Americké akcie se v pátek po jestřábím projevu Yellenové na směru neshodly, v týdenním horizontu všechny tři hlavní indexy klesly

Americké akcie zakončily páteční rozkolísané obchodování smíšeně, dva ze tří hlavních indexů skončily v mínusu. Investoři vyhodnocovali slova šéfky Fedu Janet Yellenové, která na setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole naznačila, že se blíží další zvýšení amerických úrokových sazeb. Výrazně naopak posílil dolar. V týdenním horizontu skončily v červených číslech všechny tři hlavní akciové indexy.
Index Dow odepsal v pátek 0,29 % na 18 395,40 bodu a širší index S&P 500 klesl o 0,16 % na 2 169,04 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite stoupl o 0,13 % na 5 218,92 bodu. Index volatility VIX vzrostl o 0,15 % na 13,65 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se zvýšil o pět bazických bodů na 1,626 %.
V červených číslech skončilo osm z deseti hlavních sektorů, nejslabší výkon podaly sektor veřejných služeb, odvětví cyklického spotřebního zboží a telekomunikační sektor. Nad nulou se udržely sektor zdravotní péče a technologické odvětví.
Za celý týden Dow klesl o 0,85 %, S&P 500 se snížil o 0,68 % a Nasdaq Composite oslabil o 0,37 %.
Yellenová na setkání centrálních bankéřů v americkém horském letovisku Jackson Hole uvedla, že důvody pro další zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech v posledních měsících zesílily, a to díky lepší situaci na trhu práce a příznivým vyhlídkám ekonomiky USA. Neupřesnila ovšem, kdy by se mělo nejbližší zvýšení úroků uskutečnit.
K úrokových sazbám se v pátek vyjádřil také šéf saintlouiského Fedu James Bullard. V rozhovoru pro finanční televizi CNBC řekl, že zářijové zasedání měnového výboru Fedu by pro další zvýšení úrokových sazeb mohlo být vhodným termínem.
Šéfka clevelandské pobočky americké centrální banky Loretta Mesterová v pátek prohlásila, že ekonomika USA je na dobré cestě, a dodala, že úrokové sazby se měly postupně zvyšovat s tím, že na přesném načasování nezáleží. Současně Mesterová odmítla, že by se akciový trh nacházel ve fázi bubliny.
Viceguvernér Fedu Stanley Fischer po projevu Yellenové řekl, že značný vliv bude mít na rozhodování Fedu zpráva o srpnovém vývoji situace na americkém trhu práce, a dodal, že z projevu Yellenové vyplývá, že by se sazby skutečně mohly zvýšit již v září.
V indexu Dow v pátek nejvýrazněji klesly akcie telekomunikační společnosti Verizon Communications (-1,29 %), řetězce restaurací s rychlým občerstvením McDonald's (-0,86 %) nebo chemické firmy DuPont (-0,84 %). Dařilo se naopak cenným papírům farmaceutické společnosti Merck (+0,85 %), výrobce čipů Intel (+0,48 %) či farmaceutické společnosti Johnson & Johnson (+0,4 %).
Cenné papíry výrobce potravinových doplňků Herbalife (-2,31 %) oslabily poté, co se na trhu objevila zpráva, že investor Carl Icahn jedná o prodeji svého podílu ve společnosti skupině investorů zahrnující i fond investora Billa Ackmana.
Dolar díky vyšším šancím na brzký růst sazeb výrazně posílil
Na devizovém trhu se dolar vyšplhal na desetidenní maximum vůči euru a na dvoutýdenní maxima vůči japonskému jenu a švýcarskému franku. Zvýšení úrokových sazeb v USA by podpořilo atraktivitu americké měny. V závěru obchodování v New Yorku vykazovala jednotná evropská měna vůči dolaru pokles o 0,9 % na 1,118 EUR/USD a dolar k jenu rostl o 1,2 % na 101,76 USD/JPY.
Dolar po slovech Yellenové nejprve prudce posílil, zakrátko o část zisků přišel, později se ale k růstu vrátil. Analytik Omer Esiner ze společnosti Commonwealth Foreign Exchange uvedl, že Yellenová část investorů zklamala tím, že nesignalizovala potřebu bezprostředního zvýšení úroků.
Světové ceny ropy v pátek nejprve oslabovaly, odpoledne se ale vydaly prudce vzhůru po zprávách, že ropné zařízení v Saúdské Arábii zasáhly rakety z Jemenu. K růstu cen suroviny přispělo také oslabení dolaru po slovech Janet Yellenové.
V pátek večer se barel Brentu prodával za 49,72 USD, zdražoval tak o 0,6 %. Cena ropy WTI rostla o necelé procento na 47,50 USD za trojskou unci.
Obchodníci s odvoláním na zprávy íránských a jemenských médií uvedli, že jemenské ozbrojené síly vystřelily rakety na obří saúdskoarabský ropný komplex Saudi Aramco.
Ropa nejprve oslabovala ještě pod vlivem slov saúdskoarabského ministra energetiky Chálida Fáliha, který podkopal vyhlídky na případnou dohodu o omezení produkce suroviny mezi předními těžařskými zeměmi. Fálih ve čtvrtek v rozhovoru s agenturou Reuters řekl, že trh v současnosti nevyžaduje žádný výrazný zásah.
Írán v pátek uvedl, že je připraven spolupracovat s ostatními těžaři na stabilizaci trhu za předpokladu, že budou respektována jeho individuální práva. Tím dal podle pozorovatelů najevo, že hodlá pokračovat v obnovování svého podílu na trhu, jak mu to umožňuje zrušení mezinárodních sankcí z letošního ledna.
"Neočekáváme, že zářijová schůzka OPEC přinese nějakou dohodou o zmrazení těžby nebo že nějakým významným způsobem ovlivní trh," řekl analytik Oystein Berentsen ze společnosti Strong Petroleum. "Vypadá to, že klíčoví členové OPEC se starají spíše o své tržní podíly," dodal.
Zlato v pátek večer nepatrně zdražovalo na 1 322 USD za trojskou unci a cena stříbra rostla o 10 centů na 18,65 USD za trojskou unci.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Růst americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlil v celoročním přepočtu pouze na 1,1 % z 0,8 % v předešlém čtvrtletí. Ukázal to páteční zpřesněný odhad amerického ministerstva obchodu. První rychlý odhad uváděl, že růst ekonomiky zrychlil na 1,2 %. Výsledek 1,1 % se očekával.
- Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity klesl v srpnu podle finálních dat na 89,8 bodu (odhad: 90,6 bodu, flash: 90,4 bodu, červenec: 90 bodů).
- Všeobecné podmínky pro zvýšení úrokových sazeb Fedu se v posledních měsících zlepšily. Na výročním setkání světových centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole to v pátek řekla šéfka americké centrální banky Janet Yellenová.
- Záříjové zasedání měnového výboru Fedu by mohlo být vhodným termínem pro další zvýšení základní úrokové sazby americké centrální banky. V pátek to v rozhovoru pro finanční televizi CNBC prohlásil šéf saintlouiského Fedu James Bullard. Odmítl však hovořit o pevném harmonogramu zvyšování sazeb.
- Ekonomika USA je na dobré cestě a úrokové sazby Fedu by se měly zvyšovat. V pátek řekla šéfka Fedu v Clevelandu Loretta Mesterová s tím, že na přesném načasování zvyšování sazeb nezáleží. Současně Mesterová odmítla, že by se akcie nacházely v pásmu bubliny.
- Na rozhodování Fedu ohledně nastavení měnové politiky bude mít značný vliv zpráva o srpnovém vývoji situace na americkém trhu práce. Po vystoupení Yellenové v Jackson Hole to řekl viceguvernér Fedu Stanley Fischer. Z projevu Yellenové podle Fischera vyplývá, že by se sazby skutečně mohly zvýšit již v září.
- RBC Capital snížila cílovou cenu akcií Dollar General na 90 ze 103 USD a zvýšila cílovou cenu akcií Tiffany & Co na 76 ze 65 USD.
- Raymond James snížila cílovou cenu akcií Dollar General na 95 ze 105 USD.
- B. Riley snížila doporučení na akcie Nike na "neutral" z "buy".
- Cowen & Co zvýšila cílovou cenu akcií Tiffany & Co na 74 ze 68 USD.
- MKM Partners snížila doporučení na akcie Dollar Tree na "neutral" z "buy" a zvýšila cílovou cenu akcií Alibaba Group Holding na 130 z 95 USD.
- Počet aktivních vrtů pro těžbu ropy ve Spojených státech se v uplynulém týdnu nezměnil, těžaři tak nadále používali 406 souprav. Celkový počet aktivních vrtů pro těžbu ropy a plynu se snížil o dva na 489. Vyplývá to z údajů společnosti Baker Hughes.
Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích
- Japonská společnost Renesas Electronics je v závěrečné fázi jednání o převzetí amerického výrobce čipů Intersil, za něhož je ochotna zaplatit zhruba 300 miliard jenů (71,3 miliardy Kč). V pondělí o tom informoval japonský list Nikkei, podle něhož by základní dohoda mohla být dokončena ještě tento měsíc. Případné spojení by bylo další z vlny slučování mezi globálními výrobci čipů.
- Americký regulátor zaměřený na národní bezpečnost povolil čínské společnosti ChemChina převzít za zhruba 43 miliard USD švýcarskou firmu Syngenta. Firmy to v pondělí uvedly ve společné zprávě. Syngenta je největším výrobcem pesticidů na světě a postoj amerického úřadu znamená, že padla jedna z potenciálně nejvýznamnějších překážek v plánovaném převzetí. Pokud ChemChina záměr prosadí, půjde o největší převzetí zahraniční firmy, k jakému kdy podnik z Číny přistoupil. Syngenta má v USA závody v Severní Karolíně a působí mimo jiné i v Kalifornii, Delaware, Iowě a Minnesotě. Severní Amerika má pak na celkových příjmech Syngenty asi čtvrtinový podíl.
- Americké banky snížily od finanční krize v roce 2009 počet svých poboček zhruba o 6 %. Na konci loňského roku tak bylo v zemi otevřeno 93 283 poboček, což bylo nejméně za posledních deset let. Banky samy ale přiznávají, že mnoho zákazníků stále není připraveno vzdát se svých pravidelných návštěv nejbližší pobočky a přejít na internet. To pak bankám komplikuje snahu pokračovat ve snižování nákladů.
- Největší americká farmaceutická společnost Pfizer koupí za zhruba 14 miliard dolarů výrobce léků na rakovinu Medivation. Pfizer v tiskové zprávě uvedl, že transakce mu pomůže stát se největším producentem onkologických preparátů na světě. Za jednu akcii Medivation firma nabídla 81,50 dolaru v hotovosti, což je proti páteční závěrečné ceně na burze prémie přes 21 %.
- Prodejce kancelářských potřeb Office Depot oznámil, že výkonný ředitel Roland Smith v roce 2017 odejde do důchodu. Office Depot předpokládá, že Smith bude ve společnosti dále působit jako člen představenstva.
- Index aktivity chicagského Fedu v červenci vzrostl na +0,27 bodu z +0,05 bodu (odhad: +0,2 bodu, červen revidován z +0,16 bodu).
- RBC Capital zvýšila cílovou cenu akcií Deere & Co. na 80 ze 72 USD, zároveň zvýšila cílovou cenu akcií HP na 14 z 12 USD.
- Analytici banky Credit Suisse v pondělí zaktualizovali několik investičních doporučení a cílových cen. Doporučení na akcie LPL Financial snížili na "neutral" z "outperform", cílovou cenu akcií Deere & Co. zvýšili na 100 ze 87 USD, doporučení na akcie Hormel Foods zvýšili na "outperform" z "neutral" (cílovou cenu titulu zvýšili na 43 z 38 USD) a cílovou cenu akcií Lantheus Medical Imaging zvýšili na 8 ze 4 USD.
- Stifel Nicolaus zvýšila cílovou cenu akcií Intersil na 20 z 18 USD, navýšila cílovou cenu akcií Targa Resources na 48 z 43 USD a zvýšila cílovou cenu akcií Madison Square Garden na 210 ze 190 USD.
- Rozpočtový deficit Spojených států by měl v letošním fiskálním roce dosáhnout 590 miliard USD. Vyplývá to z nové prognózy nezávislého Rozpočtového úřadu Kongresu (CBO). Nový odhad je o 56 miliard USD vyšší, než CBO odhadl v březnu, kvůli očekávanému pomalejšímu růstu daňových příjmů a vyšším výdajům na některé programy, včetně sociálního zabezpečení a zdravotní péče.
- Nejlepší volbou z kandidátů na prezidentský post ve Spojených státech je podle ekonomů z hospodářského hlediska Hillary Clintonová. Vyplývá to podle listu The Wall Street Journal z výsledků průzkumu americké Národní asociace podnikových ekonomů (NABE) mezi jejími členy.
- Americký internetový obchod Amazon chystá novou službu, která umožní neomezené přehrávání hudby za měsíční paušální poplatek kolem pěti dolarů. S odvoláním na zdroje z odvětví to uvedl technologický server Recode. Poplatek by byl poloviční ve srovnání s podobnými službami, které nabízejí Apple či Spotify. Služba Amazonu však podle zdrojů bude fungovat pouze na jeho zařízeních Echo.
- Hodnota majetku nejbohatšího člověka světa Billa Gatese se vyhoupla na mnohaleté maximum 90 miliard dolarů. Proti prvním měsícům roku zakladatel společnosti Microsoft zbohatl o téměř 20 % a jeho majetek je nyní o 13,5 miliardy dolarů vyšší než majetek světové miliardářské dvojky, španělského oděvního magnáta Amancia Ortegy.
- Izraelský výrobce automobilového softwaru Mobileye vyvíjí spolu s americkou společností Delphi Automotive systém samořízení vozů. Nový systém bude připraven do výroby v roce 2019, uvedly v úterý společnosti.
- Index nákupních manažerů v sektoru služeb USA sestavovaný společností Markit Economics v srpnu podle předběžných údajů dosáhl 52,1 bodu (červenec: 52,9 bodu, odhad: 52,7 bodu).
- Index průmyslové aktivity richmondského Fedu se v srpnu propadl na -11 bodů z červencových +10 bodů (odhad: +6 bodů)
- Prodeje nových domů v USA v červenci vzrostly o 12,4 %, nejvíce od října 2007, na celoročně přepočítané tempo 654 tisíc jednotek. Trh vyhlížel 2% pokles na 580 tisíc jednotek po červnovém revidovaném růstu o 1,7 % na 582 tisíc (revidováno z 592 tisíc).
- Stifel Nicolaus snížila doporučení na akcie Medivation na "hold" z "buy" a zvýšila doporučení na akcie Square na "buy" z "hold".
- Citigroup zahájila pokrývání akcií Medtronic s doporučením "buy" a cílovou cenou 102 USD.
- Barclays zvýšila cílovou cenu akcií Moody's na 120 z 95 USD.
- Index cen domů FHFA v červnu vzrostl o 0,2 % (odhad: +0,3 %, květen: +0,2 %).
- Prodeje starších domů v USA v červenci klesly o 3,2 % na celoročně přepočítané tempo 5,39 milionu jednotek. Očekával se 0,4% pokles na 5,51 milionu jednotek po 1,1% růstu v červnu.
- Nová verze elektrického automobilu Model S společnosti Tesla Motors je podle výrobce vozem, který má ve srovnání s dalšími sériově vyráběnými auty nejrychlejší zrychlení. Šéf automobilky Elon Musk oznámil, že nová verze sedanu Model S P100D může díky nové baterii zrychlit z nuly na 60 mil za hodinu (96,6 kilometru v hodině) za 2,5 sekundy. Nová baterie také prodlouží dojezd vozu na zhruba 315 mil (507 kilometrů). Doposud byl nejdelší dojezd vozu 294 mil.
- Britská farmaceutická společnost AstraZeneca prodává část svých aktivit v oblasti výroby antibiotik americkému farmaceutickému podniku Pfizer. Hodnota transakce by mohla být až 1,575 miliardy dolarů.
- Jedna z divizí katarského státního investičního fondu Qatar Investment Authority koupila podíl 9,9 % ve společnosti Empire State Realty Trust, která je majitelem výškové budovy Empire State Building na newyorském Manhattanu. Fond za podíl zaplatil 622 milionů USD. Katarský fond v USA vlastní rovněž více než 10% podíl v luxusním klenotnictví Tiffany. Letos v březnu prodal fond své akcie v americkém filmovém studiu Miramax katarské mediální skupině beIN.
- Automobilka Ford Motor svolává v Severní Americe do servisů zhruba 91 000 vozů kvůli problémům s palivovým čerpadlem, které mohou vést k náhlému zhasnutí motoru. Oznámila to ve středu společnost. Dodala, že v souvislosti s těmito problémy zatím nemá žádné zprávy o nehodách či zraněních.
- Demokratická kandidátka na post americké prezidentky Hillary Clintonová má na republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa náskok 12 procentních bodů, nejvíce za několik posledních týdnů. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos.
- Raymond James zvyšuje cílovou cenu akcií Best Buy na 45 z 38 USD, JPMorgan Chase ji upravuje na 35 z 30 USD.
- Deutsche Bank snižuje cílovou cenu akcií Intuit na 125 ze 130 USD, RBC Capital cílovou cenu titulu upravuje na 108 ze 113 USD.
- Bank of America Merrill Lynch zařadila akcie maloobchodníka Lowe's na seznam nejatraktivnějších amerických akcií.
- Americký výrobce fitness náramků Fitbit nezneužil obchodní tajemství a patenty konkurenčního podniku Jawbone. Rozhodla o tom americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC). Společnost Jawbone firmu Fitbit obvinila, že zneužila šest jejích patentů a získala důvěryhodné informace od několika jejích zaměstnanců.
- Spojené státy veřejně kritizují Evropskou unii kvůli vyšetřování příznivějších daňových režimů pro nadnárodní firmy jako Apple dohodnutých s vládami v Irsku a několika dalších evropských zemích. Americké ministerstvo financí zveřejnilo zprávu, která si stěžuje, že vyšetřování se nepřiměřeně zaměřilo na americké podniky a mohlo by skončit zvýšením nákladů pro americké daňové poplatníky, pokud firmy budou donuceny platit vyšší daně v Evropě, protože podniky získávají v USA daňové úlevy při platbě daní v zahraničí. Evropská komise odmítá, že by se více zaměřovala na daňové dohody firem z USA.
- Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost zřejmě dosáhla dosavadního vrcholu. Většina ztrát je důsledkem subvencování řidičů v rámci celosvětové expanze firmy, řekl investorům finanční ředitel Uberu Gautam Gupta, jehož citovaly zdroje agentury Bloomberg. Sama firma zprávu nekomentovala.
- Provozovatel aplikace pro bezplatné zasílání zpráv přes chytré telefony WhatsApp bude poskytovat své mateřské společnosti Facebook více informací o uživatelích, včetně jejich telefonních čísel. Provozovatel aplikace ve čtvrtek uvedl, že Facebook tyto údaje využije k cílenějšímu zobrazování příspěvků a reklamy ve své sociální síti. Uživatelé aplikace WhatsApp nicméně budou mít možnost poskytování údajů Facebooku odmítnout.
- Německý automobilový koncern Volkswagen v principu dosáhl dohody o odškodnění svých 650 prodejců v USA za problémy spojené se skandálem s měřením emisí. Zástupci Volkswagenu to ve čtvrtek uvedli při soudním slyšení v San Francisku. Výši odškodného ale firma zatím nezveřejnila.
- Světové centrální banky v letošním prvním pololetí nakoupily 166 tun zlata. Na druhé straně prodaly 22 tun žlutého kovu. Vyplývá to z analýzy společnosti Macquarie. Čistý přírůstek zlatých rezerv centrálních bank tak činil 144 tun. V loňském prvním pololetí to bylo 179 tun.
- Index aktivity kansaského Fedu v srpnu vzrostl na -7 bodů z -15 bodů.
- Úrokové sazby ve Spojených státech by se měly zvyšovat, jejich růst by ale měl být jen pozvolný. V rozhovoru pro finanční televizi CNBC to řekla šéfka kansaského Fedu Esther L. Georgeová. Podle Georgeové dosud Fed od loňského prosince sazby nezvýšil kvůli nejistotě vyvolané některými ekonomickými daty.
- Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 20. srpna klesl na 261 tisíc z 262 tisíc v předchozím týdnu. Trh čekal růst na 265 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 13. srpna klesl na 2,145 milionu z 2,175 milionu, očekávalo se 2,153 milionu.
- Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v červenci vzrostly o 4,4 % po červnovém revidovaném poklesu o 4,2 % (revidováno z -4 %), očekával se růst o 3,5 %. Po očištění o dopravní prostředky se objednávky zvýšily o 1,5 % po červnovém snížení o 0,3 % (revidováno z -0,5 %, odhad: +0,5 %).
- Wedbush Securities zvyšuje cílovou cenu akcií výrobce zbraní Smith & Wesson na 29 z 23 USD.
- JPMorgan Chase snižuje doporučení na akcie Northrop Grumman na "neutral" z "overweight" a snižuje cílovou cenu akcií HP na 13 z 14 USD.
- Citigroup zvýšila doporučení na akcie Transocean na "neutral" ze "sell" a posunula cílovou cenu titulu na 11 USD.
- William Blair zvýšila doporučení na akcie Netflixu na "outperform" z "market perform".
Výsledková sezóna v uplynulém týdnu
- Výsledky Toll Brothers ve 3Q: Čistý zisk na akcii 0,61 USD (odhad: 0,61 USD, loni: 0,36 USD), tržby 1,27 miliardy USD (odhad: 1,25 miliardy USD, loni: 1,03 miliardy USD).
- Výsledky Best Buy ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,57 USD (odhad: 0,43 USD), tržby 8,53 miliardy USD (odhad: 8,29 miliardy USD, loni: 8,53 miliardy USD).
- Výsledky J.M. Smucker v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,86 USD (odhad: 1,74 USD), tržby 1,8 miliardy USD (odhad: 1,9 miliardy USD, loni: 1,95 miliardy USD).
- Výsledky Express ve 2Q: Zisk na akcii 0,13 USD (odhad: 0,17 USD), tržby 504,8 milionu USD (odhad: 520,9 milionu USD).
- Výsledky Workday ve 2Q: Ztráta na akcii 0,55 USD (loni: -0,37 USD), tržby 377,7 milionu USD (loni: 282,7 milionu USD). Akcie ve středečním after-marketu +7 %.
- Výsledky HP ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,48 USD (odhad: 0,44 USD), tržby 11,89 miliardy USD (odhad: 11,46 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu -4 %.
- Výsledky Guess? ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,14 USD (odhad: 0,07 USD), tržby 545 milionů USD (odhad: 551 milionů USD). Akcie ve středečním after-marketu +16 %.
- Výsledky Tiffany & Co ve 2QFY2016: Zisk na akcii 0,84 USD (odhad: 0,72 USD), tržby 931,6 milionu USD (odhad: 933 milionů USD).
- Výsledky Medtronic ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,03 USD (odhad: 1,01 USD), tržby 7,17 miliardy USD (odhad: 7,18 miliardy USD).
- Výsledky Dollar General ve 2Q: Čistý zisk na akcii 1,08 USD (odhad: 1,09 USD), tržby 5,39 miliardy USD (odhad: 5,45 miliardy USD).
- Výsledky Dollar Tree ve 2Q: Zisk na akcii 0,72 USD (odhad: 0,73 USD), tržby 5 miliard USD (odhad: 5,08 miliardy USD).
- Výsledky Sears Holdings ve 2Q: Upravená ztráta na akcii 2,03 USD (loni: 2,40 USD), tržby 5,66 miliardy USD (meziročně -8,8 %).
- Výsledky GameStop ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,27 USD (odhad: 0,26 USD), tržby 1,63 miliardy USD (odhad: 1,71 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -7 %.
- Výsledky Autodesk ve 2Q: Upravený zisk na akcii 0,05 USD (loni: 0,19 USD), tržby 551 milionů USD (meziročně -10 %). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +1,5 %.
Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK