční banka, ČEZ, Fortuna nebo Pegas Nonwovens," upozorňuje Vaníček.

Politici z parlamentních stran se v pátek večer s prezidentem Zemanem dohodli na termínu konání voleb do Poslanecké sněmovny. Ty proběhnou poslední říjnový víkend.

V novém týdnu bude investory na pražské burze vedle událostí v zahraničí zajímat především závěr české výsledkové sezóny. Vše se odehraje ve čtvrtek.

"U Fortuny očekáváme 11% růst provozního zisku EBITDA na 1,9 milionu eur a potvrzení letošních cílů. Nečekáme výraznější impulz pro akcie," míní Vaníček. "Fortuna zveřejní meziročně výrazně lepší výsledky, a to především díky špatným číslům v 2Q2012. Pravděpodobně také ve sledovaném období získala další nové klienty," doplňuje ho analytik Václav Kmínek z České spořitelny.

"V případě VIG očekáváme 70% pokles čistého zisku na 35 milionů eur, především kvůli oznámenému odpisu goodwillu v Rumunsku. Tato informace je již známa, a proto může jen lehce umocnit nepříznivé vyznění výsledků," nabízí výhled na čísla vídeňské pojišťovny, majitelky tuzemské Kooperativy. "Očekáváme podobné výsledky jako před rokem, mezikvartálně půjde o mírné snížení kvůli povodním a poklesu příjmů z životního pojištění v Polsku," míní Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

"U Pegasu Nonwovens očekáváme 44% zlepšení provozního zisku EBITDA na 11,7 milionu eur díky poklesu cen polymerů. Investoři budou ale sledovat jakékoli nové informace o lince v Egyptě, která byla odstavena kvůli tamním nepokojům. Důležitý bude odhad trvání odstávky, který je aktuálně velice obtížný," pokračuje v odhadech Vaníček. "Pegas expandoval do regionu severní Afriky, čísla budou lepší díky vývoji cen polymerů. Akcie jsou ale poblíž několikaletých maxim a začínají působit draze," upozorňuje Josef Novotný, další z týmu analytiků České spořitelny.

Ten doplňuje i krátký výhled na čísla developera Orco, který ve čtvrtek po závěru obchodování v Paříží českou výsledkovou sezónu uzavře. "Očekáváme meziroční propad tržeb a provozního zisku. Orco v minulých obdobích prodávalo některá aktiva a omezilo development."

Akciové tipy: Pro dividendové hráče Telefónica, pro milovníky stability IBM. A nezapomínat na ČEZ
Rozhodný den pro výplatu dividendy české Telefóniky se blíží. Jak tuto situaci správně "sehrát"? Poradí makléř Martin Loos z brokerjetu ČS. Těm, kdo nemají zájem o české obchodování, nabízí tip na akcie IBM, která zatím velice dobře odolává trendu poklesu prodejů osobních počítačů.
Česká koruna pod drobnohledem: Pomůže jí růst ekonomiky?
Česká ekonomika sice zažívá pomalý růst, ale kurz koruny stále zůstává v úzkém pásmu kolem 26 EUR/CZK. Proč tomu tak je a jak by se mohla koruna k euru vyvíjet v nejbližší době, vysvětluje analytik Tomáš Volf ze společnosti Citfin.
Jak využít emoce na trhu? A jak neprodělat, když nemusíte?
6. Investiční večer, který proběhl v úterý 13. srpna, byl zaměřen na behaviorální investování. O problémech emocí v investování, investičních strategiích a o tom, jak číst správně chování ostatních investorů, diskutovali předseda představenstva a obchodní ředitel společnosti Colosseum Štěpán Pírko a vystudovaný psycholog a trading supporter Mikuláš Splítek z brokerjetu České spořitelny.
Foxconn přesune část výroby pro Apple z Číny do Vietnamu
před 37 minutami

Foxconn přesune část výroby pro Apple z Číny do Vietnamu

Tchajwanská společnost Foxconn, která je smluvním výrobcem elektroniky, přesune na žádost americké firmy Apple část...
Čína Vietnam Apple
Australská telekomunikační firma Telstra dostala pokutu za nefér…
před 41 minutami

Australská telekomunikační firma Telstra dostala pokutu za nefér smlouvy s domorodci

Největší australská telekomunikační společnost Telstra zaplatí pokutu 50 milionů australských dolarů (808 milionů Kč)...
Austrálie Telekomunikace
Barclays: Akcie jako BP mohou v příštím roce přidat přes 50 %
Barclays: Akcie jako BP mohou v příštím roce přidat přes 50 %
před hodinou

Barclays: Akcie jako BP mohou v příštím roce přidat přes 50 %

Evropské akcie čeká v roce 2021 růst. Předpovídají to analytici banky Barclays, podle kterých bude vývoj trhu...
Evropské akcie Ropa Výhled na rok 2021
Polsko dá na pomoc ekonomice dalších 40 miliard zlotých
12:15

Polsko dá na pomoc ekonomice dalších 40 miliard zlotých

Polská vláda podpoří ekonomiku dalšími penězi, tentokrát má připravenou částku 35 až 40 miliard zlotých (až 234...
Polsko Podpora ekonomiky Koronavirus
SSE a Equinor vloží do větrné elektrárny na moři šest miliard liber
11:46

SSE a Equinor vloží do větrné elektrárny na moři šest miliard liber

Britská energetická společnost SSE spolu s norskou ropnou a plynárenskou firmou Equinor investují šest miliard liber...
Energetika Větrná energie
Walt Disney propustí 32 000 lidí, hlavně v zábavních parcích v USA
10:58

Walt Disney propustí 32 000 lidí, hlavně v zábavních parcích v USA

Americká společnost Walt Disney propustí celkem asi 32 000 zaměstnanců, většinou ve svých zábavních parcích, na které...
Walt Disney
Asijské akcie ve čtvrtek převážně rostly
Asijské akcie ve čtvrtek převážně rostly
10:30

Asijské akcie ve čtvrtek převážně rostly

Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří ve čtvrtek skončilo převážně v plusu. Pod nulou uzavřela jen burza...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
"Zelené" dluhopisy jako cesta k odpovědnému investování
"Zelené" dluhopisy jako cesta k odpovědnému investování
09:30

"Zelené" dluhopisy jako cesta k odpovědnému investování

Investovat odpovědně. Tak káže nový trend, který se firmám navíc vyplácí. Takzvaně "zelené" dluhopisy mají nízkou...
Ekologie a životní prostředí Firemní dluhopisy Dluhopisový trh
ČEZ za prodej aktiv v Rumunsku získal téměř miliardu eur
09:19

ČEZ za prodej aktiv v Rumunsku získal téměř miliardu eur

Ředitel energetické skupiny ČEZ Daniel Beneš v rozhovoru pro ČT ve středu večer uvedl, že ČEZ za prodej aktiv v...
ČEZ Energetika Rumunsko
Spotřebitelská důvěra v Německu kvůli uzávěře dále klesá
09:11

Spotřebitelská důvěra v Německu kvůli uzávěře dále klesá

Spotřebitelská důvěra v Německu se dále zhoršuje. Rozsáhlá uzávěra zavedená proti šíření nákazy koronavirem má totiž...
Německo Spotřebitelská důvěra
Zemřel bývalý šéf Světové banky James Wolfensohn
08:30

Zemřel bývalý šéf Světové banky James Wolfensohn

Ve věku 86 let zemřel ve středu bývalý investiční bankéř a šéf Světové banky James Wolfensohn. V jejím čele stál od...
Banky Management
VIG za prvních devět měsíců roku vydělala 175 milionů eur, meziročně…
VIG za prvních devět měsíců roku vydělala 175 milionů eur, meziročně…
08:10

VIG za prvních devět měsíců roku vydělala 175 milionů eur, meziročně asi o 23 % méně

Rakouské pojišťovnické skupině Vienna Insurance Group spadl za prvních devět měsíců roku zisk před zdaněním o 29,2 %...
Evropské akcie Akcie ČR Vienna Insurance Group (VIG)
Co musíte ráno vědět (26. listopadu)
Co musíte ráno vědět (26. listopadu)
00:00

Co musíte ráno vědět (26. listopadu)

Jak se ve středu dařilo akciím v Evropě a v USA, o kolik procent se letos propadne světová ekonomika a v čem budou...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu uzavřely smíšeně, index Dow sestoupil z…
Americké akcie ve středu uzavřely smíšeně, index Dow sestoupil z…
včera v 22:00

Americké akcie ve středu uzavřely smíšeně, index Dow sestoupil z rekordu

Americké akcie uzavřely středeční obchodování smíšeně. Indexy Dow a S&P 500 sestoupily z rekordních maxim. Index...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Americká vláda poskytla čínské firmě ByteDance další čas na prodej…
včera v 21:50

Americká vláda poskytla čínské firmě ByteDance další čas na prodej aktivit TikToku v USA

Americká vláda poskytla čínské společnosti ByteDance dalších sedm dnů na prodej aktivit její aplikace pro sdílení...
Sociální sítě Internet Čína
Činitelé Fedu na posledním zasedání diskutovali o možných úpravách…
včera v 21:17

Činitelé Fedu na posledním zasedání diskutovali o možných úpravách nákupů dluhopisů

Představitelé americké centrální banky na svém posledním zasedání diskutovali o možnostech, jak upravit program...
Fed Centrální banky Spojené státy americké (USA)
OSN: Pásmo Gazy přišlo kvůli izraelské blokádě o miliardy dolarů
včera v 21:09

OSN: Pásmo Gazy přišlo kvůli izraelské blokádě o miliardy dolarů

Izraelská blokáda připravila ekonomiku palestinského Pásma Gazy od roku 2007 o 16,7 miliardy dolarů. Zbídačila dva...
Blízký a Střední východ Izrael