Americké akcie v pátek znovu zlevnily, index S&P 500 klesá bez přerušení nejdéle od roku 1980

Americké akciové indexy ani v pátek nedokázaly uzavřít v zelených číslech, a S&P 500 tak klesl již podeváté v řadě. Naposledy S&P 500 tak dlouho bez přerušení klesal v roce 1980. Pod tlakem držely Wall Street nadále obavy z nejistého výsledku prezidentských voleb, které se budou konat již v úterý. Příznivá zpráva z amerického trhu práce navíc posílila očekávání, že Fed na svém prosincovém zasedání znovu zvýší úrokové sazby.
Index Dow klesl o 0,24 % na 17 888,28 bodu, S&P 500 odepsal 0,17 % na 2 085,18 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite uzavřel se ztrátou 0,24 % na 5 046,37 bodu. Index volatility VIX vzrostl o 1,95 % na 22,51 bodu a výnos vládních dluhopisů USA se splatností deset let se snížil o tři a půl bazického bodu na 1,776 %.
Investory znepokojuje zejména fakt, že boj o prezidentské křeslo mezi demokratickou kandidátkou Hillary Clintonovou a jejím republikánským rivalem Donaldem Trumpem je krátce před volbami velmi vyrovnaný. Podle posledního průzkumu veřejného mínění z dílny televize ABC opět vede Hillary Clintonová, její náskok ovšem není velký.
Finanční trhy Clintonovou považují za kandidátku, která by zachovala současné směřování USA, zatímco případné Trumpovo vítězství mají spojeno spíše s nejistotou ohledně dalšího politického a ekonomického vývoje.
Pod nulou skončilo v pátek sedm z jedenácti hlavních sektorů benchmarku S&P 500. Nedařilo se zejména sektoru necyklického spotřebního zboží a energetickému odvětví. Slušné zisky si naopak připsaly sektor zdravotní péče a realitní odvětví.
Craig Hodges, portfoliomanažer ve společnosti Hodges Capital Management, poznamenal, že pro jeho fond není vývoj na trzích překvapující. "V posledních dnech jsme si v očekávání zvýšené volatility vytvářeli zásoby hotovosti," uvedl a dodal, že v případě překvapujícího výsledku prezidentských voleb, může přijít výprodej, který akcie rychle srazí o dalších až pět procent.
Americké ministerstvo práce v pátek oznámilo, že ekonomika USA v říjnu mimo zemědělství vytvořila zhruba 161 tisíc pracovních míst. Celková míra nezaměstnanosti klesla v říjnu v souladu s očekáváním o desetinu procentního bodu na 4,9 %. Investory ale nejvíce zaujala statistika vývoje mezd, která ukázala, že průměrná hodinová mzda se v USA v říjnu zvýšila meziročně o 2,8 %, tedy nejvíce od června 2009.
"Páteční zpráva (z trhu práce) potvrzuje pokračování ožívání ekonomiky a dává do rukou další argumenty těm, kdo věří v brzké zvýšení sazeb," uvedl Tony Bedikian ze společnosti Citizens Bank. "Po silném růstu mezd Fed prahne už pěkně dlouho, teď se dočkal. Není to sice raketový pohyb, rozhodně jde ale o signál, že se posouváme správným směrem," dodal Dan North, hlavní ekonom Euler Hermes North America.
V indexu Dow nejvíce zlevnily akcie výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble (-1,76 %), pojišťovny Travelers (-0,99 %) a zábavní firmy Walt Disney (-0,99 %). Nad nulou se udržely například cenné papíry výrobce těžké stavební a těžební techniky Caterpillar (+1,28 %), farmaceutické firmy Merck (+0,67 %) či řetězce hobby marketů Home Depot (+0,61 %).
Z dalších emisí skončili pod nulou výrobce minikamer GoPro (-6,53 %) nebo výrobce energetických nápojů Monster Beverage (-3,55 %). Obě firmy zveřejnily ve čtvrtek večer kvartální hospodářské výsledky, které byly pro investory zklamáním. Nahoru se naopak rovněž v reakci na hospodářské výsledky vydaly akcie kavárenského řetězce Starbucks (+1,89 %).
Za celý týden index Dow odepsal 1,5 %, S&P 500 klesl o 1,94 % a Nasdaq Composite se propadl o 2,77 %.
Dolar výrazně oslabil ke švýcarskému franku
Na devizovém trhu se v pátek americký dolar kvůli nervozitě kolem prezidentských voleb propadl na měsíční minimum vůči švýcarskému franku, který investoři považují za bezpečné útočiště v období nejistoty. V závěru obchodování v New Yorku vykazoval dolar vůči franku pokles o 0,45 % na 0,9694 CHF. Během dne sestoupila americká měna až na 0,9682 CHF.
Euro vůči dolaru po zveřejnění údajů z amerického trhu práce oslabilo, později však zamířilo vzhůru. V závěru obchodování si jednotná evropská měna připisovala 0,2 % na 1,1125 USD a nacházela se v těsné blízkosti třítýdenního maxima 1,113 USD.
Ceny ropy na světových trzích v pátek kvůli známkám napětí mezi Saúdskou Arábií a Íránem dál výrazně klesaly. Proti minulému pátku ztratily asi deset procent, a trh tak zaznamenal nejvýraznější týdenní pokles od začátku roku.
Rijád podle zdrojů z ropného kartelu OPEC na schůzce expertů organizace minulý týden pohrozil, že pokud se Teherán odmítne připojit k omezení těžby, Saúdové svou produkci prudce zvýší, aby snížili ceny. Další zdroj později řekl, že Saúdská Arábie zvýšením své těžby nikomu nehrozí, varuje ovšem, že pokud k dohodě na snížení těžby nedojde, bude světová produkce dál růst.
Členové OPEC se v září předběžně dohodli na prvním snížení těžby za osm let, podrobnosti by měli dojednat na oficiálním zasedání na konci listopadu ve Vídni. Na trhu však rostou pochybnosti o tom, zda se tuto dohodu podaří zrealizovat.
Ve středu se ceny ropy propadly téměř o tři procenta. Srazila je zpráva o rekordním růstu zásob suroviny na americkém trhu.
Zlato v pátek zdražilo zhruba o půl dolaru na 1 304,30 USD za trojskou cenu a cena stříbra se zvýšila o šest centů na 18,43 USD za trojskou unci.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Americká ekonomika v říjnu mimo zemědělství vytvořila zhruba 161 tisíc pracovních míst. Trh odhadoval, že vzniklo zhruba 175 tisíc míst. Slabší statistiku ale vyvažuje revize zářijového údaje ze 156 tisíc na 191 tisíc. Celková míra nezaměstnanosti klesla v říjnu v souladu s očekáváním o desetinu procentního bodu na 4,9 %. Pozitivní je rovněž zrychlování růstu mezd, v říjnu se průměrná hodinová zda zvýšila nejvíce od června 2009. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnilo americké ministerstvo práce.
- Deficit zahraničního obchodu Spojených států v září klesl nejníže za rok a půl. Přispěl k tomu růst vývozu a naopak pokles dovozu, uvedlo v pátek tamní ministerstvo obchodu. Nižší dovoz ale podle ekonomů naznačuje, že domácí poptávka zpomaluje. Schodek zahraničního obchodu se snížil o 9,9 % na 36,4 miliardy USD a byl nejníže od února 2015.
- Podle nejnovějšího průzkumu listu The New York Times by demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou volilo 45,6 % voličů, zatímco pro republikána Donalda Trumpa by hlasovalo 42,3 % lidí, kteří se dostaví k volebním stánkům. Trump s Clintonovou ve čtvrtek večer vystoupili v Severní Karolíně, což je jeden ze států, který bude mít na výsledky voleb největší vliv. Preference obou kandidátů jsou zde vyrovnané. Do předvolební kampaně se také znovu zapojil současný prezident Barack Obama. Při návštěvě Floridy podpořil Clintonovou a tvrdě kritizoval Trumpa.
- Podle televizní stanice CBS News existuje reálná hrozba, že teroristé z organizace al-Káida by v pondělí mohli udeřit v New Yorku, Texasu a Virginii. Žádné specifické lokace však televize nezmínila. Hrozba teroristického útoku by každopádně mohla ovlivnit výsledek prezidentských voleb, které podle posledních průzkumů nemají jasného favorita.
- Čínský konglomerát Dalian Wanda, který působí v mnoha odvětvích od realit po zábavní průmysl, koupí za jednu miliardu dolarů americkou produkční firmu Dick Clark Productions. Ta připravuje udílení filmových cen Zlatý glóbus anebo soutěž krásy Miss America. Čínský podnik tak pokračuje v akvizicích, které už v Hollywoodu zahájil.
- Úspěch Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách může podle analytiků přinést nejistotu na světové trhy a zvednout cenu zlata. Ta se v říjnu pohybovala výrazně pod hranicí 1 300 dolarů za unci. V posledním týdnu však šla nahoru po růstu Trumpových preferencí, upozornil Pavel Ryba ze společnosti Golden Gate s odkazem na data agentury Bloomberg.
- Mnichovské státní zastupitelství zahájilo podle magazínu Spiegel vyšetřování Marka Zuckerberga a dalších vedoucích představitelů Facebooku kvůli podezření z napomáhání trestnému činu podněcování nenávisti, který se vztahuje například na popírání holokaustu. Důvodem je to, že Facebook údajně nedůsledně maže protizákonné a štvavé příspěvky uživatelů.
- Americký vývoz ropy vzrostl v září na nový rekord 692 000 barelů denně. Proti srpnu se zvýšil o pět procent. Proti úrovni před zrušením zákazu z konce roku 2016 je vývoz ropy z USA vyšší o zhruba polovinu.
- Wedbush Securities snížila cílovou cenu akcií GoPro na 12 ze 17,50 USD. JPMorgan Chase rovněž snížila cílovou cenu akcií GoPro na 14 ze 16 USD. RBC Capital zvýšila doporučení na akcie Lions Gate na "outperform" ze "sector perform".
- Počet aktivních vrtů pro těžbu ropy ve Spojených státech v uplynulém týdnu vzrostl o devět na 450. V předchozím týdnu se počet aktivních ropných vrtů snížil o dva - šlo o první pokles po osmi týdnech. Celkový počet aktivních vrtů pro těžbu ropy a zemního plynu se v uplynulém týdnu zvýšil o 12 na 569. Oznámila to v pátek společnost Baker Hughes, která je poskytovatelem služeb pro ropné a plynárenské podniky.
Výsledková sezóna
- Výsledky Humana v 3Q: Upravený zisk na akcii 3,18 USD (odhad: 3,15 USD), tržby 13,69 miliardy USD (odhad: 13,39 miliardy USD).
Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích
- Americký holding General Electric sloučí své ropné a plynárenské aktivity se společností Baker Hughes, třetí největší firmou, jež poskytuje služby ropným těžařům. Nový podnik bude mít roční obrat zhruba 32 miliard USD, napsala v pondělí agentura Reuters.
- Index aktivity chicagského Fedu dosáhl v říjnu nečekaně nízké hodnoty 50,6 bodu. Očekávalo se, že po zářijových 54,2 bodu klesne pouze na 54 bodů.
- Osobní příjmy ve Spojených státech v září meziměsíčně stouply o 0,3 % (odhad: +0,4 %, srpen: +0,2 %), osobní výdaje se zvýšily o 0,5 % (odhad: +0,4 %, srpen revidován na -0,1 % z 0 %). Jádrové výdaje na osobní spotřebu se v září meziměsíčně zvýšily o 0,1 % (odhad: +0,1 %, srpen: +0,2 %) a meziročně stouply o 1,7 %, stejně jako v srpnu.
- Budvar vyhrál soudní spor v Portugalsku se společností Anheuser-Busch InBev. Podle rozsudku AB InBev definitivně nesmí v Portugalsku používat pro svá piva označení Budweiser.
- Podle nejnovějšího průzkumu listu The Washington Post a americké televize ABC republikánský kandidát Donald Trump vede v souboji o post amerického prezidenta o procentní bod nad Hillary Clintonovou. Zatímco před týdnem bylo podle analytiků o vítězi amerických prezidentských voleb takřka rozhodnuto, slova šéfa FBI Jamese Comeye z konce týdne, který oznámil, že FBI opět otevřela vyšetřování kauzy e-mailů Hillary Clintonové, výrazně zamíchala s preferencemi obou kandidátů. Donalda Trumpa by podle nejnovějšího průzkumu volilo 46 % lidí, Hillary Clintonové by hlas dalo jen 45 % voličů. Volby se uskuteční přesně za týden.
- Účetní manévr, díky kterému nynější prezidentský kandidát Donald Trump v minulosti zřejmě až 18 let neplatil daně, považovali za pochybný i miliardářovi právníci. Informoval o tom list The New York Times (NYT). Daňovou kličku, které Trump využil, navíc v roce 2004 prohlásil Kongres USA za nelegální. Republikánský uchazeč o prezidentský úřad článek deníku nijak nekomentoval, zato Trumpova mluvčí Hope Hicksová hovoří o nepochopení ze strany NYT, případně dokonce o záměrně špatném výkladu zákona.
- Jeden člověk zemřel a sedm lidí bylo zraněno při pondělním výbuchu ropovodu v americkém státě Alabama. Informovala o tom agentura Reuters. Kvůli explozi, která způsobila dva požáry v okolí, byli evakuováni lidé žijící v okruhu téměř pěti kilometrů. Výbuch podle provozovatelské firmy způsobili pracovníci, kteří potrubí opravovali.
- Jihokorejská společnost Samsung Electronics plánuje do konce června 2017 investovat více než miliardu dolarů do zvýšení výroby systémových čipů v USA, aby tak uspokojila rostoucí poptávku. Firma to uvedla v úterním prohlášení.
- Zpracovatelský sektor USA v září podle indexů nákupních manažerů od institutu ISM a společnosti Markit rostl. Ukazatel ISM se zvýšil na 51,9 bodu z 51,5 bodu v srpnu, čekal se výsledek 51,7 bodu. Ukazatel společnosti Markit se ustálil na 53,4 bodu po srpnových 51,5 bodu. Analytici očekávali růst na 53,2 bodu.
- Americká společnost Yum! Brands dokončila proces oddělení své čínské divize do samostatného podniku s názvem Yum! China Holdings. S akciemi nové firmy se v úterý začalo obchodovat na burze v New Yorku. Yum! Brands vlastní řetězce restaurací s rychlým občerstvením KFC, Pizza Hut a Taco Bell.
- Měnový výbor americké centrální banky podle očekávání v listopadu nezměnil měnovou politiku. Základní úroková sazba se pohybuje v rozmezí 0,25-0,50 %. Trh nadále očekává posun úroků na prosincovém zasedání představitelů americké centrální banky.
- Podle zprávy agentury ADP vytvořil soukromý sektor ve Spojených státech v říjnu 147 tisíc pracovních míst. Očekávalo se 165 tisíc. V září v soukromém sektoru vzniklo podle ADP 202 tisíc míst (revidováno ze 154 tisíc).
- ISM index aktivity pro oblast New Yorku se v říjnu snížil na 49,2 bodu (září: 49,6 bodu).
- Počet žádostí o hypotéku ve Spojených státech v týdnu do 28. října klesl o 1,2 %. Uvedla to Asociace hypotečních bankéřů (MBA).
- V americkém předvolebním boji přituhuje. Hlasovat o novém prezidentovi budou Američané již příští úterý a z toho, co dosud vypadalo jako předem rozhodnutá bitva, se stává pořádně napínavý souboj. Návrat republikána Donalda Trumpa do hry přitom nesignalizují jen průzkumy veřejného mínění, ale i vývoj kurzu mexického pesa.
- Společnost TCS Capital Management, druhý největší akcionář mediální firmy CME, v období od 28. října do 1. listopadu koupila dalších zhruba 282 tisíc akcií podniku. Průměrná nákupní cena byla 2,46 USD za akcii. TCS aktuálně drží 18,137 milionu akcií CME, což odpovídá podílu asi 11,8 %.
- Slabý růst světové ekonomiky, nejistý výsledek prezidentských voleb v USA a očekávaný růst úrokových sazeb Fedu. To jsou tři témata, která aktuálně nejvíce ovlivňují dění na americkém akciovém trhu. Na náladu investorů bohužel všechna působí negativně, což zejména velké hráče utvrzuje v tom, že na burzách nyní není bezpečno. Co by případné vítězství Donalda Trumpa ve volbách znamenalo pro akciové trhy, je prakticky nemožné predikovat. Dokladem toho je i vývoj indexu volatility VIX v průběhu posledních šesti soubojů o post prezidenta USA.
- Internetová firma Google ve čtvrtek odmítla obvinění Evropské komise, že porušuje antimonopolní pravidla a zneužívá svého dominantního postavení na trhu s internetovým vyhledáváním. Podle hlavního právníka společnosti Kenta Walkera tato obvinění nemají žádné faktické, právní ani ekonomické základy.
- Kompozitní index nákupních manažerů firmy IHS Markit, jenž monitoruje americkou ekonomickou aktivitu, dosáhl v říjnu podle očekávání hodnoty 54,9 bodu poté, co v září byl na úrovni 52,3 bodu. Index nákupních manažerů v sektoru služeb vykázal podobné výsledky, v říjnu dosáhl podle očekávání hodnoty 54,8 bodu, zatímco v září byl na 52,3 bodu.
- Produktivita práce ve Spojených státech se ve třetím čtvrtletí zvýšila proti předchozím třem měsícům o 3,1 %, což je nejprudší růst za dva roky. V předchozích třech čtvrtletích se naopak snižovala. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnilo americké ministerstvo práce.
- V týdnu do 29. října požádalo nově o podporu v nezaměstnanosti 265 tisíc Američanů. Očekávalo se, že počet nových žádostí bude 258 tisíc, stejně jako v předcházejícím týdnu. Počet pokračujících žádostí o podporu dosáhl v týdnu do 22. října 2,026 milionu. Očekávalo se, že po 2,04 milionu v předcházejícím týdnu počet pokračujících žádostí stoupne na 2,044 milionu.
- Rozdíly mezi ekonomickými programy a návrhy obou kandidátů na post amerického prezidenta jsou v letošní kampani výjimečně výrazné. Demokratická kandidátka Hillary Clintonová vesměs navazuje na ekonomickou politiku osmi let vlády Baracka Obamy a pod tlakem sílícího levého křídla demokratů prohlubuje důraz na sociální spravedlnost. Republikánský uchazeč Donald Trump naproti tomu předkládá vizi razantního posílení hospodářského růstu, udělat to chce zejména pomocí dramatického snížení daní.
- Dcery amerických prezidentských kandidátů Chelsea Clintonová a Ivanka Trumpová mohou svým rodičům zkomplikovat život. Pokud by po jejich případném vítězství v prezidentských volbách převzaly jejich dosavadní podnikatelské aktivity, může vzniknout střet zájmů, píše na svém serveru BBC.
Výsledková sezóna v uplynulém týdnu
- Výsledky Cardinal Health v 3Q: Upravený zisk na akcii 1,24 USD (odhad: 1,21 USD), tržby 32,04 miliardy USD (odhad: 27,18 miliardy USD).
- Výsledky NextEra Energy v 3Q: Upravený zisk na akcii 1,74 USD (odhad: 1,67 USD), tržby 4,81 miliardy USD (odhad: 4,79 miliardy USD).
- Výsledky Zimmer Biomet v 3Q: Upravený zisk na akcii 1,79 USD (odhad: 1,79 USD), tržby 1,83 miliardy USD (odhad: 1,8 miliardy USD).
- Výsledky Public Service Enterprise v 3Q: Upravený zisk na akcii 0,88 USD (odhad: 0,83 USD), tržby 1,9 miliardy USD (odhad: 2,85 miliardy USD).
- Výsledky Southern Company v 3Q: Upravený zisk na akcii 1,28 USD (odhad: 1,17 USD), tržby 6,26 miliardy USD (odhad: 5,72 miliardy USD).
- Výsledky Enbridge Energy Partners v 3Q: Upravený zisk na akcii 0,09 USD (odhad: 0,19 USD), tržby 1,12 miliardy USD (odhad: 1,13 miliardy USD).
- Výsledky CNH Industrial v 3Q: Upravený zisk na akcii 0,05 USD (odhad: 0,05 USD), tržby 5,57 miliardy USD (odhad: 5,24 miliardy USD).
- Výsledky Rockwell Collins v 3Q: Upravený zisk na akcii 1,58 USD (odhad: 1,17 USD), tržby 1,4 miliardy USD (odhad: 1,49 miliardy USD).
- Výsledky Tenet Healthcare v 3Q: Upravený zisk na akcii z pokračujících operací 0,16 USD (odhad firmy: 0,10-0,25 USD, loni: 0,29 USD), tržby 4,85 miliardy USD (meziročně: +3,3 %). Firma zhoršila celoroční výhled zisku i tržeb. Akcie v pondělním after-marketu -9 %.
- Výsledky Anadarko Petroleum v 3Q: Upravený zisk na akcii 0,89 USD (odhad: 0,57 USD), tržby 1,89 miliardy USD (odhad: 2,19 miliardy USD). Akcie v pondělním after-marketu -2,5 %.
- Největšímu americkému výrobci léků Pfizer klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 38 % na 1,32 miliardy USD. Pokles způsobily převážně mimořádné odpisy související s plánovaným prodejem aktivit v oblasti infuzní terapie.
- Globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 2,4 % na 286 milionů USD. Firma současně v úterním prohlášení oznámila, že plánuje zrušit po celém světě zhruba 2 000 pracovních míst ze 48 000 a v souvislosti se zefektivněním svého podnikání zaúčtuje ve čtvrtém čtvrtletí mimořádné náklady 200 až 250 milionů USD.
- Výsledky Kellogg ve 3Q: Zisk na akcii 0,82 USD (odhad: 0,87 USD), tržby 3,25 miliardy USD (odhad: 3,32 miliardy USD).
- Výsledky Archer Daniels Midland ve 3Q: Upravený zisk na akcie 0,59 USD (odhad: 0,46 USD), tržby 15,8 miliardy USD (odhad: 16,62 miliardy USD).
- Výsledky Coach v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,45 USD (odhad: 0,45 USD), tržby 1,04 miliardy USD (odhad: 983 milionů USD).
- Výsledky Etsy v 3Q: Upravený zisk 13 milionů USD, tržby 87,6 milionu USD (odhad: 86,8 milionu USD, loni: 65,7 milionu USD). Akcie v úterním after-marketu +4,5 %.
- Výsledky Square v 3Q: Čistá ztráta 32 milionů USD (loni: -54 milionů USD), upravené tržby 178 milionů USD (odhad: 172,6 milionu USD). Společnost zlepšila výhled hospodaření pro čtvrté čtvrtletí a celý letošní rok. Akcie v úterním after-marketu +4 %.
- Výsledky Gilead Sciences v 3Q: Upravený zisk na akcii 2,75 USD (odhad: 2,81 USD), tržby 7,5 miliardy USD (odhad: 7,46 miliardy USD). Společnost potvrdila celoroční výhled tržeb. Akcie v úterním after-marketu -0,5 %.
- Výsledky Herbalife v 3Q: Upravený zisk na akcii 1,21 USD (odhad: 1,09 USD), tržby 1,1 miliardy USD (odhad: 1,14 miliardy USD). Společnost současně oznámila, že se jejím novým výkonným ředitelem stane s platností od 1. června 2017 současný provozní ředitel Richard Goudis. Ve funkci šéfa podniku Goudis nahradí Michaela Johnsona, ten se pro změnu stane výkonným předsedou představenstva. Akcie v úterním after-marketu -1,5 %.
- Největšímu čínskému internetovému prodejci Alibaba Group Holding vzrostly ve druhém fiskálním čtvrtletí tržby o 55 % na 34,3 miliardy jüanů (123,6 miliardy Kč). Hospodaření podpořily hlavní aktivity, tedy prodej přes internet, ale také nové aktivity v oblasti cloudových služeb. Čistý zisk se za tři měsíce do konce září prudce snížil o 69 % na 7,08 miliardy jüanů, avšak důvodem byly mimořádné položky způsobené vývojem směnného kurzu jüanů. Očištěný zisk i zisk na akcii rostly.
- Americké mediální společnosti Time Warner vzrostl ve třetím čtvrtletí zisk i příjmy díky úspěchu nového filmu Sebevražedný oddíl. Čistý zisk se zvýšil o 41,3 % na 1,47 miliardy dolarů, uvedla ve středu společnost. Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova a minulý měsíc uvedla, že se dohodla na svém převzetí telekomunikační firmou AT&T.
- Výsledky Anthem ve 3Q: Upravený zisk na akcii 2,45 USD (odhad: 2,47 USD), tržby 21,1 miliardy USD (odhad: 20,68 miliardy USD).
- Výsledky Allergan ve 3Q: Upravený zisk na akcii 3,32 USD (odhad: 3,58 USD), tržby 3,6 miliardy USD (odhad: 3,73 miliardy USD).
- Výsledky Office Depot ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,16 USD (odhad: 0,15 USD), tržby 2,84 miliardy USD (odhad: 3,49 miliardy USD).
- Výsledky Estée Lauder Cos ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,84 USD (odhad: 0,8 USD), tržby 2,87 miliardy USD (odhad: 2,89 miliardy USD).
- Výsledky Yelp ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,22 USD (odhad: 0,03 USD), tržby 186,2 milionu USD (odhad: 182,9 milionu USD).
- Výsledky New York Times ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,06 USD (odhad: 0,04 USD), tržby 363,5 milionu USD (odhad: 365 milionů USD).
- Výsledky Facebook ve 3Q: Očištěný zisk na akcii 1,09 USD (odhad: 0,97 USD), tržby 7,01 miliardy USD (odhad: 6,92 miliardy USD), tržby z reklamy 6,82 miliardy USD (odhad: 6,71 miliardy USD), měsíčně aktivních uživatelů 1,79 miliardy (odhad: 1,75 miliardy), více než miliarda aktivních uživatelů na mobilních zařízeních. Akcie ve středu v poobchodní fázi nejprve mírně ztrácely, pak se ale vyhouply nad nulu.
- Výsledky AIG ve 3Q: Zisk na akcii 0,42 USD (odhad: 1,21 USD), forma odsouhlasila odkup akcií za 3 miliardy USD. Akcie ve středu v poobchodní fázi -2,5 %.
- Výsledky Qualcomm ve 3Q:** Očištěný zisk na akcii 1,28 USD (odhad: 1,13 USD), tržby 6,2 miliardy USD (odhad: 5,9 miliardy USD). Akcie ve středu v poobchodní fázi nejprve posilovaly o procento, pak ale zamířily lehce pod nulu.
- Výsledky Whole Foods Market ve 3Q: Očištěný zisk na akcii 0,28 USD (odhad: 0,24 USD), tržby 3,50 miliardy USD (odhad: 3,50 miliardy USD). Firma končí s režimem více ředitelů. Akcie ve středu v poobchodní fázi +4 %.
- Výsledky Cigna v 3Q: Upravený zisk na akcii 1,94 USD (odhad: 1,91 USD), tržby 9,88 miliardy USD (odhad: 9,9 miliardy USD).
- Výsledky Level 3 Communications v 3Q: Upravený zisk na akcii 0,39 USD (odhad: 0,45 USD), tržby 2,03 miliardy USD (odhad: 2,08 miliardy USD).
- Výsledky Avon Products v 3Q: Upravený zisk na akcii 0,02 USD (odhad: 0,03 USD), tržby 1,41 miliardy USD (odhad: 1,42 miliardy USD).
- Výsledky Monster Beverage v 3Q: Zisk na akcii 0,99 USD (odhad: 1,12 USD), tržby 788 milionů USD (odhad: 818,8 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -7 %.
- Výsledky Twilio v 3Q: Upravená ztráta na akcii 0,04 USD (odhad: -0,08 USD), tržby 71,5 milionu USD (odhad: 67,2 milionu USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -4 %.
- Výsledky Starbucks v 3Q: Upravený zisk na akcii 0,56 USD (loni: 0,43 USD), tržby 5,71 miliardy USD (odhad: 5,68 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +1 %.
- Výsledky Activision Blizzard v 3Q: Čistý zisk 199 milionů USD (meziročně +56 %), tržby 1,57 miliardy USD (odhad firmy: 1,49 miliardy USD). Společnost zlepšila výhled výsledků za celý rok. Akcie ve čtvrtečním after-marketu -1,5 %.
- Výsledky GoPro v 3Q: Ztráta na akcii 0,74 USD (odhad: -0,51 USD), tržby 240,6 milionu USD (odhad: 308 milionů USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -17 %.
- Výsledky Kraft Heinz v 3Q: Upravený zisk na akcii 0,83 USD (odhad: 0,74 USD), tržby 6,3 miliardy USD (odhad: 6,1 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -1,5 %.
- Výsledky CBS v 3Q: Upravený zisk z pokračujících operací 1,05 USD (odhad: 0,98 USD), tržby 3,4 miliardy USD (odhad: 3,34 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +2 %.
- Výsledky Motorola Solutions v 3Q: Upravený zisk na akcii 1,37 USD, tržby 1,53 miliardy USD (meziročně +16 %). Akcie ve čtvrtečním after-marketu -0,5 %.
Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK