Burzovní kalendář (5. 11. - 9. 11. 2018)
|

Burzovní kalendář (5. 11. - 9. 11. 2018)

Američané v úterý rozhodnou o novém složení Sněmovny reprezentantů a volit budou také třetinu senátorů. Z ekonomických údajů budou investoři vyhodnocovat indexy nákupních manažerů v sektoru služeb nebo čínskou inflaci a obchodní bilanci a konat se budou také zasedání americké, australské a novozélandské centrální banky.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Americké akciové indexy v uplynulém týdnu stouply, Dow se zvýšil o bezmála 2,4 %, což představuje jeho nejvýraznější týdenní přírůstek od letošního června. Index S&P 500 se zvýšil taktéž o 2,4 % a Nasdaq Composite přidal 2,7 %. V plusu skončily v týdenním horizontu také evropské indexy, panevropský STOXX Europe 600 posílil o 3,33 %, německý DAX se zvýšil o 2,84 %, britský FTSE 100 stoupl o 2,23 % a francouzský CAC 40 přidal 2,71 %. Pražská burza podle indexu PX za týden zpevnila o 3,5 %.

Komponenty indexu S&P 500 v týdnu do 2. listopadu 2018

Americké akcie v pátek oslabily, za celý týden ale hlavní indexy stouply, Dow dokonce nejvýrazněji od června
Americké akcie v pátek oslabily. Na poklesu indexů se velkou měrou podílela technologická společnost Apple, která se dostala pod tlak kvůli neuspokojivému výhledu hospodaření a oznámení, že přestane zveřejňovat informace o počtu prodaných zařízení. V týdenním horizontu ale všechny tři hlavní indexy vzrostly.
Evropské akcie v pátek uzavřely v plusu, mají za sebou nejlepší týden od roku 2016
Evropské akciové trhy zakončily páteční obchodování v pozitivním pásmu, když je nahoru poslal optimismus investorů ohledně dosažení obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. V centru pozornosti byly také výsledková sezóna a statistika z amerického trhu práce.
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však zpevnila o 3,5 %
Pražská burza v pátek nenavázala na zisky z předcházejících dvou seancí, když index PX odepsal 0,27 % na 1 067,73 bodu. Dolů burzu stáhly zejména akcie Erste Group Bank, jež v pátek reportovala výsledky hospodaření, dařilo se naopak energetické skupině ČEZ. Objem obchodů byl s 802 miliony korun nadprůměrný.

Investoři se na přelomu října a listopadu zaměřili především na zprávu o osobních příjmech a výdajích Američanů, německou nezaměstnanost a inflaci, data o vývoji ekonomiky eurozóny, evropskou inflaci nebo data z amerického trhu práce. Pozornost poutala také zasedání britské, české a japonské centrální banky.

Česká národní banka na čtvrtečním zasedání počtvrté v řadě a už popáté v letošním roce zvýšila úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazbu ČNB zvýšila o 25 bazických bodů na 1,75 %, lombardní sazbu posunula z 2,5 % na 2,75 % a diskontní sazbu zvýšila z 0,5 % na 0,75 %. Zvýšení sazeb se všeobecně očekávalo. Dvoutýdenní repo sazba se nyní nachází na úrovni, kde byla naposledy začátkem roku 2009.

Obavy na světových trzích v úvodu týdne vyvolala informace, že americký prezident Donald Trump údajně zvažuje uvalení cel na veškerý zbývající dovoz z Číny, pokud listopadové rozhovory Washingtonu s Pekingem nezmírní napětí. Ve čtvrtek se však Donald Trump na Twitteru kladně vyjádřil k telefonickému rozhovoru se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem, což výrazně podpořilo náladu investorů v USA, Asii i Evropě.

Investoři sledovali rovněž dění na měnových trzích, kde čínský jüan klesl vůči dolaru až na nejnižší hodnotu za 10 let a přiblížil se politicky citlivé úrovni 7 USD/CNY. Slabý jüan je jedním z bodů, na které si Washington stěžuje v souvislosti s obrovským obchodním deficitem s Čínou.

Na politické scéně v pondělí zaujala informace, že německá kancléřka Angela Merkelová v prosinci na sjezdu Křesťanskodemokratické unie (CDU) již nebude usilovat o znovuzvolení do čela strany. Politička to oznámila předsednictvu strany.

Hospodářské výsledky na Wall Street zveřejnily mimo jiné společnosti General Electric, Mastercard, Pfizer, Coca-Cola, Facebook, AIG, General Motors, DowDuPont, Apple, Kraft Heinz nebo ExxonMobil, Chevron a Berkshire Hathaway. V Evropě na trh čísla poslaly HSBC Holdings, Fiat Chrysler Automobiles, BNP Paribas, Deutsche Lufthansa, Volkswagen, BP, Airbus, Air France-KLM, GlaxoSmithKline, Royal Dutch Shell nebo ING Groep a v Asii mimo jiné FANUC, Agricultural Bank of China, Bank of China, Baidu, Industrial & Commercial Bank of China, PetroChina, Sony, Samsung Electronics nebo Alibaba Group Holding.

Americký technologický podnik Apple ve čtvrtek uvedl, že mu ve čtvrtém finančním čtvrtletí vzrostl čistý zisk meziročně o 32 % na 14,13 miliardy USD. Odbyt telefonů iPhone však zaostal za očekáváním. Firma navíc upozornila, že očekávání by nemusely naplnit ani tržby za aktuální čtvrtletí, a management během konferenčního hovoru oznámil, že již nebude zveřejňovat údaje o počtu prodaných zařízení. Akcie Applu po zveřejnění výsledků výrazně klesaly a tržní kapitalizace podniku spadla pod bilion dolarů.

Na pražské burze se v pátek výsledky pochlubila finanční skupina Erste Group Bank, za třetí čtvrtletí vykázala čistý zisk 454 milionů eur. Meziročně tak vydělala o čtvrtinu více.

Důležitou událostí ve finančním sektoru bylo také zveřejnění zátěžových testů evropských finančních domů. Všechny zkoumané instituce v testech obstály, banky v EU jsou pro případ hospodářské nebo finanční krize v lepší kondici než před několika lety. Překvapivě slabých výsledků však dosáhly britské finanční ústavy Barclays a Lloyds.

Výhled

V nadcházejícím týdnu se investoři budou soustředit na finální říjnové indexy nákupních manažerů v sektoru služeb, německou průmyslovou výrobu, tržby maloobchodních prodejců v eurozóně, čínskou obchodní bilanci a inflaci nebo zprávu o vývoji britského HDP.

Pozornost budou poutat i zasedání americké, australské a novozélandské centrální banky, byť se ani v jednom případě neočekává změna nastavení úrokových sazeb. Zasedání amerického Fedu tentokrát bude bez následné tiskové konference guvernéra Jeroma Powella.

Důležitou událostí budou kongresové volby v USA, které americká média označují za neformální referendum o Donaldu Trumpovi. Křesla obhajují všichni členové Sněmovny reprezentantů a třetina senátorů, volební účast by se podle odhadů měla pohybovat minimálně kolem 40 %.

Republikáni mají nyní většinu v obou komorách Kongresu, od roku 1934 ovšem ve volbách pořádaných uprostřed prezidentského mandátu strana aktuálního šéfa Bílého domu pravidelně prohrává. Pokud by i tentokrát republikáni přišli o většinu ve Sněmovně reprezentantů, byla by to pro amerického prezidenta Donalda Trumpa velká rána, protože by se výrazně zhoršila jeho pozice při prosazování nových zákonů.

Možné složení Kongresu Spojených států amerických na základě volebních preferencí, zdroj: BBC

"Vývoj na trhu ukázal naději na zklidnění po turbulencích z předchozích týdnů, nic zásadního se ale na denním grafu indexu S&P 500 nezměnilo. To by nastalo až po případném návratu benchmarku nad pásmo 2 800 až 2 830, tedy na vyšší cenu, než byla před 8 obchodními dny. Nejbližší supporty jsou na 2 700 a 2 600," napsal v pravidelném technickém komentáři k dění na americkém akciovém trhu opční obchodník Josef Košťál. "Návrat indexu nad 200denní klouzavý průměr pomůže růstu na konci roku. Do Dne díkůvzdání a Černého pátku (dne nákupní horečky) zbývají necelé tři týdny. Za tu dobu se na trzích může mnohé změnit."

Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí bude na Wall Street pokračovat čísly od společností Booking Holdings, CVS Health, News Corp, Twenty-First Century Fox, QUALCOMM nebo Walt Disney.

V Evropě na trh hospodářská čísla pošlou Ferrari, Enel, BMW, Crédit Agricole, UniCredit, adidas, Société Générale, Commerzbank, Deutsche Telekom, Siemens, Assicurazioni Generali, AstraZeneca nebo Allianz a v Asii mimo jiné SoftBank Group, Toyota Motor, Nippon Telegraph & Telephone nebo Toshiba. Na pražské burze hospodářská čísla odtajní ČEZ, Komerční banka, MONETA Money Bank a Photon Energy.

Komerční banka podle analytika Milana Lávičky z J&T Banky za letošní třetí čtvrtletí na úrovni čistého zisku vykáže výsledek 3,46 miliardy Kč (-2 % meziročně). Čisté úrokové výnosy by měly podle Lávičky potvrdit růstový trend z předchozích kvartálů.

MONETA Money Bank podle J&T Banky na úrovni čistého zisku vykáže včetně dříve oznámeného mimořádného výnosu z prodeje nesplácených úvěrů ve výši 360 milionů Kč (před zdaněním) výsledek 1,16 miliardy Kč.

Podle Miroslava Frayera vykáže MONETA díky dobrému makroekonomickému prostředí zvýšení objemu poskytnutých úvěrů v retailovém segmentu o více než 18 % meziročně a v korporátním o 8,5 %. "V druhém kvartálu MONETA poprvé po dlouhé době zaznamenala nárůst čisté úrokové marže, v třetím čtvrtletí očekáváme její další mírné zvýšení z 3,9 % k hranici 4 %. Postupné zpřísňování měnové politiky ČNB by se mělo v číslech dále projevovat růstem úrokových marží, nemělo by ale jít o žádný razantní vzestup kvůli tvrdému konkurenčnímu prostředí v segmentu spotřebitelských úvěrů nebo vzhledem k přesunu směrem ke zdravějšímu úvěrovému portfoliu," říká analytik. MONETA během třetího kvartálu prodala historické portfolio nevýkonných úvěrových pohledávek, čímž realizovala dodatečný zisk před zdaněním asi 360 milionů Kč. Provozní náklady předpokládá Frayer ve srovnání s loňským třetím čtvrtletím o zhruba 2 % nižší. Čistý zisk by podle Komerční banky měl dosáhnout 1,205 miliardy Kč, což značí meziroční nárůst o 30 %. "Vzhledem k tomu, že management při zářijovém prodeji nevýkonného úvěrového portfolia zvýšil guidance, nečekáme její změnu při prezentaci výsledků za třetí čtvrtletí," dodává Frayer.

V případě energetické společnosti ČEZ budou podle analytika Bohumila Trampoty z J&T Banky investoři sledovat mimo jiné to, zda vedení firmy potvrdí celoroční cíle, tedy plán na dosažení provozního zisku EBITDA ve výši 51-53 miliard Kč a upraveného čistého zisku 12-14 miliard Kč.

"Podle našich odhadů výroba elektrické energie společnosti ČEZ v třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o necelá čtyři procenta. Výroba v jaderných elektrárnách se meziročně také zvýšila, oproti první polovině letošního roku však kvůli plánovaným odstávkám obou elektráren poklesla," míní Frayer. "Provozní zisk před odpisy EBITDA by se měl zvýšit o 13,4 % na 11 miliard Kč. Letošní druhý kvartál byl negativně ovlivněn přeceněním zajišťovacích kontraktů s negativním dopadem ve výši 1,6 miliardy Kč, který však bude dle managementu ČEZ kompenzován v druhé polovině roku. To tak z velké části stojí za růstem EBITDA v třetím čtvrtletí. Zároveň očekáváme negativní dopad oslabení turecké liry v souvislosti s poskytnutou finanční zárukou asi 0,6 miliardy Kč. Čistý zisk by se měl po loňském mínusu přehoupnout do plusu na 1,6 miliardy Kč."

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 5. listopadu
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 5. listopadu a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Výhled pro jednotlivé dny

V noci na pondělí bude zveřejněn index nákupních manažerů v sektoru služeb pro Čínu a japonská centrální banka zveřejní zápis z posledního měnověpolitického zasedání. Dopoledne se investoři zaměří na index spotřebitelské důvěry v eurozóně od společnosti Sentix, britský index nákupních manažerů ve službách a české maloobchodní tržby. PMI za nevýrobní sektor vyjde odpoledne i ve Spojených státech. Hospodářské výsledky zveřejní v Japonsku SoftBank Group a Toyota Motor, v Evropě automobilka Ferrari a v USA společnosti Booking Holdings, Mosaic nebo Mylan. Na pražské burze se hospodářskými čísly pochlubí fotovoltaická společnost Photon Energy.

V úterý nad ránem vyjde v Japonsku PMI v sektoru služeb a australská centrální banka bude rozhodovat o nastavení měnové politiky. Dopoledne se investoři zaměří na německé tovární objednávky a českou průmyslovou a stavební výrobu a obchodní bilanci a sérii indexů nákupních manažerů ve službách. V eurozóně dále vyjde výrobní inflace a odpoledne na trh Spojené státy pošlou statistiku JOLTS či index optimismu malých firem. Do výsledkové sezóny přispějí v Japonsku Nippon Telegraph & Telephone a Mitsubishi Motors, v Evropě Intesa Sanpaolo nebo Enel a ve Spojených státech Archer-Daniels-Midland, Eli Lilly či CVS Health.

V noci na středu bude čínská centrální banka informovat o devizových rezervách. Dopoledne na trh Německo pošle zprávu o průmyslové výrobě, v Británii vyjde index cen domů od banky Halifax, eurozóna se pochlubí maloobchodními tržbami a ČNB zveřejní zprávu o devizových rezervách. Odpoledne se investoři v USA zaměří na pravidelnou týdenní zprávu o počtu žádostí o hypotéku a o vývoji zásob ropy na americkém území od EIA. Výsledky hospodaření na trh pošlou v Japonsku Bridgestone, na starém kontinentu Veolia Environnement, BMW, Marks & Spencer Group, Koninklijke Ahold Delhaize, UniCredit, voestapline, Crédit Agricole nebo adidas a na Wall Street News Corp, Twenty-First Century Fox, Michael Kors Holdings, Groupon nebo QUALCOMM. Na pražské burze ráno výsledky hospodaření zveřejní MONETA Money Bank.

Ve čtvrtek nad ránem zveřejní Čína statistiku mezinárodního obchodu. Dopoledne vyjdou česká nezaměstnanost a německá obchodní bilance, odpoledne Spojené státy zveřejní pravidelnou týdenní zprávu o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a večer americká centrální banka zveřejní rozhodnutí ohledně nastavení měnově politiky. Hospodářské výsledky zveřejní v Japonsku Nikon, Nissan Motor a Toshiba, v Evropě Société Générale, Continental, Commerzbank, Deutsche Telekom nebo Assicurazioni Generali a AstraZeneca a v USA CenturyLink nebo Walt Disney. Na pražské burze čísla odtajní Komerční banka a energetická skupina ČEZ.

V noci na pátek Japonsko zveřejní zprávu o strojních objednávkách a Čína přidá index spotřebitelských cen. Dopoledne se inflační statistikou pochlubí také ČR a sérii dat přidá Spojené království (HDP, průmyslová výroba, obchodní bilance). Ve Spojených státech se odpoledne investoři zaměří na výrobní inflaci, předběžný listopadový index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity a velkoobchodní zásoby. Do výsledkové sezóny přispěje v Evropě pojišťovna Allianz a na Wall Street výsledky odtajní společnost Tribune Media.

Z makroekonomického výhledu Komerční banky:

  • Americký říjnový index ISM v sektoru služeb podle našeho odhadu poklesne o 2,6 bodu na 59 bodů. Indikátor je ale volatilní, a tak z poklesu nelze vyvozovat žádné velké závěry. V průměru za poslední tři měsíce navíc bude nejvýše od října 2016, takže si určitou korekci může dovolit.
  • Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny měřená společnosti Sentix v listopadu pravděpodobně poklesne, a to již třetí měsíc v řadě. Investory znepokojuje vyjednávání o státním rozpočtu v Itálii i situace v německém automobilovém průmyslu, kterou komplikuje přísnější regulace v oblasti emisí.
  • Fed tentokrát ponechá sazby beze změny. Příliš neupraví ani svoji rétoriku. Hůře by mohl hodnotit oblast investic, která ve třetím čtvrtletí zklamala.
  • Tenze v německém automobilovém průmyslu způsobené novou regulací v oblasti emisí by měly v září polevit. Německá průmyslová produkce by tak poprvé od května mohla růst. Nepříznivý vývoj v oblasti objednávek a celkově negativní sentiment v oblasti průmyslu však pro růst představují výrazná rizika.
  • Data z české ekonomiky zřejmě příliš nepotěší. Průmyslu chybí výrobní kapacity, výraznou podporu mu neposkytuje ani zahraniční poptávka. Maloobchodu pak nesvědčí obavy spotřebitelů z dalšího ekonomického vývoje. Dobrý výsledek by měl vykázat zahraniční obchod, kterému prospěla vyšší aktivita v oblasti automobilového průmyslu. Body by mělo sbírat i stavebnictví. Spotřebitelské ceny se v říjnu podle našeho odhadu zvýšily meziměsíčně o 0,5 %, čímž více než vyrovnaly svůj zářijový propad. V meziročním srovnání by míra inflace měla zůstat na zářijové úrovni (2,3 %). Nižší ekonomická aktivita tak zatím na inflaci nemá vliv.
Boeing 777X po dvou odkladech vzlétl ke zkušebnímu letu
včera v 21:31

Boeing 777X po dvou odkladech vzlétl ke zkušebnímu letu

Americká společnost Boeing v sobotu zahájila zkušební let nového letounu 777X. Stroj vzlétl v 10.09 místního času (19...
Boeing Doprava
Fitch zvýšila úvěrový rating Řecka o jeden stupeň
včera v 12:15

Fitch zvýšila úvěrový rating Řecka o jeden stupeň

Mezinárodní ratingová agentura Fitch zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na úroveň BB....
Řecko Rating
V dozorčí radě Deutsche Bank zasedne bývalý vicekancléř Gabriel
včera v 10:14

V dozorčí radě Deutsche Bank zasedne bývalý vicekancléř Gabriel

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank jmenovala do své dozorčí rady bývalého německého vicekancléře a...
Deutsche Bank Evropské banky Management
Agentura Fitch potvrdila rating České republiky na stupni AA-
včera v 08:13

Agentura Fitch potvrdila rating České republiky na stupni AA-

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-....
Rating Česká republika Česká ekonomika
Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X
24. 1. 2020 23:25

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého...
Boeing Doprava
Americké akcie v pátek oslabily kvůli obavám z koronaviru, za celý…
Americké akcie v pátek oslabily kvůli obavám z koronaviru, za celý…
24. 1. 2020 22:30

Americké akcie v pátek oslabily kvůli obavám z koronaviru, za celý týden hlavní indexy klesly zhruba o procento

Americké akcie v pátek klesly, protože rostoucí obavy ohledně koronaviru šířícího se z Číny převážily nad příznivými...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Reuters: Boeingy 737 MAX podle FAA mohou létat dříve než v půlce roku
24. 1. 2020 22:05

Reuters: Boeingy 737 MAX podle FAA mohou létat dříve než v půlce roku

Šéf amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) Steve Dickson v pátek telefonicky sdělil představitelům...
Boeing Doprava
Evropské akcie v pátek výrazně zdražily, za celý týden ale mírně…
Evropské akcie v pátek výrazně zdražily, za celý týden ale mírně…
24. 1. 2020 18:00

Evropské akcie v pátek výrazně zdražily, za celý týden ale mírně klesly

Evropské akciové trhy zakončily páteční obchodování v zelených číslech, když investory uklidnilo čtvrteční rozhodnutí...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Dukovany o víkendu odstaví 3. blok, výroba proudu bude poloviční
Dukovany o víkendu odstaví 3. blok, výroba proudu bude poloviční
24. 1. 2020 17:18

Dukovany o víkendu odstaví 3. blok, výroba proudu bude poloviční

Jaderná elektrárna Dukovany odstaví o víkendu třetí výrobní blok, jehož odstávka měla podle plánu začít počátkem...
ČEZ Akcie ČR Jaderná energetika
Pražská burza v pátek zpevnila, za celý týden si připsala 0,9 %
Pražská burza v pátek zpevnila, za celý týden si připsala 0,9 %
24. 1. 2020 16:45

Pražská burza v pátek zpevnila, za celý týden si připsala 0,9 %

Pražská burza se v pátek po čtvrtečním poklesu vrátila na téměř devítileté maximum. Index PX stoupl o 0,66 procenta...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
ČNB: Objem nově poskytnutých hypoték loni klesl o 13,6 %
ČNB: Objem nově poskytnutých hypoték loni klesl o 13,6 %
24. 1. 2020 16:19

ČNB: Objem nově poskytnutých hypoték loni klesl o 13,6 %

Objem nově poskytnutých hypoték, které podléhají od října 2018 novým limitům ukazatelů pro posuzování žadatelů, klesl...
Česká republika Hypotéky Nemovitosti
USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v lednu…
24. 1. 2020 16:00

USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v lednu podle předběžných dat klesl na 51,7 bodu, tempo růstu sektoru služeb se naopak zvýšilo

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v lednu podle předběžných údajů společnosti Markit klesl na...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů (PMI)
Čínský vlastník firmy British Steel by mohl propustit až 500 lidí
24. 1. 2020 15:22

Čínský vlastník firmy British Steel by mohl propustit až 500 lidí

Čínská společnost Jingye Group, která přebírá ocelárnu British Steel, by mohla v této britské firmě propustit až 500...
Ocelářské firmy Spojené království
Ze světa investičních doporučení (24. ledna)
24. 1. 2020 15:00

Ze světa investičních doporučení (24. ledna)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení
Kanada: Maloobchodní tržby v listopadu meziměsíčně vzrostly o 0,9 %
24. 1. 2020 14:32

Kanada: Maloobchodní tržby v listopadu meziměsíčně vzrostly o 0,9 %

Kanadské maloobchodní tržby se v listopadu meziměsíčně zvýšily o 0,9 % po poklesu o 1,2 % v říjnu. Tržby bez...
Kanada Maloobchod Tržby
Většina kryptoměn v závěru týdne ztrácí, bitcoin naopak mírně roste
24. 1. 2020 14:04

Většina kryptoměn v závěru týdne ztrácí, bitcoin naopak mírně roste

Trh s digitálními měnami se v závěru týdne pohybuje převážně v červených číslech; proti trendu ale jde bitcoin, který...
Kryptoměny Bitcoin
Ambasáda: Vláda USA formulovala postoj k digitální dani jasně
24. 1. 2020 13:35

Ambasáda: Vláda USA formulovala postoj k digitální dani jasně

Vláda Spojených států podle mluvčího ambasády v Praze Eda Findlayho jasně formulovala svou pozici na téma digitální...
Spojené státy americké (USA) Česká republika Politika
Euler Hermes: Letos počtvrté v řadě stoupne počet insolvencí
24. 1. 2020 13:02

Euler Hermes: Letos počtvrté v řadě stoupne počet insolvencí

Rok 2020 se stane čtvrtým rokem v řadě, ve kterém poroste ve světě platební neschopnost firem. Ačkoli se od roku 2016...
Zadlužení Bankrot