Akciové nápady na příští dny: Netflix a MetLife
|

Akciové nápady na příští dny: Netflix a MetLife

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Netflix, MetLife, Continental a Royal Dutch Shell a také iShares Core DAX ETF.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Americké akcie Spekulace Netflix

Naváží akcie společnosti Netflix na růstový trend?

Někteří považují akcie internetové streamingové společnosti Netflix za nadhodnocené. Skupina však dokázala několikrát po sobě přesvědčit silnými kvartálními výsledky, což odůvodňuje i vysoký poměr P/E (nad 200). Také v loňském roce byla firma jedním z tahounů Wall Street. Konec dlouhodobého růstového trendu není v dohledu.

Ačkoli v posledních týdnech titul prochází určitou korekcí, lze ji chápat jako běžný pokles v rámci oslabení širšího vzestupného trendu. Důležité je, že 50denní průměr byl opět obhájen a zůstává ukazatelem síly akcií společnosti Netflix. Vše nad touto úrovní zůstává v příznivém nastavení pro nákup.

Aktuálně se na grafu tvoří menší úroveň odporu na 300 USD. Pokud dojde k jejímu proražení, budeme vstupovat do nákupní pozice. Stop-loss umístíme na 284 USD, ale je možné jej natáhnout i trochu více a položit až pod minima z posledního týdne na 270 USD.

Netflix - technická analýza (9. 4. 2018)

Prorazí akcie MetLife aktuální minimum?

MetLife je zajímavým adeptem na prodej. Tato americká pojišťovna vykazuje relativní slabost oproti trhu jako celku již několik měsíců.

Zájem nakupujících o tento titul je malý, a proto se domníváme, že slabost bude přetrvávat i v dalších týdnech. Na grafu vidíme, že cena stabilně klesá. Prorazí-li z aktuální formace níže, budeme to považovat za vhodný prodejní signál.

Pokyn pro vstup do krátké pozice nastavujeme na 44,60 USD. Očekáváme, že po proražení se do obchodu zapojí více agresivních prodávajících, takže titul vytvoří nové dno. Cíl stanovujeme na 37 USD, dlouhodobě ale cena může klesat až na 33 USD. Potenciál je tedy značný.

MetLife - technická analýza (9. 4. 2018)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.