Dr. Měď a inflace klepající na dveře?
|

Dr. Měď a inflace klepající na dveře?

Obchodníci již po desetiletí považují cenu mědi za poměrně spolehlivý indikátor kondice ekonomiky. A tento průmyslový kov si svůj titul zaslouží, protože má z ekonomie minimálně Ph.D. díky řadě úspěšných predikcí recesí a oživení, případně inflace a deflace (na neúspěšné předpovědi se na trzích rychle zapomíná). Co cena mědi naznačuje v těchto týdnech a měsících?

Měď Komodity Průmyslové kovy Ekonomické a tržní indikátory Inflace Ekonomické a politické hrozby

V uplynulé dekádě cena mědi z technického hlediska konsolidovala nad linií podpory. V roce 2019 došlo k testování této linie, od níž se kurz odrazil výše. V současnosti má cena mědi namířeno k testování horní linie dlouhodobé zužující se formace.

Případné prolomení nad horní linii by naznačilo, že se inflace (případně stagflace), která byla v posledních letech považována za vzpomínku na dávnou minulost, chystá ke comebacku.

A protože ceny řady typů investic byly v poslední dekádě hnány výše mimořádně nízkými sazbami při solidním růstu a minimální spotřebitelské inflaci, neměli by tento graf podceňovat investoři napříč třídami aktiv.

Zdroj: thefelderreport.com