Akcie: Důvod k prodeji se vždycky najde
|

Akcie: Důvod k prodeji se vždycky najde

Když se trhům daří, investoři se obávají, že přijde něco, co pozitivní vývoj zastaví. Když se jim nedaří, bojí se, že přijde něco, co situaci ještě zhorší.

Investování Ponaučení pro investory Akciový trh

V současnosti na trhu platí dokonce obojí zároveň. Investoři se bojí druhé vlny pandemie covidu-19, příliš vysokého zadlužení firem i států nebo třeba napětí mezi USA a Čínou. Hovoří však také o příliš rychlém růstu cen akcií a příliš vysokých valuacích nebo třeba o jednostranně vychýlené náladě na trhu.

Jak ukazuje graf, důvod k pesimismu a úvahám o rozprodeji akciového portfolia se vždycky najde. Jak ale říká Michael Batnick ze společnosti Ritholtz Wealth Management, i ty nejhorší scénáře zatím (akciový) svět vždy překonal.

Akcie FANMAG jsou k nezastavení, mohou ale skončit stejně jako Nifty Fifty
Americké akcie se již oklepaly ze ztrát způsobených dopady pandemie covidu-19. Tedy na první pohled. Kdybychom výkonnost indexů očistili o technologický sektor, byly by výsledky o poznání méně veselé. Růst cen akcií velkých firem z technologického odvětví je fenomenální, investoři by se ale rozhodne neměli spoléhat na to, že bude pokračovat donekonečna.
Zdroj: The Irrelevant Investor