Denní glosa: Osm bilionů důvodů k podpoře Donalda Trumpa? Ne tak rychle!
|

Denní glosa: Osm bilionů důvodů k podpoře Donalda Trumpa? Ne tak rychle!

Pokud stále marně hledáte jeden jediný důvod, proč byste měli, byť ze středoevropské dálky, fandit Donaldu Trumpovi, tady jich máte osm bilionů.

Světové akcie Tržní kapitalizace Dluhopisový trh Rally Donald Trump Glosa

Akciové a dluhopisové trhy od chvíle, kdy byl Trump zvolen americkým prezidentem, ztloustly o osm bilionů dolarů. To není špatné, když uvážíte, že americký prezident ještě ve funkci neudělal nic, co by nadšení investorů jakkoli fakticky ospravedlňovalo, jak právem podotýká například web Zero Hedge (s jedinou možnou výjimkou akcií zbrojařských firem).

Zároveň si to ale říká o nepříjemnou otázku. Co se stane, pokud vyjde najevo, že Trump nedokáže splnit nic z toho, co nasliboval? Pokud si jako vodítko vezmeme jeho dosavadní způsob práce, žádný jiný konec to ani vzít nemůže.

Odpověď bude ještě nepříjemnější než otázka. Ze všeho nejvíce to vypadá jako dilema člověka, jenž se bojí seskočit ze stoupajícího balónu ve třech výškových metrech. Má přijít náraz teď, nebo by bylo lepší ještě počkat? Přeloženo, chcete, aby Trump rychle skončil fiaskem, a spadnout přitom z 8bilionové výšky? Nebo mu budete přát, a říkat si tím o trochu pozdější pád z výše 15- či 20bilionové?