Jak vidí ekonomiku pět mamutích amerických firem

I přes řadu firemních výsledků, které zaostaly za konsenzem, analytici vidí budoucnost světové ekonomiky optimisticky. Doufají, že prostředí slabé výkonnosti firem a volatility na měnových trzích odezní. Růst ale zůstává v USA anemický a ani komentáře managementů některých velkých firem žádné velké naděje nepřinášejí.
Procter & Gamble
"Budeme muset nadále fungovat ve volatilním prostředí s nejistotou na měnových trzích, zpomalením růstu a rychle se měnící politickou situací."
Apple
"Očekáváme negativní dopad následujících čtyř faktorů na meziroční vývoj tržeb, který převýší 2 miliardy USD. Nebude se opakovat růst zásob, prodeje iPodů budou dále klesat, dolar bude silnější (zejména vůči jenu a australskému dolaru) a obměna zařízení u zákazníků bude pomalejší."
Starbucks
"Během svátků mnohé kamenné obchody zažily poklesu v klíčových oblastech byznysu. Vysvětlením měly být faktory jako zkrácená nákupní sezóna, slabší spotřební výdaje, shutdown americké vlády a nepřízeň počasí. Tato zdůvodnění opomíjejí fundamentální podstatu zpomalení - mnozí maloobchodníci nebojují už jen s obchody ve stejné ulici, ale i s těmi z opačného konce země."
McDonald's
"Rok 2013 byl složitý a jsme si vědomi krátkodobých rizik. Ekonomické predikce jsou smíšené, většina ale očekává mírné zlepšení světové ekonomiky v roce 2014. Nepředpokládáme výrazné změny v tržní dynamice vzhledem k projekcím mírného růstu pro sektor restaurací a rychlého občerstvení."
Caterpillar
"Ve většině regionů, obzvláště v Severní Americe, lze očekávat zlepšení. Měl by pomoci mírně silnější světový HDP. Taktéž pozorujeme lepší tržby v čínském stavebnictví."
Zdroj: Zero Hedge