Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Výběr deseti nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

4 200 USD za unci zlata? S kolapsem monetárního systému hračka
Brexit všem ekonomům, analytikům a investorům jasně ukázal, že nic není dáno předem, jakkoli si to mnozí přejí. Překvapivý vývoj nahrává bezpečným přístavům, jako je zlato, a pokud se dočkáme dalších podobných překvapení, drahé kovy mohou navzdory veškeré logice a očekáváním dále posilovat.
3 býčí grafy: S&P 500 je na historickém rekordu. Cesta k 2 500 bodům je otevřená, věří expert
Technická analýza je a vždy bude pouze pomocníkem obchodníka, fundamenty nelze dlouhodobě ignorovat. Gregory Harmon z Dragonfly Capital právě z technického pohledu nevidí pro index S&P 500 žádnou výraznou překážku na cestě k 2 500 bodům.
Banky v problémech: Začíná boj o peníze daňových poplatníků?
Nervozita a volatilita na trzích způsobená britským referendem sice na první pohled rychle opadla, finanční sektor a banky však jeho následky nesou poměrně těžce. Italské banky jsou na tom špatně a podle pesimistů se mohou jejich problémy rozšířit do celého světa. Politici i banky opět spekulují o podpůrných balíčcích, regulátoři jsou zatím proti. Kdo vyhraje?
Uznávaný obchodník s ropou varuje: Ceny černého zlata jsou blízko vrcholu
Světové ceny ropy se přiblížily ke svému lokálnímu vrcholu a během příštího roku a půl se již výrazně výše nepodívají. Tvrdí to Ian Taylor, výkonný ředitel a prezident firmy Vitol, která je největším nezávislým obchodníkem s ropou. Růst poptávky po černém zlatě podle Taylora zpomaluje a rafinérie i v době vrcholící motoristické sezóny v USA bez problému zvládají zásobovat americký trh pohonnými hmotami.
Dláždí brexit cestu k United States of Trumperica?
Kdo si myslí, že odchod Britů z Evropské unie pomůže Donaldu Trumpovi proti Hillary Clintonové v amerických prezidentských volbách, je nejspíše na schůzce s dámou za křupana.
Velký úkol pro (nejen) české banky: Hledá se nový zdroj růstu zisků
Český i globální bankovní sektor se potýká s nízkými úrokovými sazbami. Někdejší zásadní zdroj příjmů, úroky z depozit, není aktuálně prakticky ve hře. Jak mohou banky tento výpadek nahradit? Na jednom z jarních Investičních večerů se nad tím zamýšlel Jiří Staník, zakladatel Helgi Library.
Ještě větší Too Big to Fail? Tyto evropské banky jsou podle analytiků nejžhavějšími kandidáty na akvizici
Přetrvávající nízké úrokové sazby a neutěšený stav italského bankovního sektoru v kombinaci s nástupem dravých fintech společností prohlubují nedůvěru investorů v evropské finanční domy. V každém jiném odvětví by slabá výkonnost a stagnace spustily lavinu fúzí a akvizic, finanční sektor je však světem, ve kterém platí trochu jiná pravidla. I to se ale může změnit.
El-Erian: Úspěch Uberu a Airbnb stojí na těchto třech pilířích
Uber a Airbnb. Dva startupy, jejichž souhrnná tržní kapitalizace se pomalu šplhá ke 100 miliardám dolarů, si za relativně krátkou dobu své existence celosvětově získaly miliony uživatelů a okupují přední příčky nejcennějších začínajících podniků - Uber je nejcennějším startupem, Airbnb patří čtvrtá příčka. Co stojí za jejich fenomenálním úspěchem? Na společné znaky nedávno upozornil uznávaný ekonom Mohamed El-Erian.
KONTEXT: Fintech pohledem skeptika aneb Není všechno (krypto)zlato, co se třpytí
Brexit by mohl připravit Londýn o pozici hlavního města evropských startupů. Svědčí o tom stěhování firem jako TransferWise do Berlína i zájem stovek dalších technologických pstruhů je následovat. Británie by tak přišla o sektor, na který (nejen v souvislosti s brexitem) hodně sázela. Ne každý ovšem tolik diskutovanému potenciálu finančně-technologických společností věří. To ukazuje i to nejzajímavější z rozhovoru s programátorem Markem Palatinusem, který v komunitě "fintechářů" patří mezi respektovaná jména.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
13. 4. 2021 17:01
VE STŘEDU V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů (Ronald Schubert, WOOD & Company)
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
8. 4. 2021 17:01
Michal Semotan (J&T Banka): Brzdou růstu akcií ČEZ je i jeho management, zajímavými tituly jsou na…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
9. 4. 2021 6:41
Česká energetika má prostor se připravit na budoucnost, čas ale utíká. Panika je vyvolaná lobbisty…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Dividendy
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat