Největší taháky ve světě kolektivního investování
|

Největší taháky ve světě kolektivního investování

Pryč jsou časy, kdy byly na trhu kolektivního investování nabízeny jen klasické podílové fondy. Nabídka investičních produktů je dnes nepřeberná. Co investory v současnosti přitahuje nejvíce?

Investování Alokace investic Investiční fondy

Již několik let jsou v popředí zájmu pasivní fondy kopírující výkonnost akciových indexů. Stále více investorů se k nim přiklání především kvůli nízkým poplatkům. Credit Suisse odhaduje, že v roce 2018 by v USA přes pasivní fondy mohlo být alokováno až 50 % kapitálu drobných investorů. Před pár dny na sebe například strhl pozornost nový "smart beta" ETF banky Goldman Sachs s ročním poplatkem za správu ve výši 0,09 %.

Credit Suisse očekává, že rychlost přechodu investorů od aktivní k pasivní správě aktiv bude v letech 2018 a 2019 kvůli takzvanému svěřeneckému pravidlu z dílny Baracka Obamy klesat, neočekává ale, že by se tento zcela zastavil.

Stále více se investoři zajímají i o alternativy v podobě méně likvidních aktiv, především v oblasti private equity. Populární jsou například fondy zaměřené na infrastrukturní investice. Tento typ investic je sice z pohledu poplatků "dražší", nabízí ale zajímavější výnosy.

Zdroj: Credit Suisse